Capital.com - Wiarygodna jest tylko nazwa firmy

21.02.2022
Domniemany broker online Capital.com twierdzi, że jest renomowaną platformą do handlu online. Pojawia się jednak wiele informacji, że w Capital.com panują niedopuszczalne warunki. Coraz więcej inwestorów zgłasza telefoniczny terror, zdzierstwo i oszustwa inwestycyjne w związku z Capital.com. Wszyscy oni stracili pieniądze, które zainwestowali w Capital.com. Pojawiają się poważne wątpliwości. W międzyczasie wielu inwestorów Capital.com obawia się, że jest to oszustwo inwestycyjne. Strona internetowa Capital.com jest nadal dostępna. Wszyscy inwestorzy Capital.com zadają sobie pytanie, czy nie stali się ofiarami oszustwa inwestycyjnego? A co mogą zrobić inwestorzy Capital.com, jeśli podejrzenie o oszustwo inwestycyjne jest uzasadnione? Czy inwestorzy Capital.com odzyskają swoje pieniądze? Czy jest sens składać na policji zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez Capital.com? Gdzie mogę uzyskać pomoc w sprawie oszustw inwestycyjnych?
 

 

Capital.com: Transparentne obietnice na Capital.com!
Co mówią zaskoczeni traderzy na capital.com? "Twoja następna lukratywna okazja handlowa jest tylko o kilka kliknięć od Ciebie. Dzięki dostępowi do ponad 75 wskaźników technicznych, tysięcy wykresów, sentymentu klientów, alertów cenowych i dźwigni 1:200 (tylko dla profesjonalistów), możesz stać się mądrzejszym traderem niż kiedykolwiek wcześniej." To tylko niewielka próbka podejrzanych zapewnień, które zainteresowani znajdą na stronie Capital.com. Żadne z tych pełnowartościowych zapewnień Capital.com nie zostało dotrzymane. Niestety, niepokojące praktyki biznesowe sprawiają, że inwestorzy są raczej rozczarowani i mają złe doświadczenia!

Capital.com: Zabawa w chowanego z wpisem domeny!
Godne uwagi dla praktyk biznesowych twórców Capital.com jest to, że strona nie zawiera nadruku. Brakuje zatem pełnych informacji o prawnie odpowiedzialnych operatorach strony internetowej. Jeśli spojrzeć na dane domeny serwisu Capital.com, to nie ma tam żadnych odniesień do operatorów. Dowiadujemy się jednak, że domena została zarejestrowana 14.05.1991 r. w Network Solutions, LLC, ale reaktywowano ją dopiero 13.12.2021 r. Prawdziwi właściciele domen ukrywają się za usługą anonimizacji PERFECT PRIVACY, LLC.

Capital.com: Kto za tym stoi?
Wielu inwestorów będzie miało trudności z odpowiedzią na to pytanie, ponieważ twórcy Capital.com robią wszystko, aby ukryć prawdziwe okoliczności. Nie jest to jednak nic niezwykłego. Sprawcy prowadzą zazwyczaj kilka takich stron internetowych, stosując ten sam oszukańczy model biznesowy. Są one tworzone z wyprzedzeniem, szybko umieszczane w sieci i równie szybko zamykane. Domena najwyższego poziomu jest często zmieniana w celu oszukania organów nadzoru finansowego i organów ścigania. Ale kto jest operatorem? Na stronie internetowej Capital.com znajdują się jedynie skąpe informacje na ten temat. Chociaż podana jest firma Capital Com Bel z adresem biznesowym 220030, Republika Białorusi, Mińsk, ulica Internatsionalnaja 36/1, biuro 823, to twórców Capital.com nie można znaleźć pod tym adresem. Oprócz tego istnieje obowiązkowy adres e-mail do pomocy technicznej oraz numer telefonu +442080897893. Poszukiwania Capital.com w odpowiednich rejestrach na całym świecie nie przyniosły żadnych rezultatów. Wynika z tego jasno, że jest to produkt czysto fantastyczny.

Capital.com: Pozyskiwanie klientów przez oszustów inwestycyjnych
Ta sama procedura jest tu wielokrotnie powtarzana: W celu pozyskania nowych inwestorów, oferty Capital.com są promowane we wszystkich możliwych mediach i kanałach. Nierzadko zalecenia te są fałszywymi obietnicami. Aby zwiększyć efekt, umieszczają na YouTube filmy reklamowe, w których przekonują zainteresowanych inwestorów fikcyjnymi referencjami. Tutaj rzekomi celebryci opowiadają o swoich doświadczeniach z handlem online i kryptowalutami, często z mylącym odniesieniem do programu telewizyjnego "Die Höhle der Löwen". W tym samym celu często uruchamiany jest program partnerski, który ma zachęcić innych do intensywnego reklamowania Capital.com.

