BluePrint - KNF ostrzega handlowców internetowych

15.02.2022
Domniemany broker online BluePrint podaje się za wiarygodną platformę do handlu kryptowalutami. Pojawia się jednak coraz więcej informacji, że w spółce BluePrint dochodzi do poważnych nadużyć. Coraz więcej inwestorów zgłasza telefoniczny terror, próby wyłudzeń i oszustwa inwestycyjne popełniane przez BluePrint . Większość inwestorów  straciło swój kapitał zainwestowany w BluePrint. Wątpliwości są na porządku dziennym.Wszyscy inwestorzy BluePrint zadają sobie pytanie, czy nie padli ofiarą oszustwa inwestycyjnego? A co mogą zrobić inwestorzy BluePrint, jeśli podejrzenie o oszustwo inwestycyjne jest uzasadnione? W jaki sposób inwestorzy BluePrint mogą odzyskać swoje pieniądze? Czy jest sens składania na policji zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa przez BluePrint? Gdzie mogę uzyskać pomoc w sprawie oszustw inwestycyjnych?
 

 

BluePrint: bezpodstawne obietnice na stronie internetowej www.blueprintglobalpartners.com!
Czym zaskoczeni są potencjalni inwestorzy na stronie BluePrint? "Zwiększ swój kapitał poprzez handel na rynkach finansowych...Inwestowanie w handel na rynkach finansowych nie tylko chroni Twoje oszczędności przed inflacją, ale również je pomnaża...Tutaj znajdziesz wszystkie możliwości zyskownego handlu CFD...Naszym celem jest poprawa usług, które oferujemy naszym klientom i stworzenie najwyższego poziomu zaufania, który pozwoli im handlować z nami z ufnością." To tylko niewielka część przesadzonych obietnic, które inwestorzy znajdą na stronie internetowej BluePrint. Żadne z tych pełnych treści zapewnień firmy BluePrint nie zostało dotrzymane. Rozczarowujące jest to, że podejrzane praktyki biznesowe prowadzą do rozczarowania inwestorów i nieszczęśliwych doświadczeń!

 

BluePrint: Zabawa w chowanego z wpisem domeny!
Godne uwagi dla praktyk biznesowych twórców BluePrint jest to, że strona nie zawiera nadruku. Brakuje więc pełnej informacji o prawnie odpowiedzialnych operatorach strony. Jeśli spojrzeć na dane domeny strony BluePrint, nie ma tam żadnych odniesień do operatorów. Dowiadujemy się jednak, że domena została zarejestrowana dopiero 14.05.2021 w NameCheap, Inc. Prawdziwi właściciele domen ukrywają się za islandzkim serwisem anonimizacji Withheld for Privacy ehf.

 

BluePrint: Kto za tym stoi?
Odpowiedź na to pytanie będzie dla wielu inwestorów dość trudna, gdyż twórcy BluePrint robią wszystko, aby ukryć prawdziwe okoliczności. Nie jest to jednak nic niezwykłego. Sprawcy prowadzą zazwyczaj kilka takich stron internetowych, stosując ten sam oszukańczy model biznesowy. Są one tworzone z wyprzedzeniem, szybko umieszczane w sieci i równie szybko zamykane. Domena najwyższego poziomu jest często zmieniana w celu oszukania organów nadzoru finansowego i organów ścigania. Ale kto jest operatorem? Na stronie internetowej BluePrint znajdują się jedynie skąpe informacje na ten temat. Chociaż firma Blueprint To Home Ownership INC. jest wymieniona pod trzema adresami biznesowymi: 202-468 St. Anne's Road, Winnipeg, Manitoba, R2M 3E1, Kanada, St George's Tower, Hope Street, Douglas, Isle of Man, IM1 1AR Wyspy Brytyjskie oraz European Bank and Business Centre, 6A Route de Trèves, L-2633 Senningerberg, Luksemburg, nie można wśród nich znaleźć twórców BluePrint. Ponadto istnieje obowiązkowy adres e-mail do obsługi technicznej oraz dwa brytyjskie numery telefonów +447418354988 i +448001026025. Poszukiwania BluePrint w odpowiednich rejestrach na całym świecie nie przyniosły żadnych rezultatów. Wynika z tego jasno, że jest to produkt czysto wyimaginowany.

 

BluePrint: Pozyskiwanie klientów przez oszustów inwestycyjnych
Ta sama procedura jest tu wielokrotnie powtarzana: W celu pozyskania nowych klientów, rekomendacje BluePrint prezentowane są we wszystkich możliwych mediach i kanałach. W większości przypadków są to fałszywe informacje. Ponadto zamieszczają oni na Youtube lub Vimeo filmy, w których przekonują zainteresowanych inwestorów fikcyjnymi referencjami. Tutaj rzekomi celebryci opowiadają o swoich doświadczeniach z handlem online i kryptowalutami, często z mylącym odniesieniem do programu telewizyjnego "Die Höhle der Löwen". W tym samym czasie, agresywny program partnerski jest uruchomiony, aby zachęcić innych do bicia bębna reklamowego dla BluePrint.

