CFDSMarket - FCA ostrzega przed fałszywą platformą handlową CFD

16.02.2022
Rzekomy broker online CFDSMarket podaje się za wiarygodną platformę do handlu kryptowalutami. Pojawia się jednak coraz więcej informacji, że w spółce CFDSMarket dochodzi do poważnych nadużyć. Coraz więcej inwestorów zgłasza telefoniczny terror, próby wyłudzeń i oszustwa inwestycyjne popełniane przez CFDSMarket. Większość inwestorów  straciło swój kapitał zainwestowany w CFDSMarket. Wątpliwości są na porządku dziennym. Wszyscy inwestorzy CFDSMarket zadają sobie pytanie, czy nie padli ofiarą oszustwa inwestycyjnego? A co mogą zrobić inwestorzy CFDSMarket, jeśli podejrzenie o oszustwo inwestycyjne jest uzasadnione? W jaki sposób inwestorzy CFDSMarket mogą odzyskać swoje pieniądze? Czy jest sens składania na policji zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa przez CFDSMarket? Gdzie mogę uzyskać pomoc w sprawie oszustw inwestycyjnych?

 

 

 

CFDSMarket: Półmilczące afirmacje na CFDSMarket.com!
Co mogą otrzymać niczego nie podejrzewający inwestorzy na stronie www.CFDSMarket.com? "CFDSMarket sprawia, że handel jest BEZPIECZNY i NIEZAWODNY. Rozwinęliśmy i ustanowiliśmy partnerstwo, które gwarantuje naszym handlowcom doświadczenie jak żadne inne. Dzięki szerokiej gamie rozwiązań handlowych dostosowanych do potrzeb zarówno początkujących, jak i profesjonalnych traderów, tworzymy dla Ciebie najlepsze środowisko handlowe. Nasz zespół profesjonalnych brokerów jest ręcznie wybierany i zaangażowany w sukces naszych handlowców i integralność naszej marki. Z ponad 10.000 zadowolonych klientów i 100 milionami zainwestowanych dolarów, zapraszamy do dołączenia do naszej firmy i doświadczenia potęgi tradingu." To jest tylko jeden mały wycinek tekstu z podejrzanych roszczeń znalezionych na stronie CFDSMarket przez ciekawskich. Żadne z tych pełnych treści zapewnień CFDSMarket nie zostało zrealizowane. Rozczarowujące jest to, że podejrzane praktyki biznesowe powodują raczej rozczarowanie inwestorów i złe doświadczenia!        


CFDSMarket: Gra w chowanego z wpisem domeny!
Godne uwagi dla praktyk biznesowych twórców CFDSMarket jest to, że strona nie zawiera nadruku. Brakuje zatem pełnych informacji o prawnie odpowiedzialnych operatorach strony internetowej. Jeśli spojrzeć na dane domeny na stronie CFDSMarket, nie ma prawie żadnych odniesień do operatorów, tylko to, że domena została zarejestrowana w dniu 15.01.2019 w GoDaddy.com, LLC przez kogoś na jednej z Brytyjskich Wysp Normandzkich.

 

CFDSMarket: Kto za tym stoi?
Odpowiedź na to pytanie będzie raczej trudna dla wielu inwestorów, ponieważ twórcy rynku CFDS robią wszystko, co w ich mocy, aby ukryć prawdziwe okoliczności. Nie jest to jednak nic niezwykłego. Sprawcy prowadzą zazwyczaj kilka takich stron internetowych, stosując ten sam oszukańczy model biznesowy. Są one tworzone z wyprzedzeniem, szybko umieszczane w sieci i równie szybko zamykane. Domena najwyższego poziomu jest często zmieniana w celu oszukania organów nadzoru finansowego i organów ścigania. Ale kto jest operatorem? Na stronie CFDSMarket są tylko skąpe informacje na ten temat. Chociaż adres biznesowy Holland House, 1-4 Bury Street, London, EC3A 5AW jest pokazany, CFDSMarket nie może być znaleziony pod tym adresem. Dodatkowo, istnieje obowiązkowy adres e-mail wsparcia oraz brytyjski numer telefonu +44 1316 080 154. Poszukiwania CFDSMarket w odpowiednich rejestrach na całym świecie nie przyniosły żadnych rezultatów. Wynika z tego jasno, że jest to produkt czysto fantastyczny.