Capital.com: Kryminalne praktyki biznesowe
Jak tylko klient zarejestruje się na platformie handlowej, otrzymuje telefony od rzekomych brokerów finansowych, którzy lubią powoływać się na swoje wieloletnie doświadczenie i bazę zadowolonych klientów. W wielu przypadkach twórcami tego modelu biznesowego są jednak oszuści, przed którymi ostrzegają również Federalny Urząd Policji Kryminalnej oraz Federalny Urząd Nadzoru Finansowego (BaFin). Inwestorzy zazwyczaj zaczynają od niewielkiej kwoty pieniędzy. Przedtem inwestorzy często są motywowani do zainstalowania na swoich komputerach oprogramowania do zdalnej obsługi, takiego jak AnyDesk lub TeamViewer, aby mogli przypuszczalnie otrzymać pomoc przy pierwszych krokach. W wielu przypadkach dochodzi potem do manipulacji komputerem i przeprowadzania niepożądanych transakcji. W trakcie tego procesu oszuści inwestycyjni często uzyskują również dostęp do bankowości internetowej swoich ofiar. Szczególnie karygodne jest jednak to, że na platformie handlowej wyświetlane są rzekome zyski, aby zachęcić klienta do postawienia kolejnych wysokich stawek. Czasami spłacane są nawet niewielkie kwoty, aby uśpić w inwestorach poczucie bezpieczeństwa. Kto więc nie chce jeszcze bardziej podnieść stawki? Ale co dalej?

Capital.com: Spłata pieniędzy jest uzależniona od warunków
Gdy raz się w nie wejdzie, zwykle nie można się z nich wydostać. Zamiast tego, administratorzy oszustw inwestycyjnych uzależniają zwrot pieniędzy od kolejnych wpłat. Tu wkraczają pracownicy, którzy domagają się rzekomych zaległości podatkowych i prowizji. W przypadku ich uregulowania wypłacane są rzekome zyski. Sprawcy przesyłają inwestorom własnoręcznie sporządzone zestawienia podatków i prowizji, często ozdobione fałszywymi herbami. Musiałyby one zostać wypłacone w trybie pilnym. Nigdy nie jest możliwe skompensowanie ich z rzekomymi zyskami. Jeśli inwestor odmawia dalszych wpłat, rzekome zyski zamieniają się poprzez bezsensowne transakcje w straty, a klient jest maksymalnie poszkodowany. Horror nie kończy się na tym, ale inwestorzy są stale konfrontowani z telefonami od innych podejrzanych dostawców. Wskazuje to na fakt, że dane kontaktowe inwestorów są przedmiotem handlu między oszustami inwestycyjnymi. W końcu regularnie dzwoni "wybawca", który twierdzi, że odkrył cały przekręt. Imponuje swoją wewnętrzną wiedzą. Nic dziwnego, skoro jest on częścią gangu oszustów. Kolejne zdzierstwo! I oczywiście "wybawca" chce też niewielkiej opłaty - z góry!

Capital.com: Schemat oszustwa inwestycyjnego?
Nie ma żadnej legitymizacji brokera online Capital.com. Capital.com nie posiada zezwolenia uznanego europejskiego organu nadzoru finansowego, takiego jak angielski Financial Conduct Authority (FCA) lub cypryjska Securities and Exchange Commission (CySec), z którego często korzystają brokerzy. Nie ma również zezwolenia od szwajcarskiego Urzędu Nadzoru Rynku Finansowego (finma) ani od austriackiego Urzędu Nadzoru Rynku Finansowego (FMA), który jest odpowiedzialny za Szwajcarię. Nietrudno zauważyć, że Capital.com jest schematem oszustwa inwestycyjnego. Wszystkim inwestorom poszkodowanym przez Capital.com zaleca się jak najszybszy kontakt z prawnikiem specjalizującym się w oszustwach inwestycyjnych.

Capital.com: Gdzie oszuści są aktywni?
Inwestorzy mają z pewnością do czynienia z oszustwami inwestycyjnymi w Capital.com w Niemczech, Szwajcarii i Austrii. Działalność Capital.com nie ograniczała się bynajmniej do krajów niemieckojęzycznych. Ponieważ Capital.com zwraca się do handlowców na całym świecie za pomocą narzędzia do tłumaczenia, jest to tylko kwestia czasu, zanim ci, którzy zostali oszukani, zgłoszą się z całego świata. Zapoznanie się z listą regulatorów jest zalecane przed podjęciem jakichkolwiek zobowiązań finansowych, aby zmniejszyć ryzyko stania się ofiarą oszustwa inwestycyjnego.

