AIGL Investment Group - Uwaga na oszukańcze serwisy internetowe

05.12.2022
AIGL Investment Group zapewnia, że inwestorzy otrzymają najlepsze warunki do bezpiecznego zarabiania pieniędzy. W AIGL Investment Group wszystko jest oszustwem inwestycyjnym. Wszystko co inwestor widzi na swoim ekranie jest fałszywe. Nie zainwestowano ani centa. Pieniądze trafiły prosto do kieszeni oszustów inwestycyjnych. Czy mieliście podobne doświadczenia? Jaka jest pomoc w przypadku oszustw inwestycyjnych? Co mogą zrobić inwestorzy, którzy zostali oszukani przez AIGL Investment Group? Jak inwestorzy mogą odzyskać swoje pieniądze od podejrzanych brokerów?    

 

 

AIGL Investment Group: Wątpliwe obietnice na stronie aiglinvestmentgroupltd.com! 
Co przedstawia się zdumionym potencjalnym inwestorom na stronie www.aiglinvestmentgroupltd.com? "Wszystko co robimy w AIGL Investment Group jest w najlepszym interesie naszych klientów. Jako planiści finansowi działający na zasadzie fee-based oferujemy proste i przejrzyste, konkurencyjne opłaty za doradztwo oparte na wielkości portfela. Ma to na celu ograniczenie konfliktu interesów, wyrównanie naszych bodźców i postawienie Cię w jak najlepszej pozycji do osiągnięcia sukcesu." To tylko jeden z przykładów wątpliwych zapewnień, które ciekawscy mogą znaleźć na stronie internetowej AIGL Investment Group. Żadne z tych zapewnień AIGL Investment Group nie zostało dotrzymane. Ponadto AIGL Investment Group nie posiada niezbędnej licencji na takie transakcje finansowe. Niestety, wątpliwe zachowania biznesowe składają się raczej na złe doświadczenia i rozczarowanych inwestorów!

 

AIGL Investment Group: Kto za tym stoi? 
Ponieważ twórcy AIGL Investment Group robią wszystko, aby ukryć prawdziwe okoliczności, inwestorzy z pewnością powinni mieć trudności z odpowiedzią na to pytanie. Nie jest to absolutnie nic nadzwyczajnego, ponieważ oszuści zazwyczaj prowadzą kilka takich stron internetowych z tym samym oszukańczym modelem biznesowym. Są one gromadzone, szybko wprowadzane do sieci i równie szybko usuwane z niej, a domena najwyższego poziomu jest wielokrotnie zmieniana, aby zmylić finansowe organy regulacyjne i organy ścigania. Brytyjski FCA wydał jednak ostrzeżenie o AIGL Investment Group w dniu 07.10.2022 r.

 

AIGL Investment Group: Kto jest operatorem? 
Na stronie internetowej AIGL Investment Group nie ma nic użytecznego w tym zakresie. Co prawda firma AIGL Investment Group Limited figuruje z adresem służbowym C/O Ap&Co., 102 Seymour Place, London, UNITED KINGDOM, W1H 1NF, pod którym z pewnością nie można znaleźć twórców AIGL Investment Group, wszak to zapewne przypadek kradzieży tożsamości. Ponadto można tam znaleźć zwykły adres e-mail inquiry@aiglinvestmentsgroupltd.com, ale nie ma numeru telefonu. Domena aiglinvestmentgroupltd.com została zarejestrowana i zanonimizowana dopiero 06.08.2022 przez NameSilo, LLC. Firma została już zarejestrowana 10.02.2015 r. m.in. przez dwóch Kuwejtczyków Faisala i Sauda Almutairi. Biorąc pod uwagę ten odstęp czasu, całkiem możliwe, że jest to przypadek kradzieży (klonowania) tożsamości.

 

AIGL Investment Group: System oszustw inwestycyjnych 
Oszustwo inwestycyjne przebiega stale według tego samego schematu: inwestorzy wchodzą z niewielką kwotą - zwykle 250 euro - i szybko doświadczają, jak ta kwota się pomnaża, tak że są gotowi "inwestować" coraz wyższe kwoty. Spory zaczynają się natychmiast, gdy inwestorzy chcą, by wypłacono im pieniądze, bo teraz podatki, prowizje, opłaty czy cokolwiek innego rzekomo trzeba płacić wszystkie naraz. Niestety, zdecydowanie zbyt wolno większość inwestorów uświadamia sobie, że dali się nabrać na oszustwo inwestycyjne i że nigdy nie było zamiaru wypłacać pieniędzy ponownie.

 

 

AIGL Investment Group: Jaka pomoc na oszustwa inwestycyjne? 
Wielu zdesperowanych inwestorów zadaje sobie pytanie, jak postępować w przypadku oszustwa inwestycyjnego, ponieważ zarzuty karne nie mają większego sensu, gdyż takie zarzuty służą przede wszystkim ściganiu, a nie odzyskaniu pieniędzy. Jaką pomoc można uzyskać w przypadku oszustwa inwestycyjnego i jak poszkodowani inwestorzy odzyskują swoje pieniądze? Prawnik specjalizujący się w oszustwach inwestycyjnych musi wiedzieć, jak podążać tropem pieniędzy, bo jak to się kiedyś mówiło, pieniądze nie zniknęły, ale niestety gdzieś indziej. Teraz można do tego dodać: Jest to trudne, ale dzięki odpowiednim narzędziom możliwe jest systematyczne cyfrowe śledzenie pieniędzy - nawet jeśli zostały one zdeponowane w Bitcoinie za pośrednictwem Crypto Exchanger.

 

RESCH Rechtsanwälte GmbH - Doświadczenie w ochronie inwestorów od 1986 roku.
Jeśli padłeś ofiarą AIGL Investment Group i chcesz dowiedzieć się, czy i jak możesz odzyskać swoje pieniądze, zadzwoń pod numer  +49 30 885 9770 lub wypełnij kwestionariusz. Otrzymasz bezpłatną ocenę swojej sprawy.

Formularz kontaktowy

 

Bezpłatna analiza wstępna

Skontaktuj się z nami!

 

Nasz numer kontaktowy
+ 49 30 / 88 59 77 0