Amicus Investment Ltd.: Inwestorzy padają ofiarą oszustów inwestycyjnych!

27.09.2023
Inwestorzy, którzy zamierzaja powieżyć swoje pieniądze potencjalnych platform inwestycyjnych powinni być odpowiednio informowani o ich uczciwości i legalności. W przypadku platformy o nazwie Amicus Investment Ltd pojawiły się poważne obawy. Poniższy raport zapewnia szczegółowy wgląd w ustalenia, które nasz dział badań eksperckich zebrał w odniesieniu do tej platformy i ma na celu przedstawienie inwestorom szerszej perspektywy. Czy również zostałeś oszukany przez pracowników tej firmy i teraz nie wiesz, jak odzyskać zainwestowany kapitał? W takim razie nie jesteś sam! Postaramy się wyjaśnić mechanizm działalnośći wyżej wymienionej spółki, a także pokazać, co możesz zrobić, aby mimo wszystko odzyskać swoje pieniądze.

 

 

Ujawnianie iluzji
W trakcie swoich dochodzeń nasz dział badawczy zebrał niezbędne informacje na temat platformy zwanej Amicus Investment Ltd.. Nasza eksploracja ujawnia, że strony internetowe amicusinvest.com i amicusinvest.net kuszą profesjonalną wyglądem i bezpośrednią komunikacją. Przyciągają też atrakcyjne oferty i obietnice znacznych zwrotów i zysków. Pozory jednak nie pozwalają ukryć podstępnego mechanizmu działania i oszustwa, które leżą u podstaw tej działalności.


Mroczne sekrety kryjące się za obecnością w sieci
Obecność Amicus Investment Ltd. w sieci nie ujawnia żadnych informacji, co jest strategicznym posunięciem utrudniającym identyfikację prawdziwych operatorów. Analiza danych domen amicusinvest.com i amicusinvest.net nie ujawnia żadnych wskazówek dotyczących pierwotnych rejestrujących, a jedynie daty rejestracji: 25 maja 2013 r. dla pierwszej domeny i 5 lipca 2017 r. dla drugiej. W obu przypadkach faktyczni właściciele są ukryci przez szeroko stosowane usługi anonimizacji. Obie domeny zostały zarejestrowane przez Ascio Technologies, Inc.


Nieodpowiednie informacje kontaktowe i ślepy zaułek w dochodzeniu
Chociaż platforma oferuje adresy e-mail customerservice@amicusinvest.com i customerservice@amicusinvest.net, a także numer telefonu z austriackim numerem kierunkowym (+43 720116821), informacje te nie pozwalają na wyciągnięcie żadnych istotnych wniosków na temat operatorów lub ich prawdziwej lokalizacji. Prezentowane są różne adresy biznesowe, w tym dwa austriackie (1. Gumpendorfer Str 142 w 1060 Wiedeń, 2. Post Box 102827, Industriestrasse 31 w 6923 Lauterach), a także adres na Wyspach Marshalla (Trust Company Complex, Ajeltake Road, Ajeltake Island, Majuro MH96960), ale wszystkie te tropy prowadzą donikąd, ponieważ fizycznie Amicus Investment Ltd. nie istnieje w tych lokalizacjach. Starsze wersje strony prezentowały dodatkowo szwajcarskie dane kontaktowe (Swiss Post Box 102827 Zürcherstrasse 161 w 8010 Zurich i numer telefonu +41 315500166), ale i one okazały się fałszywe.


Rejestr handlowy na Wyspach Marshalla? Tak i nie jednocześnie!
Strony internetowe amicusinvest.com i amicusinvest.net twierdzą, że Amicus Investment Ltd. jest zarejestrowana na Wyspach Marshalla. To prawda, Amicus Investment Ltd. można znaleźć w rejestrze handlowym Wysp Marshalla - data rejestracji: 05.09.2011, nr rejestracyjny: 63993. Jednak firma ta została 26.10.2021 już skreślona, więc już nie istnieje. Jednak nasze dokładne metody badawcze pozwoliły odkryć drogę do oszustów, którzy pozostawili niezatarte ślady w swoim cyfrowym śladzie. 


