Advancia - Finma słusznie ostrzega przed nieuczciwym brokerem online

10.07.2023
Żądza finansowej wolności i opłacalnych inwestycji popycha wielu ludzi do poszukiwania różnych możliwości inwestycyjnych. Niestety w internecie czyha na nich wielu oszustów, którzy obiecują tylko puste słowa. Aktualnym przykładem jest Advancia na advancia.ch. W naszym artykule rzucamy światło na machinacje na stronie Advancia.ch i pokażemy, jak chronić się przed nieuczciwymi maklerami. Odpowiemy również na pytanie, jakie wsparcie jest dostępne dla inwestorów, którzy padli ofiarą oszustwa.

 

 

Advancia: Rzut oka na kulisy oszustwa

Advancia twierdzi, że jest godnym zaufania brokerem, który oferuje klientom doskonałe możliwości szybkiego i bezpiecznego zarabiania pieniędzy. Ale w rzeczywistości Advancia to po prostu oszustwo. Na stronie advancia.ch nie prowadzi się żadnych transakcji, a pieniądze faktycznie nie są inwestowane. Wszystko, co inwestor widzi na ekranie, służy jedynie dezinformacji. Zainwestowane pieniądze natychmiast trafiają do kieszeni oszustów. Wielu inwestorów miało już podobne doświadczenia i zostało oszukanych przez Advancia. Ale jak oceniają oni wątpliwe praktyki biznesowe na advancia.ch? I co mogą zrobić, jeśli stali się ofiarami Advancia?

 

Advancia: Wątpliwe informacje na stronie internetowej

Kiedy zainteresowani odwiedzają stronę advancia.ch, natykają się na szereg wątpliwych obietnic: "Jesteśmy godnym zaufania brokerem, który dba o swoich klientów. Pokazujemy to naszym doskonałym wsparciem dla klientów i fantastycznym środowiskiem handlowym, które stworzyliśmy. Środowisko to zostało stworzone przez ekspertów finansowych, którzy doskonale znają się na świecie handlu. Wykorzystaliśmy tę wiedzę i doświadczenie, aby stworzyć środowisko, które spełnia potrzeby wszystkich handlowców, niezależnie od ich doświadczenia." Advancia twierdzi, że jest godnym zaufania brokerem, który dba o swoich klientów i oferuje fantastyczne środowisko handlowe. Ale żadne z tych obietnic nie są spełniane. Zachowanie Advancia pozostawia złe doświadczenia i rozczarowuje inwestorów.

 

Inicjatorzy i oszukańcze praktyki Advancia

Operatorzy Advancia robią wszystko, aby ukryć swoją prawdziwą tożsamość. Bardzo trudno jest ustalić, kto tak naprawdę stoi za Advancia. Często oszuści prowadzą wiele takich stron internetowych z tym samym oszukańczym modelem biznesowym. Tworzą te strony z wyprzedzeniem, szybko je publikują i równie szybko zdejmują z sieci. Dodatkowo regularnie zmieniają domenę najwyższego poziomu, aby wprowadzić w błąd organy nadzoru finansowego i ścigania. Finma już wydała ostrzeżenie przed Advancia, aby chronić inwestorów przed ich oszukańczymi machinacjami. Jednak to nie powstrzymało Szwajcarskiego Nadzoru Finansowego (Finma) przed ostrzeżeniem przed Advancia.

 

Advancia: Typowy przebieg oszustwa inwestycyjnego

Oszustwo inwestycyjne opiera się na znanym schemacie. Inwestorzy początkowo wpłacają niewielką sumę, a następnie widzą, jak ta suma pozornie się powiększa. To skłania ich do inwestowania coraz większych kwot. Jednak problemy pojawiają się, gdy inwestor chce wypłacić swoje pieniądze. Nagle pojawiają się rzekome podatki, prowizje, opłaty i inne koszty. Wielu inwestorów zdaje sobie zbyt późno sprawę, że padli ofiarą oszustów, którzy nigdy nie mieli zamiaru zwrócić pieniędzy.

 

Pytania i odpowiedzi

Pytanie: Jakie wsparcie jest dostępne w przypadku oszustw inwestycyjnych?
Odpowiedź: Samo złożenie doniesienia na policję często nie prowadzi do odzyskania pieniędzy. Inwestorzy mogą jednak skorzystać z pomocy prawnika specjalizującego się w oszustwach inwestycyjnych. Tacy prawnicy wiedzą, jak śledzić ścieżki pieniędzy, aby je odzyskać, nawet jeśli zostały wpłacone za pomocą bitcoina i kryptowalutowych wymienników.

Pytanie: Co mogą zrobić inwestorzy, którzy padli ofiarą Advancia?
Odpowiedź: Poszkodowani inwestorzy powinni skontaktować się z odpowiednimi organami ścigania. Powinni również skonsultować się z doświadczonym prawnikiem specjalizującym się w oszustwach inwestycyjnych, aby podjąć działania prawne i żądać zwrotu zainwestowanych pieniędzy.

 

Advancia: Złe doświadczenia - co dalej?

Advancia to przykład oszukańczego przedsiębiorstwa, które podszywa się pod godnego zaufania brokera, ale w rzeczywistości obiecuje tylko puste słowa. Ważne jest, aby chronić się przed takimi oszukańczymi praktykami, przeprowadzając dokładne badania i nie dając się zwieść wygórowanym obietnicom zysków. Jeśli padłeś ofiarą oszustwa inwestycyjnego, natychmiast skonsultuj się z prawnikiem i poinformuj odpowiednie organy ścigania. Razem możemy walczyć z oszustwami inwestycyjnymi i pociągnąć sprawców do odpowiedzialności.

 

RESCH RechtsanwälteDoświadczenie w ochronie inwestorów od 1986 roku

Jeśli padłeś ofiarą Advancia i chcesz dowiedzieć się, czy i jak odzyskać swoje pieniądze, zadzwoń pod numer +49 30 885 9770 lub wypełnij formularz pytaniowy. Otrzymasz bezpłatną ocenę swojej sprawy.

 

Formularz kontaktowy

 

Bezpłatna analiza wstępna

Skontaktuj się z nami!

 

Nasz numer kontaktowy
+ 49 30 / 88 59 77 0