CCG Trade - FCA ostrzega przed brokerami online

14.02.2022
Domniemany broker online CCG Trade podaje się za wiarygodną platformę do handlu kryptowalutami. Pojawia się jednak coraz więcej informacji, że w spółce CCG Trade dochodzi do poważnych nadużyć. Coraz więcej inwestorów zgłasza telefoniczny terror, próby wyłudzeń i oszustwa inwestycyjne popełniane przez CCG Trade. Większość inwestorów  straciło swój kapitał zainwestowany w CCG Trade. Wątpliwości są na porządku dziennym. Wszyscy inwestorzy CCG Trade zadają sobie pytanie, czy nie padli ofiarą oszustwa inwestycyjnego? A co mogą zrobić inwestorzy CCG Trade, jeśli podejrzenie o oszustwo inwestycyjne jest uzasadnione? W jaki sposób inwestorzy CCG Trade mogą odzyskać swoje pieniądze? Czy jest sens składania na policji zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa przez CCG Trade? Gdzie mogę uzyskać pomoc w sprawie oszustw inwestycyjnych?

 

 

Handel CCG: Wątpliwe obietnice
Co muszą przeczytać na ccg.trade zdezorientowani potencjalni inwestorzy? "Nasz dedykowany zespół specjalistów ds. wsparcia jest zawsze gotowy, aby pomóc Ci w przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości...Nasza platforma kryptowalutowa z wieloma urządzeniami jest kompatybilna z komputerem, smartfonem i tabletem...Stosujemy najnowocześniejsze zabezpieczenia, aby chronić Twoje osobiste fundusze i prywatne informacje 24/7...Nasze wyjątkowe usługi i warunki zostały uznane i nagrodzone." To tylko mała próbka kłamliwych twierdzeń, które potencjalni klienci znajdują na stronie internetowej CCG Trade. Żadna z tych obietnic złożonych przez CCG Trade nie została dotrzymana. Niestety, wątpliwe praktyki biznesowe powodują, że inwestorzy są niezadowoleni i mają złe doświadczenia!

 

Handel CCG: Gra w chowanego z wpisem do domeny!
Godne uwagi dla praktyk biznesowych twórców CCG Trade jest to, że strona nie zawiera nadruku. Brakuje zatem pełnych informacji o prawnie odpowiedzialnych operatorach strony internetowej. Jeśli spojrzeć na dane domeny strony CCG Trade, nie ma tam żadnych odniesień do operatorów. Dowiadujemy się jednak, że domena została zarejestrowana w NETIM dopiero 24.06.2021.

 

CCG Trade: Kto za tym stoi?
Wielu inwestorów będzie miało trudności z odpowiedzią na to pytanie, ponieważ CCG Trade makers robią wszystko, co w ich mocy, aby ukryć prawdziwe okoliczności. Nie jest to jednak nic niezwykłego. Sprawcy prowadzą zazwyczaj kilka takich stron internetowych, stosując ten sam oszukańczy model biznesowy. Są one tworzone z wyprzedzeniem, szybko umieszczane w sieci i równie szybko zamykane. Domena najwyższego poziomu jest często zmieniana w celu oszukania organów nadzoru finansowego i organów ścigania. Ale kto jest operatorem? Niewiele informacji na ten temat znajduje się na stronie internetowej CCG Trade. Nie podano ani firmy, ani adresu prowadzenia działalności. Istnieje tylko obowiązkowy adres e-mail do pomocy technicznej oraz numery telefonów +442039126957, 02039126957 i 02045489805. Poszukiwania CCG Trade na całym świecie w odpowiednich rejestrach nie przyniosły żadnych rezultatów. Wynika z tego jasno, że jest to produkt czysto fikcyjny.

 

CCG Trade: Pozyskiwanie klientów przez oszustów inwestycyjnych
Ta sama procedura jest tu wielokrotnie powtarzana: W celu przyciągnięcia inwestorów, oferty CCG Trade są propagowane we wszystkich możliwych mediach i kanałach. Często oferty te są fałszywymi obietnicami. Ponadto umieszczają na Youtube lub Vimeo filmy promocyjne, w których przekonują zainteresowanych inwestorów fałszywymi referencjami. Tutaj rzekomi celebryci opowiadają o swoich doświadczeniach z handlem online i kryptowalutami, często z mylącym odniesieniem do programu telewizyjnego "Die Höhle der Löwen". Program partnerski jest często uruchamiany w tym samym celu, aby zachęcić innych do intensywnego promowania CCG Trade.

