Atomowy Portfel - Oszuści inwestycyjni nadużywają wirtualnego portfela

29.09.2022
Atomic Wallet twierdzi, że oferuje inwestorom optymalne warunki do zarabiania pieniędzy online na handlu kryptowalutami tak szybko, jak robią to bezpiecznie. Wszystko w Atomic Wallet to oszustwo inwestycyjne. W Atomic Wallet nic nie jest przedmiotem handlu. Pieniądze trafiły prosto do kieszeni oszustów inwestycyjnych. Wszystko co inwestor widzi na swoim ekranie jest fałszywe. Nie zainwestowano ani centa. Czy mieliście podobne doświadczenia? Jak inwestorzy odzyskują swoje pieniądze od wątpliwych dostawców? Co mogą zrobić inwestorzy, którzy zostali oszukani przez Atomic Wallet? Jaka pomoc jest dostępna w przypadku oszustwa inwestycyjnego?
 

 

Atomowy portfel: Obietnice na stronie internetowej są podejrzane i wątpliwe
Co muszą otrzymać zdumieni inwestorzy na stronie Atomic Wallet? "Anonymous - Brak kont, brak weryfikacji, brak KYC dla podstawowych funkcji portfela. Nikt nie może zablokować Twoich środków. 24/7 Live Support - Nasz support jest zawsze gotowy, aby Ci pomóc. Uzyskaj szybkie i skuteczne odpowiedzi za pośrednictwem czatu na żywo lub poczty elektronicznej." To tylko mała próbka przesadzonych twierdzeń, które zainteresowani znajdą na stronie Atomic Wallet. Żadne z tych wzniosłych zapewnień Atomowego Portfela nie zostało dotrzymane. Niestety, połowiczne praktyki biznesowe mają tendencję do tworzenia niezadowolonych inwestorów i nieszczęśliwych doświadczeń!

 

Atomowy Portfel: Kto za nim stoi?
Większości inwestorów zapewne trudno będzie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ twórcy Atomic Wallet robią wszystko, aby ukryć prawdziwe okoliczności. Nie jest to jednak nic nadzwyczajnego, ponieważ sprawcy często prowadzą kilka takich stron internetowych o tym samym oszukańczym modelu biznesowym. Strony takie są tworzone z wyprzedzeniem, bez przerwy umieszczane w Internecie i równie szybko zamykane. Dodatkowo często zmieniana jest domena najwyższego poziomu w celu oszukania organów nadzoru finansowego i organów ścigania.

 

Atomowy portfel: Kto jest operatorem?
Na stronie atomicwallet.io znajduje się kilka szczegółów na ten temat. Firma Atomic Protocol Systems OÜ figuruje pod estońskim adresem Harju maakond, Tallinn, Kesklinna linnaosa, Viru väljak 2, 10111, ale twórców Atomic Wallet nie można tam znaleźć, gdyż jest to firma ze skrzynką pocztową. Firma ta została założona 04.07.2018 przez Konstantina Gladysheva z kapitałem 2.500 euro. Dodatkowo jest też zwykły adres mailowy wsparcia, ale nie ma numeru telefonu.

 

Atomic Wallet: Schemat oszustwa inwestycyjnego
Oszustwo inwestycyjne stale rozgrywa się według osławionego schematu: inwestorzy wpłacają początkowo niewielką kwotę - zwykle 250 euro - i szybko doświadczają, jak ta kwota się pomnaża, tak że są skłonni "inwestować" coraz wyższe sumy. Zmartwienia zaczynają się w momencie, gdy inwestor chce zlecić wypłatę swoich pieniędzy, bo wtedy, jak się okazuje, podatki, prowizje, opłaty czy cokolwiek innego trzeba zapłacić wszystkie naraz. Większość inwestorów zdecydowanie za późno uświadamia sobie, że dali się nabrać na oszustwo inwestycyjne i że nigdy nie było zamiaru wypłacać pieniędzy ponownie.
 

 

Atomowy Portfel: Co można zrobić z oszustwami inwestycyjnymi?
Wielu zdesperowanych inwestorów zadaje sobie pytanie, co zrobić w przypadku oszustwa inwestycyjnego, ponieważ wniesienie oskarżenia karnego raczej nie ma sensu, gdyż oskarżenie karne służy przede wszystkim ściganiu, ale nie odzyskaniu pieniędzy. Z jakiej pomocy można skorzystać w przypadku oszustwa inwestycyjnego i jak inwestorzy odzyskują swoje pieniądze? Prawnik specjalizujący się w oszustwach inwestycyjnych musi wiedzieć jak podążać tropem pieniędzy, bo jak to się kiedyś mówiło, pieniądze nigdy nie przepadają, ale niestety gdzieś indziej. Teraz można do tego dodać: Jest to trudne, ale dzięki odpowiednim narzędziom możliwe jest regularne cyfrowe śledzenie pieniędzy - nawet jeśli zostały one zdeponowane w Bitcoinie za pośrednictwem Crypto Exchanger.

 

RESCH Attorneys at Law - Doświadczenie w ochronie inwestorów od 1986 roku
Jeśli padłeś ofiarą Atomowego Portfela i chcesz dowiedzieć się, czy i jak możesz odzyskać swoje pieniądze, zadzwoń pod numer +49 30 885 9770 lub wypełnij kwestionariusz. Otrzymasz bezpłatną ocenę swojej sprawy.

Formularz kontaktowy

 

Bezpłatna analiza wstępna

Skontaktuj się z nami!

 

Nasz numer kontaktowy
+ 49 30 / 88 59 77 0