 

BluePrint: Przestępcze praktyki biznesowe
Jak tylko klient zarejestruje się na platformie handlowej, otrzymuje telefony od rzekomych brokerów finansowych, którzy lubią powoływać się na swoje wieloletnie doświadczenie i bazę zadowolonych klientów. W wielu przypadkach twórcami tego modelu biznesowego są jednak oszuści, przed którymi ostrzegają również Federalny Urząd Policji Kryminalnej oraz Federalny Urząd Nadzoru Finansowego (BaFin). Inwestorzy zazwyczaj zaczynają od niewielkiej kwoty pieniędzy. Przedtem inwestorzy często są motywowani do zainstalowania na swoich komputerach oprogramowania do zdalnej obsługi, takiego jak AnyDesk lub TeamViewer, aby mogli przypuszczalnie otrzymać pomoc przy pierwszych krokach. W wielu przypadkach dochodzi potem do manipulacji komputerem i przeprowadzania niepożądanych transakcji. W trakcie tego procesu oszuści inwestycyjni często uzyskują również dostęp do bankowości internetowej swoich ofiar. Szczególnie karygodne jest jednak to, że na platformie handlowej wyświetlane są rzekome zyski, aby zachęcić klienta do postawienia kolejnych wysokich stawek. Czasami spłacane są nawet niewielkie kwoty, aby uśpić w inwestorach poczucie bezpieczeństwa. Kto więc nie chce jeszcze bardziej podnieść stawki? Ale co dalej?

 

BluePrint: zwrot środków jest warunkowy
Gdy raz się w nie wejdzie, zwykle nie można się z nich wydostać. Zamiast tego, administratorzy oszustw inwestycyjnych uzależniają zwrot pieniędzy od kolejnych wpłat. Tu wkraczają pracownicy, którzy domagają się rzekomych zaległości podatkowych i prowizji. W przypadku ich uregulowania wypłacane są rzekome zyski. Sprawcy przesyłają inwestorom własnoręcznie sporządzone zestawienia podatków i prowizji, często ozdobione fałszywymi herbami. Musiałyby one zostać wypłacone w trybie pilnym. Nigdy nie jest możliwe skompensowanie ich z rzekomymi zyskami. Jeśli inwestor odmawia dalszych wpłat, rzekome zyski zamieniają się poprzez bezsensowne transakcje w straty, a klient jest maksymalnie poszkodowany. Horror nie kończy się na tym, ale inwestorzy są stale konfrontowani z telefonami od innych podejrzanych dostawców. Wskazuje to na fakt, że dane kontaktowe inwestorów są przedmiotem handlu między oszustami inwestycyjnymi. W końcu regularnie dzwoni "wybawca", który twierdzi, że odkrył cały przekręt. Imponuje swoją wewnętrzną wiedzą. Nic dziwnego, skoro jest on częścią gangu oszustów. Kolejne zdzierstwo! I oczywiście "wybawca" życzy sobie również niewielkiej opłaty - z góry!

 

BluePrint: Schemat oszustwa inwestycyjnego?
Nie ma żadnych regulacji dotyczących platformy handlowej BluePrint. BluePrint nie jest regulowany przez uznany europejski organ nadzorczy, taki jak angielski Financial Conduct Authority (FCA) lub Cypryjska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (CySec), co jest często wykorzystywane przez brokerów. Nie ma również zgody Szwajcarskiego Urzędu Nadzoru Rynku Finansowego (finma) ani austriackiego Urzędu Nadzoru Rynku Finansowego (FMA), który jest odpowiedzialny za Szwajcarię. Zamiast tego jest ostrzeżenie Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) z dnia 12.07.2021 r. Jest to polski organ nadzoru nad rynkiem finansowym i usługami finansowymi. Trudno nie zauważyć, że BluePrint to schemat oszustwa kapitałowego. Wszystkim ofiarom BluePrint należy doradzić, aby natychmiast skontaktowali się z prawnikiem specjalizującym się w oszustwach inwestycyjnych.

