Kradzież tożsamości i brak przejrzystości na stonie avax-capitalgroup.com

17.07.2023
Znalezienie bezpiecznych możliwości inwestycyjnych jest trudne i czasochłonne. Wielu inwestorów szuka renomowanych platform żeby zwiekszyć zyski z inwestycji swoich pieniędzy. W tym artykule przyjrzymy się bliżej Avax Capital, platformie, która obiecuje klientom bardzo korzystne zwroty inwestycji. Niestety, istnieją liczne dowody, że Avax Capital oszukuje swoich inwestorów i defrauduje pieniądze. Dzięki analizie strony internetowej i dalszym badaniom doszliśmy do zaskakujących wniosków, które dowodzą, że Avax Capital może być nieuczciwą firmą. Dowiedz się więcej o wynikach naszego dochodzenia i poznaj jego kulisy.

 

 

Grupa kapitałowa Avax: Nazwa pod lupą zespołu dochodzeniowego

Avax.Network to platforma inteligentnych kontraktów od dostawcy oprogramowania Avalanche, która jest nieskończenie skalowalna i wykonuje regularne transakcje, takie jak szybkie aplikacje finansowe. AVAX jest kryptowalutą platformy. Nie ma to nic wspólnego z Avax Capital Group. Ta ostatnia użyła tylko nazwy.


Analiza avax-capitalgroup.com

Podczas naszej analizy strony avax-capitalgroup.com zauważyliśmy, że brakuje obowiązkowego Impressum, co jest poważnym znakiem ostrzegawczym. Co więcej, operatorem strony avax-capitalgroup.com jest Privacy Protect, LLC. Domena została zarejestrowana w dniu 03.03.2023 r. w firmie PDR Ltd. Ten brak przejrzystości budzi wątpliwości co do legalności Avax Capital.


Avax Capital: Informacje kontaktowe dla potencjalnych inwestorów

Avax Capital udostępnia adres e-mail (info@avax-capitalgroup.com) i brytyjski numer telefonu (+44 2034688687). Podany adres to 22 Bishopsgate, EC2N4BQ London. Okazało się jednak, że adres ten jest nam już znany z innych oszustw, a samej Avax Capital Group nie można znaleźć pod tym adresem. Te niespójności wzmacniają podejrzenia o nieuczciwość.


Wiele pytań do Avax Capital, ale żadnych odpowiedzi

Biorąc pod uwagę oczywiste niedociągnięcia i zarzuty wobec Avax Capital, inwestorzy mają uzasadnione pytania. Kto jest dyrektorem generalnym tej firmy? Ile osób zatrudnia Avax Capital? Gdzie potencjalni inwestorzy mogą zapoznać się z finansami spółki? Jednak Avax Capital nie odpowiada na te pytania, co jest wysoce podejrzane. Inwestorzy powinni zatem być ostrożni i lekkomyślnie nie inwestować swoich pieniędzy na tej platformie.


Wyniki badań Green Technologies Group Ltd:

Co ciekawe, Avax Capital oferuje akcje spółki Green Technologies Group Ltd., która jest jednym z największych graczy na rynku. Jednak podczas naszych badań nad tą spółką znaleźliśmy podejrzane niespójności. Oficjalny numer rejestracyjny (13560328) wskazuje, że spółka jest zarejestrowana w Wielkiej Brytanii, a na jej czele stoi Sureshkumar Kantilal Nayi, Hindus mieszkający w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.


Inne rozbieżności sprawiają, że Avax Capital wymaga zastanowienia

Według rejestru handlowego firma zajmuje się produkcją tworzyw sztucznych i form pierwotnych, a także planowaniem technicznym procesów przemysłowych i produkcji. Jest to sprzeczne z informacjami na stronie internetowej greentechnologiesgroupltd.com, która twierdzi, że firma specjalizuje się w produkcji baterii. Ponadto Green Technologies Group Ltd. jest obecnie wymieniona jako uśpiona, bez żadnej aktywności. Niejasność co do tego, dlaczego używane jest prawo Vancouver w Kanadzie, podczas gdy firma ma rzekomo siedzibę w Londynie w Anglii, zwiększa podejrzenie, że coś jest nie tak.

 

Wnioski: Kradzież tożsamości

Opierając się na wynikach naszego dochodzenia, zdecydowanie podejrzewamy, że Green Technologies Group Ltd, która jest wymieniona w rejestrze handlowym, nie ma nic wspólnego z witryną greentechnologiesgroupltd.com. Wszystko wskazuje na to, że oszuści ukradli nazwę i dane rejestracyjne legalnego producenta tworzyw sztucznych, aby zachować pozory legalności. Jest to wyraźny przypadek kradzieży tożsamości i wykazuje nieuczciwość Avax Capital.

 

Śledzenie sprawców w Avax Capital

Dzięki naszym narzędziom badawczym i zaangażowaniu naszego zespołu śledczego udało nam się namierzyć sprawców. Sprawcy często zostawiają ślady w sieci i w kontaktach ze swoimi ofiarami, które są przez nas śledzone. Oceniliśmy już pierwsze wskazówki i przypisaliśmy schemat działania do znanej nam grupy oszustów inwestycyjnych. Badamy tę grupę od pewnego czasu. Dopiero się okaże, kiedy instytucje nadzorujące finanse, takie jak (FCA, BaFin, finma), dowiedzą się o machinacjach Avax Capital i najprawdopodobniej fałszywej Green Technologies Group Ltd. (greentechnologiesgroupltd.com).

 

Doświadczenie z Avax Capital Group

Nie wszyscy inwestorzy dają się nabrać na oszustwo. Na przykład, pod miłym słowem kluczowym share spam, jeden z nich zgłosił: "Grupa Kapitałowa Avax, która rzekomo istnieje od kilku lat (ale której domena została zarejestrowana dopiero w marcu 2023 r.), chciała przedstawić mi udziały w Green Technologies Ltd.". Avax Capital Group jest konsultantem, nie sprzedaje akcji. Doradzaliby klientom i jeśli przyniosłoby to zyski, zaczynając od określonej kwoty zysku, wysłaliby kalkulację... Avax Capital Group ma siedzibę w Luksemburgu, Anglii i USA".

 

Konsekwencje dla inwestorów

Ogólnie rzecz biorąc, inwestorzy muszą zachować szczególną ostrożność, jeśli chodzi o Avax Capital i jego oferty. Brak przejrzystości, kradzież tożsamości i podejrzane praktyki biznesowe są wyraźnymi znakami ostrzegawczymi. Jedynym sposobem na uniknięcie oszustw jest przeprowadzenie badań i poleganie na renomowanych platformach. Inwestorzy nie powinni być zaślepieni kuszącymi obietnicami i zawsze powinni starannie przeprowadzać własną należytą analizę.

 

RESCH Rechtsanwälte GmbH - Doświadczenie w ochronie inwestorów od 1986 r.

Jeśli padłeś ofiarą Avax Capital (avax-capitalgroup.com) i chcesz wiedzieć, czy i jak możesz odzyskać swoje pieniądze, zadzwoń pod numer +49 30 885 9770 lub wypełnij kwestionariusz. Otrzymasz bezpłatną ocenę swojej sprawy.

 

Formularz kontaktowy

 

Bezpłatna analiza wstępna

Skontaktuj się z nami!

 

Nasz numer kontaktowy
+ 49 30 / 88 59 77 0