ATXmarket - adres i dane dotyczące licencji są fałszywe

19.12.2022
ATXmarket stwarza wrażenie, że inwestorom oferowane są optymalne warunki do zarabiania pieniędzy z handlu online. Wszystko na ATXmarket to oszustwo inwestycyjne. Wszystko, co inwestor widzi na swoim ekranie, jest oszustwem. Pieniądze trafiły prosto do kieszeni oszustów inwestycyjnych. Nie zainwestowano ani centa. Nic nie jest przedmiotem inwestycji na atxmarket.com. Czy mieliście podobne doświadczenia? Co mogą zrobić inwestorzy, którzy zostali oszukani przez ATXmarket? Jaką pomoc można uzyskać w przypadku oszustwa inwestycyjnego? Jak inwestorzy mogą odzyskać swoje pieniądze od podejrzanych dostawców

 

 

 

ATXmarket: Informacje są niewiarygodne i wątpliwe
Co mają do przeczytania zdumieni goście atxmarket.com? "Nasz broker MARKET BY ATXmarket oferuje najszybszy handel dzięki nowoczesnej technologii. Brak opóźnień w realizacji zleceń i najdokładniejsze wyceny. Nasz rynek i obsługa klienta są dostępne 24/7. Stale dodajemy nowe instrumenty finansowe, dzięki czemu możesz handlować i zarabiać tak, jak chcesz." To tylko mały cytat z podejrzanych zapewnień, jakie potencjalni inwestorzy znajdują na stronie ATXmarket. Żadna z tych danych obietnic ATXmarketu nie została spełniona. Niestety, szemrane zachowania biznesowe sprawiają raczej, że inwestorzy są niezadowoleni i mają złe doświadczenia!

 

ATXmarket: Ukryj się!
Jeśli spojrzysz na odpowiednie dane domeny na stronie www.atxmarket.com, nie znajdziesz żadnego odniesienia do operatorów i odkryjesz, że domena atxmarket.com została po raz pierwszy zarejestrowana 30.06.2009 w GoDaddy.com, LLC, a prawdziwi właściciele domeny ukrywają się za dostawcą usług internetowych Domains By Proxy, LLC. Choć domena internetowa została po raz pierwszy zarejestrowana w 2009 roku, to do bieżącego użytku została wprowadzona dopiero w 2022 roku. Najwyraźniej została przejęta przez oszustów inwestycyjnych 22.08.2022, wcześniej przez długi czas parkowała w GoDaddy.

 

ATXmarket: Kto za tym stoi?
Inwestorzy nie będą w stanie odpowiedzieć na to pytanie. Oszuści inwestycyjni doskonale maskują swoją tożsamość - prawie. Jest to normalne, ponieważ regularnie prowadzą różne strony internetowe, na których oferują swój oszukańczy model biznesowy. A kto jest operatorem? Na stronie ATXmarketu jest tylko skąpa informacja na ten temat: "MARKET by ATXmarket jest zarejestrowany pod adresem: 20 Fenchurch St, Londyn UK. Firma jest regulowana zgodnie z wymogami Cypryjskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (numer licencji: 39821), Międzynarodowej Komisji Usług Finansowych (IFSC) (10/711/TS/15) oraz Komisji Usług Finansowych Republiki Mauritiusu (numer licencji dealera inwestycyjnego: T37628590)."

 

ATXmarket: Wprowadzenie w błąd
Adres 20 Fenchurch Street jest dobrze znany znawcom Londynu, ponieważ znajduje się tam wieżowiec, który ze względu na swój kształt nazywany jest również "The Walkie-Talkie" lub "The Pint" ("Szklanka do piwa"). Czego jednak tam nie znajdziecie, to firma ATXmarket. Równie niezrozumiałe jest odniesienie do organów nadzoru finansowego na Cyprze, Belize czy nawet Mauritiusie. Nie ma tu żadnych licencji ani tym podobnych. Oszuści oczywiście zapomnieli, że za ich rejestrację i licencjonowanie w ich rzekomej siedzibie firmy w Londynie odpowiadałby Financial Conduct Authority (FCA). Więc oczywiście tylko niczego nie podejrzewający inwestorzy mają być oszukani tymi szczegółami. Światowe poszukiwania ATXmarketu w odpowiednich rejestrach nie prowadzą do żadnego rezultatu. ATXmarket to wymyślony produkt, który ma oszukać inwestorów. 