 

BluePrint: Gdzie działają oszuści?
Z pewnością inwestorzy BluePrint mają do czynienia z oszustwami inwestycyjnymi w Niemczech, Szwajcarii i Austrii. Nielegalna działalność BluePrint nie ograniczała się bynajmniej do krajów niemieckojęzycznych. Ponieważ BluePrint celuje również w inwestorów rosyjskojęzycznych i polskojęzycznych, nie jest zaskakujące, że oszukani inwestorzy z tych grup językowych również się zgłaszają. Przejrzenie listy regulatorów jest wskazane przed podjęciem jakichkolwiek zobowiązań finansowych w celu zmniejszenia ryzyka stania się ofiarą oszustwa inwestycyjnego..

 

BluePrint: Inwestorzy chcą odzyskać swoje pieniądze!
Sytuacja jest o wiele lepsza niż się wydaje. Poszkodowane strony mogą podjąć działania przeciwko oszustwu inwestycyjnemu i odzyskać zainwestowany kapitał. W chwili obecnej nie zanosi się na to, aby oszuści inwestycyjni z BluePrint zostali szybko złapani, ale jest jeszcze powód do nadziei. Nadzieja, ponieważ środki te przepływały przez konta, które zostały faktycznie udostępnione przez renomowane instytucje finansowe. Niestety, osoby odpowiedzialne nie sprawdziły depozytów inwestorów, z których część była duża, a zatem podlegała kontroli, ani ich dalszego transferu pod względem legalności. Takie zaniechania w pierwszej kolejności umożliwiły oszustwo inwestycyjne.

 

BluePrint: Chcą odzyskać swoje pieniądze! Jak to działa?
Wiedząc o tym, potencjalni inwestorzy nigdy nie zgodziliby się na prowadzenie interesów z BluePrint. Teraz oszukanym pozostaje jedynie dochodzenie odszkodowania za poniesione straty. Wielu inwestorów nie potrafi sobie nawet wyobrazić, że istnieje realna szansa na to, że kiedykolwiek jeszcze zobaczą swoje pieniądze. Zdecydowanie tak! Istnieje wiele podstaw prawnych, na których można się oprzeć. Ogólny termin to "pranie pieniędzy". Gdy oszuści inwestycyjni zbierają pieniądze, popełniane jest przestępstwo prania brudnych pieniędzy. Instytucje finansowe są zobowiązane do podejmowania działań przeciwko praniu brudnych pieniędzy. Od tego się zaczyna z dużymi szansami na sukces. Istotne pytania powinny być wyjaśnione z wyprzedzeniem. Gdzie trafiły środki przeniesione przez BluePrint? Czy jest jakaś szansa, że ofiary oszustów inwestycyjnych odzyskają pieniądze, które zainwestowały w BluePrint? Jakie środki ostrożności są od tej pory wymagane? Na takie pytania najlepiej odpowie prawnik specjalizujący się w oszustwach inwestycyjnych.

 

BluePrint: Kto może pomóc?
Co robić w przypadku oszustwa inwestycyjnego? Na jaką pomoc mogą liczyć poszkodowani przez BluePrint w przypadku oszustwa inwestycyjnego? Ofiary BluePrint najlepiej znajdą potrzebną im pomoc u doświadczonego prawnika specjalizującego się w oszustwach inwestycyjnych. Będzie on w stanie zająć się Państwa sprawą BluePrint zarówno pod kątem karnych aspektów oszustwa inwestycyjnego, jak i odzyskania środków i ewentualnych roszczeń odszkodowawczych. Prawnik do handlu jest również możliwość, ponieważ jest on również zaznajomiony z metodami oszukańczych brokerów, takich jak BluePrint.

 

BluePrint: Podążaj za śladami pieniędzy!
Kancelaria Resch Rechtsanwälte od ponad trzech dziesięcioleci bada tego rodzaju nadużycia na nieuregulowanym rynku kapitałowym. W związku z tym modus operandi BluePrint nie jest niczym nowym. Z biegiem lat firma Resch Rechtsanwälte opracowała skuteczną paletę instrumentów umożliwiających śledzenie odłożonego kapitału i przepływów pieniężnych. W czasach Internetu, bardzo trudno jest sprawić, aby środki finansowe zniknęły. Im szybciej poszkodowani podążą tropem pieniędzy, tym większe szanse, że odzyskają zainwestowany kapitał. Przede wszystkim ważne jest, aby ci, którzy zostali poszkodowani przez BluePrint, bezzwłocznie podjęli działania.

 

RESCH Adwokaci - doświadczenie w ochronie inwestorów od 1986 r.
Jeśli padłeś ofiarą BluePrint i chcesz wiedzieć, czy i jak możesz odzyskać swoje pieniądze, zadzwoń pod numer +49 30 885 9770 lub wypełnij kwestionariusz. Otrzymasz bezpłatną ocenę swojej sprawy.

Formularz kontaktowy

 

Bezpłatna analiza wstępna

Skontaktuj się z nami!

 

Nasz numer kontaktowy
+ 49 30 / 88 59 77 0