Capital.com: Inwestorzy chcą odzyskać swoje pieniądze!
Okoliczności nie są bynajmniej tak beznadziejne, jak się wydaje. Poszkodowani inwestorzy mogą podjąć środki zaradcze i zażądać zwrotu zainwestowanych pieniędzy. Obecnie nie należy się spodziewać, że oszuści inwestycyjni z Capital.com zostaną złapani w najbliższej przyszłości, ale jest jeszcze powód do nadziei. Zwłaszcza, że transakcje pieniężne odbywały się za pośrednictwem kont udostępnianych przez banki, które dbały o dobrą reputację. Banki te ewidentnie nie sprawdziły depozytów inwestorów, z których część była duża, a zatem podlegała kontroli, oraz ich dalszego transferu pod kątem nielegalności. Takie opóźnienia umożliwiły oszustom inwestycyjnym prowadzenie działalności przestępczej w pierwszej kolejności.

Capital.com: Chcą odzyskać swoje pieniądze! Jak to działa?
Posiadając taką wiedzę, żaden inwestor nie wszedłby w relacje biznesowe z Capital.com. Teraz jedynym wyjściem dla oszukanych jest próba odzyskania zainwestowanego kapitału. Wielu inwestorów nie potrafi sobie nawet wyobrazić, że istnieje realna szansa na to, że kiedykolwiek jeszcze zobaczą swoje pieniądze. Prawdopodobnie wszyscy z nich zadają sobie teraz pytanie, czy mogą odzyskać swoje pieniądze? Najwyraźniej tak! Istnieje wiele podstaw prawnych, na których można się oprzeć. Ogólny termin to "pranie pieniędzy". Gdy oszuści inwestycyjni zbierają pieniądze, popełniane jest przestępstwo prania brudnych pieniędzy. Instytucje finansowe są zobowiązane do podejmowania działań przeciwko praniu brudnych pieniędzy. Od tego się zaczyna z dużymi szansami na sukces. Przedtem należy wyjaśnić zasadnicze kwestie. Dokąd zostały przeniesione środki z Capital.com? Czy istnieje szansa, że oszukani inwestorzy odzyskają pieniądze, które zainwestowali w Capital.com? Jakie kroki są teraz konieczne? Prawnik specjalizujący się w oszustwach inwestycyjnych może udzielić wyczerpujących odpowiedzi na te pytania.

Capital.com: Kto może pomóc?
Co robić w przypadku oszustwa inwestycyjnego? Na jaką pomoc mogą liczyć poszkodowani przez Capital.com w przypadku oszustwa inwestycyjnego? Ofiary Capital.com w idealnym przypadku znajdą potrzebną im pomoc u doświadczonego prawnika specjalizującego się w oszustwach inwestycyjnych. Będzie on w stanie zająć się Państwa sprawą z Capital.com zarówno pod kątem karnych aspektów oszustwa inwestycyjnego, jak i odzyskania środków i ewentualnych roszczeń odszkodowawczych. Prawnik do handlu również wchodzi w grę, ponieważ jest on również zaznajomiony z metodami nieuczciwych brokerów, takich jak Capital.com.

Capital.com: Podążaj za pieniądzem!
Działająca na arenie międzynarodowej kancelaria ochrony inwestorów Resch Rechtsanwälte od ponad trzech dziesięcioleci zajmuje się tego rodzaju nadużyciami na szarym rynku kapitałowym. Sposób działania Capital.com nie jest więc niczym nowym. Z czasem firma Resch Rechtsanwälte opracowała potężny arsenał narzędzi do śledzenia przesuniętych funduszy i przepływów pieniężnych. W czasach Internetu coraz trudniej jest sprawić, by środki finansowe zniknęły. Im szybciej poszkodowani podążą tropem pieniędzy, tym większa jest szansa, że odzyskają zainwestowany kapitał. Przede wszystkim ważne jest, aby inwestorzy, którzy zostali poszkodowani przez Capital.com, podjęli natychmiastowe działania.

RESCH Rechtsanwälte - doświadczenie w ochronie inwestorów od 1986 r.
Jeśli padłeś ofiarą Capital.com i chcesz wiedzieć, czy i jak możesz odzyskać swoje pieniądze, zadzwoń pod numer +49 30 885 9770 lub wypełnij kwestionariusz. Otrzymasz bezpłatną ocenę swojej sprawy.

Formularz kontaktowy

 

Bezpłatna analiza wstępna

Skontaktuj się z nami!

 

Nasz numer kontaktowy
+ 49 30 / 88 59 77 0