Opinie o Access Merchant Bank - legalny czy nie?

14.08.2023
Przeczytaj doświadczenia i recenzje na temat Access Merchant Bank, firmy, która twierdzi, że jest bankiem. Ale uwaga! Financial Conduct Authority (FCA) ostrzega przed możliwymi oszustwami i twierdzi, że firma nie jest przez nią autoryzowana (nie posiada licencji). Przyglądamy się bliżej temu, co kryje się za ostrzeżeniami i ryzykiem związanym ze współpracą z podejrzaną platformą inwestycyjną.
 

 

Analiza Access Merchant Bank i ostrzeżenie FCA

Access Merchant Bank został po raz pierwszy wpisany na listę nieuczciwych brokerów w dniu 08.03.2023 r. Brytyjski urząd kontroli finansowej FCA zaleca unikania inwestycji poprzez platformę accessmb.org, ponieważ może ona oferować usługi lub produkty finansowe bez niezbędnej autoryzacji. Firma nie posiada autoryzacji FCA. Oznacza to, że nie spełnia rygorystycznych standardów regulacyjnych, które mają zastosowanie dla dostawców usług finansowych w Wielkiej Brytanii.


Fałszywe informacje kontaktowe na stronie accessmb.org

Kolejnym niepokojącym odkryciem jest to, że Access Merchant Bank może podawać nieprawidłowe dane kontaktowe. Podane adresy Access Merchant Bank UK Limited to Bullring & Grand Central, Moor St, Birmingham, B5 4BU i Banking Hall, 14 Cornhill, London, EC3V 3ND mogą być  adresami firm fasadowzch. Aby skontaktować się z nimi, inwestorzy mogą skorzystać z dwóch brytyjskich numerów telefonu +44 7701 419019 i +44 703 1914 050 oraz adresu e-mail support@accessmb.org.


Ostrzeżenie FCA

W swoim ostrzeżeniu FCA podkreśla, że współpraca z Access Merchant Bank skutkować będzie brakiem dostępu do Financial Ombudsman Service. Oznacza to, że w przypadku złożenia skargi nie ma co liczyć na pomoc ze strony niezależnej usługi arbitrażowej. Ponadto firma nie oferuje ochrony w ramach systemu rekompensat za usługi finansowe (FSCS). Jeśli firma zakończy działalność lub wystąpią nieprawidłowości, klienci prawdopodobnie nie odzyskają swoich pieniędzy.


Unikaj ryzyka oszustwa: Pracuj tylko z autoryzowanymi firmami finansowymi

FCA zdecydowanie zaleca współpracę wyłącznie z autoryzowanymi firmami finansowymi. Proste sprawdzenie w Rejestrze Usług Finansowych może powiedzieć, czy firma jest upoważniona do świadczenia usług finansowych. Strona internetowa FCA zawiera również informacje o tym, jak się chronić i dane kontaktowe autoryzowanych firm.


Access Merchant Bank: Podejrzane sygnały

Ważne jest, aby zachować ostrożność, jeśli niespodziewanie skontaktuje się z Tobą firma, która chce pomóc zainwestować twoje funfusze. Oszuści czasami podszywają się pod legalne firmy. Aby upewnić się, że komunikujesz się z prawdziwą firmą, zaleca się sprawdzenie jej danych i zgłoszenie incydentu, jeśli podejrzewasz oszustwo. Sprawdzając dane domeny, zauważyliśmy, że accessmb.org została zarejestrowana w NameCheap, Inc. dopiero 28.06.2023 r. i zanonimizowana za pomocą Withheld for Privacy ehf.


Często zadawane pytania dotyczące Access Merchant Bank

Pytanie: Czy Access Merchant Bank jest legalnym bankiem?
FCA ostrzega, że firma nie jest przez nich autoryzowana, co wskazuje na możliwe oszustwo. Dlatego należy zachować szczególną ostrożność.

Pytanie: Jak mogę sprawdzić, czy firma jest autoryzowana przez FCA?
Możesz skorzystać z Rejestru Usług Finansowych na stronie internetowej FCA, aby sprawdzić, czy firma jest autoryzowana i kwalifikuje się do oferowanych przez nią usług.

Pytanie: Co się stanie, jeśli będę współpracować z nieautoryzowaną firmą?
Jeśli współpracujesz z nieautoryzowaną firmą, nie będziesz mieć dostępu do Financial Ombudsman Service i nie będziesz chroniony przez FSCS. Jeśli coś pójdzie nie tak, istnieje zwiększone ryzyko, że nie odzyskasz swoich pieniędzy.


Podsumowując, trzymaj się z dala od Access Merchant Bank!

Access Merchant Bank reklamuje usługi finansowe, ale nie jest autoryzowany przez FCA. FCA ostrzega przed możliwymi oszustwami, a klienci mogą zostać pozostawieni bez wsparcia w przypadku problemów. Zaleca się współpracę wyłącznie z autoryzowanymi firmami finansowymi i informowanie FCA w przypadku podejrzanych incydentów.


RESCH Rechtsanwälte GmbH - Doświadczenie w ochronie inwestorów od 1986 roku

Jeśli padłeś ofiarą Access Merchant Bank (accessmb.org) i chcesz wiedzieć, czy i jak możesz odzyskać swoje pieniądze, zadzwoń pod numer +49 30 885 9770 lub poproś o oddzwonienie do wyspecjalizowanego prawnika zajmującego się oszustwami inwestycyjnymi. Otrzymasz bezpłatną ocenę swojej sprawy.

 

Formularz kontaktowy

 

Bezpłatna analiza wstępna

Skontaktuj się z nami!

 

Nasz numer kontaktowy
+ 49 30 / 88 59 77 0