Wirex - Czy to jest oszustwo inwestycyjne

21-10-2022
Cyfrowa platforma płatnicza Wirex twierdzi, że zapewnia inwestorom idealne warunki do zarabiania pieniędzy na kryptowalutach. Warunki, które są zarówno szybkie, jak i bezpieczne. Jednak wszystko w Wirexie to oszustwo inwestycyjne. To co inwestor widzi na swoim ekranie to manipulacja. Nie zainwestowano ani centa. Pieniądze wylądowały prosto w kieszeniach oszustów inwestycyjnych. W Wirex nic nie jest przedmiotem handlu. Czy mieliście podobne doświadczenia? Co mogą zrobić inwestorzy, którzy zostali oszukani przez Wirex? Jaką pomoc można uzyskać w przypadku oszustwa inwestycyjnego? Jak inwestorzy odzyskują swoje pieniądze od wątpliwych brokerów?

 

 

Wirex: Niewiarygodne i wątpliwe zapewnienia na stronie wirexapp.com!
Co mówi się niczego nie podejrzewającym inwestorom na stronie wirexapp.com? "Jesteśmy Wirex -  i stworzyliśmy nasz biznes, aby uczynić kryptowaluty dostępnymi i dostępnymi dla każdego. Otwórz darmowe konto, w kilka minut. Daje Ci to natychmiastowy dostęp do różnych kryptowalut i tradycyjnych walut w dłoni, bezkonkurencyjne kursy wymiany OTC, zarabianie napędzane przez DeFi i nagrody next-gen." To tylko mała próbka podejrzanych obietnic, które ciekawscy mogą znaleźć na stronie Wirexu. Żadna z tych danych obietnic przez Wirex nie została dotrzymana. Niestety, szemrane postępowanie biznesowe powoduje raczej niezadowolenie inwestorów i złe doświadczenia!

 

Wirex: Doświadczenia innych użytkowników
Jeśli przeczytasz opinie i raporty o doświadczeniach na odpowiednich forach użytkowników, którzy mają doświadczenia z Wirexem, możesz się przestraszyć. Salda kredytowe znikają, konta użytkowników są zamrożone lub zablokowane na wiele miesięcy, obsługa klienta nie odpowiada w ogóle lub tylko standardowymi zwrotami, inwestorzy są zastopowani wątpliwymi żądaniami, na przykład poprzez wielokrotne prośby o weryfikację czegoś, co już kilka razy zweryfikowali. Dzięki takiej taktyce zwlekania oszuści inwestycyjni jedynie zyskują na czasie. Na koniec inwestorzy zostają patrząc w dół rury.

 

Wirex: Kto za tym stoi?
Odpowiedź na to pytanie będzie dla większości inwestorów dość trudna, ponieważ twórcy Wirexu robią wszystko, aby ukryć prawdziwe okoliczności. Nie jest to jednak nic nadzwyczajnego, ponieważ sprawcy zazwyczaj prowadzą kilka takich stron internetowych o tym samym oszukańczym modelu biznesowym. Takie strony internetowe są produkowane w sposób ciągły, bez przerwy umieszczane w Internecie i równie szybko ponownie zdejmowane. Ponadto domena najwyższego poziomu jest często zmieniana w celu zmylenia organów nadzoru finansowego i organów ścigania. 

 

Wirex: Kto jest operatorem?
Na stronie Wirex można znaleźć wiele informacji na ten temat. Na przykład firmy Wirex Digital D.o.o z adresem Slavonska avenija 1C, Zagrzeb Chorwacja, Wirex Limited z adresem 8 Devonshire Square, Liverpool Street, Londyn, EC2M 4PL, Wirex Ireland Limited z adresem 2 Dublin Landings North Wall Quay Dublin 1, D01 V4A3 i Wirex, UAB z adresem Perkūnkiemio g. 13-91, LT-12114 Wilno, pod którym niestety nie można znaleźć twórców Wirexu, widocznie jest to sieć firmowa, którą trudno śledzić. Ponadto na stronie wirexapp.com znajduje się również adres e-mailowy wsparcia, ale nie ma numeru telefonu. Domena wirexapp.com została zarejestrowana już w 2015 roku, jednak 12.12.2020 roku pojawiła się aktualizacja wskazująca na zmianę właściciela domeny. Od tego czasu skargi na Wirex gwałtownie wzrosły.

 

Wirex: System oszustw inwestycyjnych
Oszustwo inwestycyjne przebiega stale według znanego schematu: inwestorzy wpłacają początkowo niewielką kwotę - zwykle 250 euro - są pod wrażeniem, jak szybko ta kwota się pomnaża i dlatego są gotowi "zainwestować" coraz wyższe sumy. Problemy rozwijają się w momencie, gdy inwestorzy chcą mieć wypłacone swoje pieniądze, bo wtedy rzekomo trzeba nagle zapłacić podatki, prowizje, opłaty czy cokolwiek innego. Dużo za późno większość inwestorów zdaje sobie sprawę, że padli ofiarą oszustów inwestycyjnych, którzy nigdy nie zamierzali już wypłacić pieniędzy.
 

 

Wirex: Jaka jest pomoc w przypadku oszustw inwestycyjnych?
Co zrobić w przypadku oszustwa inwestycyjnego, pyta się wielu zdesperowanych inwestorów, ponieważ wnoszenie oskarżeń karnych nie ma większego sensu, ponieważ oskarżenia karne służą przede wszystkim ściganiu, ale nie odzyskaniu pieniędzy. Jaka jest pomoc w przypadku oszustw inwestycyjnych i jak poszkodowani inwestorzy odzyskują swoje pieniądze? Prawnik specjalizujący się w oszustwach inwestycyjnych musi wiedzieć, jak podążać tropem pieniędzy, bo jak to się kiedyś mówiło, pieniądze nie zniknęły, tylko są gdzie indziej. Teraz można do tego dodać: Nie jest to łatwe, ale dzięki odpowiednim narzędziom możliwe jest systematyczne cyfrowe śledzenie pieniędzy - nawet jeśli zostały one przekazane za pomocą Bitcoina poprzez giełdę kryptowalut.

 

RESCH Adwokaci - doświadczenie w ochronie inwestorów od 1986 r
Jeśli padłeś ofiarą Wirex i chcesz dowiedzieć się, czy i jak możesz odzyskać swoje pieniądze, zadzwoń pod numer +49 30 885 9770 lub wypełnij kwestionariusz. Otrzymasz bezpłatną ocenę swojej sprawy.

Formularz kontaktowy

 

Bezpłatna analiza wstępna

Skontaktuj się z nami!

 

Nasz numer kontaktowy
+ 49 30 / 88 59 77 0