 

ATXmarket: Wiele platform, jedno oszustwo!
Nie jest to nic nadzwyczajnego, ponieważ sprawcy często prowadzą kilka takich stron internetowych o rzekomo tym samym modelu biznesowym i szybko umieszczają je w sieci, ale równie szybko ponownie je zamykają. W wielu przypadkach domena najwyższego poziomu jest również często zmieniana, również w celu oszukania organów nadzoru finansowego i organów ścigania. Często jednak można spotkać te same podmioty, ale z nowym nazwiskiem, inną nazwą firmy i innymi "produktami finansowymi". Przekręt jednak pozostaje ten sam. Ale to nie wszystko, znamy już to oszustwo z różnych przypadków. Najwyraźniej ta sama grupa sprawców zawsze rejestruje nowe strony internetowe i inicjuje oszukańcze transakcje akcji według tego samego schematu. Są to jednak transakcje wyłącznie lotnicze! Ale dzięki narzędziom badawczym naszemu zespołowi dochodzeniowemu udało się namierzyć oszustów inwestycyjnych. Najważniejszą rzeczą jest tu podążanie za śladami pieniędzy!

 

ATXmarket: Schemat oszustwa inwestycyjnego
Oszustwo inwestycyjne przebiega zwykle według tego samego schematu: inwestorzy wpłacają początkowo niewielką kwotę - zwykle 250 euro - są pod wrażeniem, jak szybko ta kwota rośnie i dlatego są gotowi "zainwestować" coraz wyższe sumy. Spory pojawiają się, gdy inwestorzy chcą mieć wypłacone pieniądze, bo wtedy najpierw trzeba zapłacić podatki, prowizje, opłaty czy cokolwiek innego. Niestety, wielu inwestorów zdecydowanie zbyt wolno orientuje się, że padło ofiarą oszustów inwestycyjnych, którzy nigdy nie zamierzali już wypłacić pieniędzy.

 

 

ATXmarket: Jaka jest pomoc w przypadku oszustw inwestycyjnych?
Wielu poszkodowanych inwestorów zadaje sobie pytanie, jak postępować w przypadku oszustwa inwestycyjnego, ponieważ oskarżenia karne nie mają większego sensu, ponieważ oskarżenia karne służą przede wszystkim do ścigania, a nie do odzyskania pieniędzy. Z jakiej pomocy można skorzystać w sprawach o oszustwa inwestycyjne i jak oszukani inwestorzy odzyskują swoje pieniądze? Prawnik specjalizujący się w oszustwach inwestycyjnych musi wiedzieć jak podążać tropem pieniędzy, bo jak to się kiedyś mówiło, pieniądze nigdy nie przepadają, ale niestety gdzieś indziej. Dziś można dodać: Jest to trudne, ale dzięki odpowiednim narzędziom możliwe jest regularne cyfrowe śledzenie pieniędzy - nawet jeśli zostały one zdeponowane w Bitcoinie za pośrednictwem Crypto Exchanger.

 

RESCH Rechtsanwälte GmbH - Doświadczenie w ochronie inwestorów od 1986 roku.
Jeśli padłeś ofiarą ATXmarketu i chcesz dowiedzieć się, czy i jak możesz odzyskać swoje pieniądze, zadzwoń pod numer +49 30 885 9770 lub wypełnij kwestionariusz. Otrzymasz bezpłatną ocenę swojej sprawy.

Formularz kontaktowy

 

Bezpłatna analiza wstępna

Skontaktuj się z nami!

 

Nasz numer kontaktowy
+ 49 30 / 88 59 77 0