 

CCG Trade: Przestępcze praktyki biznesowe
Jak tylko klient zarejestruje się na platformie handlowej, otrzymuje telefony od rzekomych brokerów finansowych, którzy lubią powoływać się na swoje wieloletnie doświadczenie i bazę zadowolonych klientów. W wielu przypadkach twórcami tego modelu biznesowego są jednak oszuści, przed którymi ostrzegają również Federalny Urząd Policji Kryminalnej oraz Federalny Urząd Nadzoru Finansowego (BaFin). Inwestorzy zazwyczaj zaczynają od niewielkiej kwoty pieniędzy. Przedtem inwestorzy często są motywowani do zainstalowania na swoich komputerach oprogramowania do zdalnej obsługi, takiego jak AnyDesk lub TeamViewer, aby mogli przypuszczalnie otrzymać pomoc przy pierwszych krokach. W wielu przypadkach dochodzi potem do manipulacji komputerem i przeprowadzania niepożądanych transakcji. W trakcie tego procesu oszuści inwestycyjni często uzyskują również dostęp do bankowości internetowej swoich ofiar. Szczególnie karygodne jest jednak to, że na platformie handlowej wyświetlane są rzekome zyski, aby zachęcić klienta do postawienia kolejnych wysokich stawek. Czasami spłacane są nawet niewielkie kwoty, aby uśpić w inwestorach poczucie bezpieczeństwa. Kto więc nie chce jeszcze bardziej podnieść stawki? Ale co dalej?

 

CCG Trade: Zwrot pieniędzy jest powiązany z warunkami
Gdy raz się w nie wejdzie, zwykle nie można się z nich wydostać. Zamiast tego, administratorzy oszustw inwestycyjnych uzależniają zwrot pieniędzy od kolejnych wpłat. Tu wkraczają pracownicy, którzy domagają się rzekomych zaległości podatkowych i prowizji. W przypadku ich uregulowania wypłacane są rzekome zyski. Sprawcy przesyłają inwestorom własnoręcznie sporządzone zestawienia podatków i prowizji, często ozdobione fałszywymi herbami. Musiałyby one zostać wypłacone w trybie pilnym. Nigdy nie jest możliwe skompensowanie ich z rzekomymi zyskami. Jeśli inwestor odmawia dalszych wpłat, rzekome zyski zamieniają się poprzez bezsensowne transakcje w straty, a klient jest maksymalnie poszkodowany. Horror nie kończy się na tym, ale inwestorzy są stale konfrontowani z telefonami od innych podejrzanych dostawców. Wskazuje to na fakt, że dane kontaktowe inwestorów są przedmiotem handlu między oszustami inwestycyjnymi. W końcu regularnie dzwoni "wybawca", który twierdzi, że odkrył cały przekręt. Imponuje swoją wewnętrzną wiedzą. Nic dziwnego, skoro jest on częścią gangu oszustów. Kolejne zdzierstwo! I oczywiście "wybawca" chce też niewielkiej opłaty - z góry!

 

CCG Trade: Schemat oszustwa inwestycyjnego?
Platforma handlowa CCG Trade nie jest regulowana. CCG Trade nie posiada autoryzacji uznanego europejskiego organu nadzorczego, takiego jak angielski Financial Conduct Authority (FCA) lub cypryjska Securities and Exchange Commission (CySec), co jest często wykorzystywane przez brokerów. Nie ma również zezwolenia od szwajcarskiego Urzędu Nadzoru Rynku Finansowego (finma) ani od austriackiego Urzędu Nadzoru Rynku Finansowego (FMA), który jest odpowiedzialny za Szwajcarię. Zamiast tego jest ostrzeżenie FCA z dnia 01.09.2021 r. Łatwo zauważyć, że CCG Trade jest schematem oszustwa inwestycyjnego. Wszystkim inwestorom poszkodowanym przez CCG Trade zaleca się natychmiastowy kontakt z prawnikiem specjalizującym się w oszustwach inwestycyjnych.

