Invest Kingdom - Nowy podmiot na liście ostrzeżeń publicznych KNF

02-03-2023
Invest Kingdom udaje, że zapewnia inwestorom idealne możliwości zarabiania szybkich i bezpiecznych pieniędzy w zakresie obrotu instrumentami finansowymi. Wszystko w Invest Kingdom to oszustwo inwestycyjne. Na stronach internetowych poprzez, ktróre Invest Kingdom prowadzi działalność, nie zainwestowano ani grosza. Pieniądze trafiły prosto do kieszeni oszustów inwestycyjnych. Wszystko, co inwestor widzi na swoim ekranie, jest oszustwem. Czy mieli Państwo podobne doświadczenia? Jaka pomoc jest dostępna w przypadku oszustwa inwestycyjnego? Jak inwestorzy odzyskują swoje pieniądze od podejrzanych dostawców? Co mogą zrobić inwestorzy, którzy zostali oszukani przez Invest Kingdom?

 

 

Invest Kingdom: Bezpodstawne i wątpliwe obietnice na stronie investkingdom.net 
Co znajdują inwestorzy na stronach internetowych (investkingdom.com oraz investkingdom.net) za pośrednictwem, których działa Invest Kingdom? "Zadowolenie klienta jest naszym najwyższym priorytetem! Nasza pomoc techniczna jest dostępna 24/7, aby pomóc Ci we wszelkich pytaniach dotyczących naszej platformy: Wpłat i wypłat, operacji handlowych, kont i ustawień itp. Możesz skontaktować się z nami w dowolny sposób:" To tylko mały przykład przesadnych obietnic, które pinwestorzy znajdują na stronie Invest Kingdom. Ani jedno z tych wzniosłych zapewnień Invest Kingdom nie zostało dostarczone. Niestety, podejrzane zachowanie biznesowe raczej sprawia, że inwestorzy są niezadowoleni i mają złe doświadczenia!

 

Invest Kingdom: KNF wydaje nowe ostrzeżenie
W dniu 10.02.2023 Komisja Nadzoru Finansowego wpisała na listę ostrzeżeń publicznych cztery nowe podmioty w tym Invest Kingdom. Urząd KNF w przypadku tego podmiotu skierował do Prokuratury Okręgowej w Warszawie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 178 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi (prowadzenie działalności w zakresie obrotu instrumentami finansowymi bez wymaganego zezwolenia lub upoważnienia)

 

Invest Kingdom: Kto za tym stoi?
Ponieważ twórcy Invest Kingdom robią wszystko, co w ich mocy, aby ukryć prawdziwe okoliczności, inwestorom może być raczej trudno odpowiedzieć na to pytanie. Nie jest to wcale niezwykłe, ponieważ oszuści zwykle prowadzą kilka takich stron internetowych z tym samym oszukańczym modelem biznesowym. Są one stale tworzone, szybko wprowadzane do sieci i równie szybko ponownie zdejmowane, a domena najwyższego poziomu jest również wielokrotnie zmieniana w celu oszukania finansowych organów regulacyjnych i organów ścigania. Również w tym przypadku investkingdom.net jest następcą investkingdom.co. Nie było więc zaskoczeniem, że BaFin ostrzegł przed nielegalną działalnością Invest Kingdom w dniu 08.09.2022 r.

 

Kto prowadzi Invest Kingdom?
Na stronie internetowej investkingdom.net nie ma prawie żadnych użytecznych informacji w tym zakresie. Nie podano żadnej spółki operacyjnej ani adresu działalności. Inwestorzy nie mają więc możliwości spotkania twórców Invest Kingdom. Domena investkingdom.net została zarejestrowana 23.08.2022 w Tucows Domains Inc. Na stronie internetowej Invest Kingdom nie ma ani adresu e-mail wsparcia, ani numeru telefonu, a jedynie formularz kontaktowy. Jest więc jasne, że nikt nie ma możliwości bezpośredniego kontaktu z operatorami.
 

 

Invest Kingdom: Schemat oszustwa inwestycyjnego
Oszustwo inwestycyjne rozgrywa się oczywiście według osławionego schematu: inwestorzy wpłacają początkowo niewielką kwotę - zwykle 250 euro - są pod wrażeniem, jak szybko ta kwota się pomnaża i dlatego są gotowi "zainwestować" coraz wyższe kwoty. Nieporozumienia pojawiają się za każdym razem, gdy inwestorzy chcą wypłacić swoje pieniądze, ponieważ teraz podatki, prowizje, opłaty lub cokolwiek innego rzekomo muszą być zapłacone wszystkie naraz. Niestety, większość inwestorów zbyt późno odkrywa, że dali się nabrać na oszustwo inwestycyjne i że nigdy nie było zamiaru wypłacać pieniędzy ponownie.

 

Invest Kingdom: Jaka jest pomoc w przypadku oszustwa inwestycyjnego?
Co zrobić w przypadku oszustwa inwestycyjnego, zadaje sobie pytanie wielu inwestorów, ponieważ wnoszenie oskarżeń karnych nie ma większego sensu, ponieważ oskarżenia karne służą przede wszystkim do ścigania, ale nie do odzyskania pieniędzy. Na jaką pomoc można liczyć w sprawach o oszustwa inwestycyjne i jak poszkodowani inwestorzy odzyskują swoje pieniądze? Prawnik specjalizujący się w oszustwach inwestycyjnych wie, jak podążać tropem pieniędzy, bo jak to się kiedyś mówiło, pieniądze nie zniknęły, ale niestety gdzieś indziej. Teraz można dodać: Jest to wymagające, ale dzięki odpowiednim narzędziom możliwe jest systematyczne cyfrowe śledzenie pieniędzy - nawet jeśli zostały zdeponowane w Bitcoinie za pośrednictwem giełdy kryptowalut.

 

RESCH Rechtsanwälte GmbH - Doświadczenie w ochronie inwestorów od 1986 roku
Jeśli padłeś ofiarą Invest Kingdom i chcesz wiedzieć, czy i jak możesz odzyskać swoje pieniądze, zadzwoń pod numer +49 30 885 9770 lub wypełnij kwestionariusz. Otrzymasz bezpłatną ocenę swojej sprawy.

Formularz kontaktowy

 

Bezpłatna analiza wstępna

Skontaktuj się z nami!

 

Nasz numer kontaktowy
+ 49 30 / 88 59 77 0