Na bitwest-group.pro inwestorzy są okradani ze swoich oszczędności!

31.08.2023
W tym raporcie chcemy zbadać platformę internetową, która prezentuje się pod nazwą Bitwest Group (czasami pojawia się po prostu jako Bitwest). Platforma obiecuje potencjalnym inwestorom przekonujące zyski, ale krytyczne spojrzenie za kulisy ujawnia całą serię niespójności i podejrzanych faktów. Pojawia się jedna czerwona flaga po drugiej, a potencjalni inwestorzy powinni być zaniepokojeni. Czy dałeś się nabrać tym oszustom? Czy tobie również obiecano złote góry, a teraz wszystkie twoje oszczędności rozpłynęły się w powietrzu? W takim razie jesteś jak wiele innych ofiar! Wszyscy myśleli, że to poważne przedsięwzięcie. Wszystko wyglądało bezpieczne i legalne. Jednak doświadczenia inwestorów mówią, bardzo jasnym językiem: to oszustwo! Ale z czym lub kim mamy tutaj do czynienia i czy istnieją sposoby na wyjście z trudnej sytuacji, w jakiej znaleźli się inwestorzy? 

 

 

Fasada szacunku
Kiedy po raz pierwszy odwiedzasz stronę bitwest-group.pro, profesjonalny projekt przyciąga wzrok. Kuszące oferty, bezpośrednie podejście i obietnica osobistej pomocy ze strony brokerów z pewnością wydają się atrakcyjne. Niestety, te pozory szacunku to nic innego jak olśniewająca kurtyna teatralna, która ukrywa prawdziwą naturę firmy. Cały twój udział finansowy pozostaje w kieszeniach sprawców, podczas gdy obietnice inwestycyjne są czystą fikcją. Niestety, taka jest gorzka rzeczywistość.


Ukryte tożsamości i wątpliwe roszczenia
Jedną z oznak braku przejrzystości firmy jest brak znaczącego odcisku na stronie internetowej. Domena bitwest-group.pro została zarejestrowana na NameSilo, LLC w dniu 03.08.2023 r., ale prawdziwi właściciele ukrywają się za usługą anonimizacji. Ponadto witryna reklamuje, że firma istnieje od 1994 roku - twierdzenie to nie pokrywa się z datą rejestracji domeny i dlatego jest wysoce wątpliwe.


Ciemne punkty w sieci komunikacyjnej
Pomimo adresu e-mail pomocy technicznej wymienionego na stronie support@bitwest-group.pro, brak oficjalnego numeru telefonu pozostaje kluczowym elementem zaciemnienia. Jednak kilka alternatywnych numerów telefonów - takich jak +4915510230825, +4915510616485 i +31682467828 - jest wykorzystywanych w ramach oszukańczych działań. Wykorzystywanych numerów jest znacznie więcej, co również stanowi metodę mającą na celu ukrycie i maksymalne skomplikowanie drogi do sponsorów. Inne informacje, które są niezbędne dla wiarygodnej inwestycji, takie jak nazwa siedziby firmy lub monitorowanie przez organy regulacyjne (kto reguluje i monitoruje firmę oraz interweniuje w przypadku trudności z firmą? Nikt! Inwestowanie pieniędzy na takiej stronie jest bardzo niebezpieczne!


Oznaki nielegalności
Nasze szeroko zakrojone poszukiwania w międzynarodowych rejestrach nie ujawniły żadnych zapisów dotyczących Bitwest Group. W połączeniu z odkrytymi przez nas dowodami wskazuje to, że Bitwest Group jest w rzeczywistości nieistniejącą firmą. Co więcej, brytyjski Urząd Nadzoru Finansowego (FCA) wydał już ostrzeżenie dotyczące tej platformy w dniu 19.05.2023 r. (zostało ono później zaktualizowane w dniu 31.07.2023 r., ponieważ pojawiły się nowe dowody). Jest pewne, że inne organy nadzoru finansowego - takie jak niemiecki BaFin, austriacki FMA lub szwajcarski FINMA - wkrótce pójdą w ich ślady i również wydadzą ostrzeżenia w tej sprawie.


Prawnicy Resch radzą: Ręce precz od Bitwest Group, to ewidentne oszustwo!
Podsumowując, pomimo pozornie profesjonalnego wyglądu, platforma Bitwest Group ma wiele sygnałów ostrzegawczych dotyczących jej legalności i przejrzystości. Kilka niespójności i brakujących informacji budzi poważne wątpliwości co do wiarygodności firmy. Zdecydowanie zalecamy ostrożność w kontaktach z tą platformą i konsultowanie się z regulowanymi i uznanymi opcjami inwestycyjnymi. To tylko kwestia czasu, zanim inne organy regulacyjne oprócz brytyjskiej FCA zwrócą uwagę na Bitwest Group i wydadzą kolejne ostrzeżenia.


A jeśli już dałeś się nabrać na fałszywych brokerów Bitwest Group? Co powinieneś zrobić?
W erze ciągłej transformacji w kierunku doskonałości cyfryzacji, znaczenie bezpiecznych i przejrzystych transakcji online jest bardziej niż kiedykolwiek w centrum uwagi. W gąszczu tego wysoce złożonego ekosystemu kwitną również nieuczciwe praktyki, które poważnie wpływają na niczego niepodejrzewających inwestorów, tak jak w przypadku Bitwest Group. Na szczęście istnieją wyspecjalizowane podmioty wyposażone w narzędzia do usuwania mgły oszustwa i ujawniania prawdy. Nasza firma należy do tej kategorii.


Badanie kryminalistyczne transakcji kryptowalutowych
Współpracując z Chainalysis, liderem w dziedzinie analizy blockchain, wykorzystujemy najnowocześniejszą technologię, aby zapewnić przejrzystość splątanych ścieżek transakcji kryptowalutowych. Jest to szczególnie cenne dla ofiar nieuczciwych platform, takich jak Bitwest Group. Nasza metodologia pozwala nam nie tylko odkrywać zawiłe łańcuchy transakcji, ale także przesiewać charakterystyczne ślady, które często pozostawiają oszuści.


Interdyscyplinarne strategie: od informatyki śledczej po ściganie przestępstw
Nasza wiedza nie ogranicza się do strony technicznej. Jest to raczej wieloperspektywiczny wysiłek, który łączy wiedzę certyfikowanych specjalistów IT, doświadczonych prawników i wysoce zaangażowanych śledczych. W specjalistycznej dziedzinie oszustw inwestycyjnych jesteśmy wyposażeni w wiedzę i umiejętności niezbędne do skutecznego wymierzania sprawiedliwości i ustalania uczciwości.


Zaufany partner w trudnych czasach
Jeśli podejrzewasz, że zostałeś oszukany przez Bitwest Group, my - zespół prawie czterdziestu osób - jesteśmy tutaj, aby służyć Ci jako eksperci. Aby nawiązać pierwszy kontakt, możesz skontaktować się z nami pod numerem +49 30 8859770 lub za pośrednictwem naszego formularza kontaktowego online. Możesz mieć pewność, że Twoja sprawa zostanie poddana dokładnej, niezobowiązującej ocenie. Jest to oczywiście bezpłatne!

 

Formularz kontaktowy

 

Bezpłatna analiza wstępna

Skontaktuj się z nami!

 

Nasz numer kontaktowy
+ 49 30 / 88 59 77 0