 

CCG Trade: Inwestorzy chcą odzyskać swoje pieniądze!
Na szczęście sytuacja nie jest tak beznadziejna, jak się wydaje. Poszkodowani inwestorzy mogą podjąć środki zaradcze i domagać się zwrotu swoich pieniędzy. W chwili obecnej jest mało prawdopodobne, że oszuści inwestycyjni z CCG Trade zostaną przejęci w najbliższej przyszłości, ale mimo wszystko jest powód do nadziei. Nadzieja, bo pieniądze przepływały przez konta w renomowanych bankach. Niestety, banki te nie sprawdziły, czy czasem wysokie, a więc możliwe do kontrolowania, depozyty inwestorów i ich spedycja nie są nielegalne. Tego rodzaju niepowodzenia umożliwiły oszustom inwestycyjnym w ogóle prowadzenie działalności przestępczej.

 

CCG Trade: Chcesz odzyskać swoje pieniądze! Jak to działa?
Posiadając tę wiedzę, zainteresowane strony nigdy nie weszłyby w relacje biznesowe z CCG Trade. Teraz jedyną opcją, jaka pozostaje oszukanym, jest próba odzyskania zainwestowanego kapitału. Wielu inwestorów nie potrafi sobie nawet wyobrazić, że istnieje realna szansa na to, że kiedykolwiek jeszcze zobaczą swoje pieniądze. Zdecydowanie tak! Istnieje wiele podstaw prawnych, na których można się oprzeć. Ogólny termin to "pranie pieniędzy". Gdy oszuści inwestycyjni zbierają pieniądze, popełniane jest przestępstwo prania brudnych pieniędzy. Instytucje finansowe są zobowiązane do podejmowania działań przeciwko praniu brudnych pieniędzy. Od tego się zaczyna z dużymi szansami na sukces. Na zasadnicze pytania należy odpowiedzieć z wyprzedzeniem. Gdzie podziały się pieniądze zdefraudowane przez CCG Trade? Czy istnieje szansa, że ofiary oszustwa inwestycyjnego odzyskają pieniądze, które zainwestowały w CCG Trade? Jakie działania należy teraz podjąć? Prawnik specjalizujący się w oszustwach inwestycyjnych może udzielić wyczerpujących odpowiedzi na te pytania.

 

Handel CCG: Kto może pomóc?
Co robić w przypadku oszustwa inwestycyjnego? Na jaką pomoc mogą liczyć ofiary CCG Trade w przypadku oszustwa inwestycyjnego? Ofiary CCG Trade w idealnym przypadku znajdą potrzebną im pomoc u doświadczonego prawnika specjalizującego się w oszustwach inwestycyjnych. Będzie on w stanie zająć się Państwa sprawą z CCG Trade zarówno pod względem kryminalnych aspektów oszustwa inwestycyjnego, jak i odzyskania środków i ewentualnych roszczeń odszkodowawczych. Prawnik do handlu również wchodzi w grę, ponieważ jest on również zaznajomiony z metodami nieuczciwych brokerów, takich jak CCG Trade.

 

Handel CCG: Podążaj za pieniądzem!
Kancelaria Resch Rechtsanwälte, zajmująca się ochroną inwestorów, od ponad trzech dziesięcioleci bada takie nadużycia na szarym rynku kapitałowym. W związku z tym, sposób działania CCG Trade nie jest niczym nowym. Z biegiem lat kancelarie Resch Rechtsanwälte opracowały skuteczne narzędzia do wykrywania skradzionych pieniędzy i śledzenia ich przepływu. Sprawianie, że fundusze naprawdę znikają, stało się niezwykle trudne w dobie Internetu. Im szybciej inwestorzy podążą za szlakiem pieniężnym, tym większe prawdopodobieństwo, że ich pieniądze zostaną zabezpieczone. Ważne jest teraz, aby inwestorzy, którzy zostali poszkodowani przez CCG Trade, podjęli działania bezzwłocznie.

 

RESCH Rechtsanwälte - doświadczenie w ochronie inwestorów od 1986 r.
Jeśli padłeś ofiarą CCG Trade i chcesz wiedzieć, czy i jak możesz odzyskać swoje pieniądze, zadzwoń pod numer +49 30 885 9770 lub wypełnij kwestionariusz. Otrzymasz bezpłatną wycenę swojej sprawy.

Formularz kontaktowy

 

Bezpłatna analiza wstępna

Skontaktuj się z nami!

 

Nasz numer kontaktowy
+ 49 30 / 88 59 77 0