Oszustwo CBX Capital: Doświadczenie, ocena, wsparcie dla ofiar

17.10.2023
Szokujący przypadek oszustwa inwestycyjnego, przez które wielu inwestorów straciło swoje ciężko zarobione pieniędze. W tym artykule dowiesz się wszystkiego o wątpliwej platformie inwestycyjnej CBX Capital i o tym, jak obecnie można pomóc ofiarom.

 

 

CBX Capital: Zwodnicza fasada

Platforma internetowa CBX Capital, dostępna pod adresem cbxcapital.com, obiecuje inwestorom spersonalizowaną opiekę handlową i godne zaufania usługi. Rzeczywistość jest jednak inna. Od czasu rejestracji w dniu 24 listopada 2017 r. strona internetowa zmieniła już właściciela (w dniu 19 czerwca 2023r). W trakcie tego procesu domena została zanonimizowana, co już wzbudza podejrzenia. Brytyjski Urząd Nadzoru Rynku Finansowego (FCA) również ostrzegł przed CBX Capital, ponieważ platforma nie posiada ważnej licencji. Ostrzeżenie zostało opublikowane 29 września 2023 r. i należy je traktować poważnie. 


CBX Capital: Wątpliwe początki

CBX Capital opisuje się na swojej stronie internetowej jako godny zaufania broker forex, ale doświadczenia wielu inwestorów mówi jednak co innego. Rzekoma spółka operacyjna, CBX Capital Management Ltd, nie jest nigdzie oficjalnie zarejestrowana. Podany adres w Londynie, 344-354 Gray's Inn Road, WC1X 8BP, okazuje się być w najlepszym razie adresem skrzynki pocztowej, ponieważ operator nie jest tam fizycznie obecny. Dane kontaktowe, składające się z adresu e-mail privacy@cbxcapital.com i numeru telefonu +44 2037699419, są jedynymi linkami do CBX Capital i świadzczą o niewielkiej wiarygodność.


CBX Capital (cbxcapital.com): Nieuregulowany broker

Regulamin na stronie internetowej nie spełnia wymogów prawnych, ponieważ nie ma żadnych użytecznych informacji. Przekaz na stronie cbxcapital.com jest również niekompletny i nieprawidłowy. Ponadto CBX Capital działa w sposób całkowicie nieuregulowany, nie posiada legalnych rachunków w bankach i nie oferuje żadnych zabezpieczeń dla inwestorów.


CBX Capital: Doświadczenia poszkodowanych

Doświadczenia inwestorów, którzy zaangażowali się w CBX Capital, są naznaczone rozczarowaniem i stratami. Na popularnych forach i w mediach społecznościowych pojawiają się liczne relacje o  presji wywieranej przez CBX Capital na potencjalnych inwestorów, aby szybko inwestowali. Wielu klientów jest pod emocjonalną presją, by dokonywać kolejnych wpłat, co pogarsza i tak już niepewną sytuację.


CBX Capital: Pomoc dla poszkodowanych

W tych trudnych czasach jest jednak nadzieja dla ofiar CBX Capital. Renomowana kancelaria prawna Resch Rechtsanwälte specjalizuje się w pomocy ofiarom oszustw inwestycyjnych. Wykorzystuje swoje know-how, aby pomóc inwestorom odzyskać utracone pieniądze.


Chainalysis: Co to jest?

Kancelaria Resch spółpracują z amerykańską firmą analityczną Chainalysis, która przeszkoliła nasz zespół badawczy w zakresie oprogramowania śledczego Chainalysis Reactor. Oprogramowanie to umożliwia śledzenie i namierzanie wirtualnych walut, takich jak Bitcoin, co ma kluczowe znaczenie w rozwiązywaniu przestępstw finansowych.


CBX Capital (cbxcapital.com): Pytania i odpowiedzi

Pytanie 1: Co mogą zrobić ofiary CBX Capital?
Ofiary powinny natychmiast skontaktować się z Resch Rechtsanwälte, aby podjąć kroki prawne w celu odzyskania swoich inwestycji.

Pytanie 2: Jak można chronić się przed podobnymi oszustwami?
Aby uchronić się przed oszustwami, ważne jest, aby informować się o powadze platformy inwestycyjnej i zwracać uwagę na ostrzeżenia organów nadzoru finansowego.


CBX Capital: Podsumowanie

Doświadczenia klientów, ze współpracy z CBX Capital, jest wyjątkowo negatywne. Platforma okazuje się byż wysoce wątpliwa a postępowenie jej brokerów mało rzetelne. Ofiary nie powinny wahać się przed podjęciem kroków prawnych w celu odzyskania utraconych pieniędzy. Współpraca między Resch Rechtsanwälte i Chainalysis oferuje poszkodowanym obiecującą szansę na sprawiedliwe traktowanie i powstrzymanie oszustów. Nadszedł czas, aby inwestorzy byli chronieni przed nieuczciwymi platformami, takimi jak CBX Capital, a ta współpraca jest ważnym krokiem we właściwym kierunku.


RESCH Rechtsanwälte GmbH - Doświadczenie w ochronie inwestorów od 1986 r.

Jeśli padłeś ofiarą CBX Capital (cbxcapital.com) i chcesz wiedzieć, czy i jak możesz odzyskać swoje pieniądze, zadzwoń pod numer +49 30 885 9770 lub poproś o oddzwonienie prawnika specjalizującego się w oszustwach inwestycyjnych. Otrzymasz bezpłatną ocenę swojej sprawy.
 

Formularz kontaktowy

 

Bezpłatna analiza wstępna

Skontaktuj się z nami!

 

Nasz numer kontaktowy
+ 49 30 / 88 59 77 0