Amicus Investment Ltd.: Już od dłuższego czasu w centrum zainteresowania organów śledczych!
Należy się również spodziewać, że wkrótce organy regulacyjne również zidentyfikują i publicznie ostrzegą o nielegalnej działalności tej firmy. Ostrzeżenia zostały już wydane przez austriacki FMA (ostrzeżenie z 10.11.2017) i brytyjski FCA (ostrzeżenie z 07.07.2022). Inne organy z pewnością wkrótce pójdą w ich ślady i również wydadzą ostrzeżenia.


Nasza opinia: Amicus Investment Ltd. nie jest uczciwym partnerem handlowym! 
Podsumowując, domniemane istnienie i działalność Amicus Investment Ltd. jest w cieniu poważnych zarzutów oszustwa. Nasze skrupulatne dochodzenia ujawniły starannie zaaranżowane oszustwo, w wyniku którego potencjalni inwestorzy zostali zwabieni w pułapkę powodującą znaczne straty finansowe. Niezwykle ważne jest, aby zarówno osoby fizyczne, jak i władze pozostały czujne i nadal kwestionowały prawdziwość takich platform. Ujawnianie takich schematów jest nie tylko kwestią bezpieczeństwa finansowego, ale także istotnym krokiem w kierunku zachowania integralności rynku finansowego.


Resch Rechtsanwälte GmbH pomoże ci w trudnych czasach!
W dobie szybkiej cyfryzacji liczba nieuczciwych platform internetowych również znacznie wzrosła. Ta negatywna strona nowoczesnej technologii może mieć nie tylko poważne konsekwencje finansowe, ale także emocjonalne. W tym ponurym krajobrazie my, Resch Rechtsanwälte, jesteśmy gotowi działać jako niezawodny partner. Oto kilka powodów, dla których jesteśmy najlepszym sojusznikiem w tej kwestii:

 

  • Dziedzictwo zaufania:Po Twojej stronie od 1986 roku
    Nasza kancelaria prawna, założona w 1986 roku, od samego początku uosabia uczciwość i zaangażowanie. Dzięki ponad trzydziestoletniemu doświadczeniu w pomaganiu ofiarom oszustw inwestycyjnych online, zapewniamy nie tylko nadzieję, ale także skuteczne strategie i rozwiązania w celu odzyskania utraconego kapitału.
  • Wiedza technologiczna: Pierwsza linia obrony przed oszustwami
    W świecie, w którym technologia odgrywa podwójną rolę, zarówno jako przekleństwo, jak i błogosławieństwo, jesteśmy uzbrojeni w zaawansowane narzędzia kryminalistyczne, aby Ci pomóc. Mamy zaszczyt posiadać w naszym zestawie narzędzi Chainalysis, wiodące na świecie oprogramowanie do analizy blockchain. Dzięki tej technologii jesteśmy w stanie prześledzić i rozszyfrować nawet najbardziej złożone ścieżki finansowe, niezależnie od tego, czy pieniądze zostały zdeponowane na tradycyjnych rachunkach bankowych, czy w kryptowalutach z oszustami.
  • Wiedza prawnicza i oddany zespół: Twoja droga do sprawiedliwości
    Droga do odzyskania strat jest złożona i zaczyna się od prawidłowego prześledzenia inwestycji. Ale to dopiero początek. W naszym zespole znajdziesz nie tylko prawników specjalizujących się w oszustwach inwestycyjnych, ale także certyfikowanych ekspertów IT i niestrudzonych śledczych, którzy znają i rozumieją taktykę oszustów w najdrobniejszych szczegółach.

 

Nie jesteś sam!
W tych trudnych czasach chcemy Cię zapewnić, że nie jesteś sam. Nasz wielofunkcyjny zespół jest gotowy zaoferować bezpłatną, niezobowiązującą analizę indywidualnej sprawy. Wystarczy do nas zgłosić lub kliknąć. Skontaktuj się z nami pod numerem +49 (0)30 8859770 lub skorzystaj z formularza kontaktowego online na naszej stronie internetowej. Obiecujemy, że zajmiemy się Twoją sprawą z najwyższą starannością i profesjonalizmem, aby pomóc Ci w tej trudnej fazie.

 

Formularz kontaktowy

 

Bezpłatna analiza wstępna

Skontaktuj się z nami!

 

Nasz numer kontaktowy
+ 49 30 / 88 59 77 0