 

CFDSMarket: Pozyskiwanie klientów przez oszustów inwestycyjnych
Ta sama procedura jest tu wielokrotnie powtarzana:  W celu pozyskania nowych klientów, rekomendacje CFDSMarket są prezentowane we wszystkich dostępnych mediach i kanałach. Często zalecenia te są błędnymi twierdzeniami. Ponadto umieszczają na Youtube lub Vimeo filmy, w których przekonują zainteresowanych inwestorów fałszywymi referencjami. Tutaj rzekomi celebryci opowiadają o swoich doświadczeniach z handlem online i kryptowalutami, często z błędnym odniesieniem do programu telewizyjnego "Die Höhle der Löwen". Z tą samą intencją, głównie agresywny program partnerski jest uruchomiony, aby zachęcić innych do bicia w bęben reklamowy dla CFDSMarket.

 

CFDSMarket: Przestępcze praktyki biznesowe
Jak tylko klient zarejestruje się na platformie handlowej, otrzymuje telefony od rzekomych brokerów finansowych, którzy lubią powoływać się na swoje wieloletnie doświadczenie i bazę zadowolonych klientów. W wielu przypadkach twórcami tego modelu biznesowego są jednak oszuści, przed którymi ostrzegają również Federalny Urząd Policji Kryminalnej oraz Federalny Urząd Nadzoru Finansowego (BaFin). Inwestorzy zazwyczaj zaczynają od niewielkiej kwoty pieniędzy. Przedtem inwestorzy często są motywowani do zainstalowania na swoich komputerach oprogramowania do zdalnej obsługi technicznej, takiego jak AnyDesk lub TeamViewer, aby mogli przypuszczalnie otrzymać pomoc przy pierwszych krokach. W wielu przypadkach dochodzi potem do manipulacji komputerem i przeprowadzania niepożądanych transakcji. W trakcie tego procesu oszuści inwestycyjni często uzyskują również dostęp do bankowości internetowej swoich ofiar. Szczególnie karygodne jest jednak to, że na platformie handlowej wyświetlane są rzekome zyski, aby zachęcić klienta do postawienia kolejnych wysokich stawek. Czasami spłacane są nawet niewielkie kwoty, aby uśpić w inwestorach poczucie bezpieczeństwa. Kto więc nie chce jeszcze bardziej podnieść stawki? Ale co dalej?

 

CFDSMarket: Zwrot pieniędzy jest uzależniony od warunków
Gdy raz się w nie wejdzie, zwykle nie można się z nich wydostać. Zamiast tego, administratorzy oszustw inwestycyjnych uzależniają zwrot pieniędzy od kolejnych wpłat. Tu wkraczają pracownicy, którzy domagają się rzekomych zaległości podatkowych i prowizji. W przypadku ich uregulowania wypłacane są rzekome zyski. Sprawcy przesyłają inwestorom własnoręcznie sporządzone zestawienia podatków i prowizji, często ozdobione fałszywymi herbami. Musiałyby one zostać wypłacone w trybie pilnym. Nigdy nie jest możliwe skompensowanie ich z rzekomymi zyskami. Jeśli inwestor odmawia dalszych wpłat, rzekome zyski zamieniają się poprzez bezsensowne transakcje w straty, a klient jest maksymalnie poszkodowany. Horror nie kończy się na tym, ale inwestorzy są stale konfrontowani z telefonami od innych podejrzanych dostawców. Wskazuje to na fakt, że dane kontaktowe inwestorów są przedmiotem handlu między oszustami inwestycyjnymi. W końcu regularnie dzwoni "wybawca", który twierdzi, że odkrył cały przekręt. Imponuje swoją wewnętrzną wiedzą. Nic dziwnego, skoro jest on częścią gangu oszustów. Kolejne zdzierstwo! I oczywiście "wybawca" chce również niewielkiej opłaty - z góry!

 

CFDSMarket: Schemat oszustwa inwestycyjnego?
Nie ma autoryzacji dla brokera online CFDSMarket. CFDSMarket nie posiada legitymacji uznanego europejskiego organu nadzoru finansowego, takiego jak angielski Financial Conduct Authority (FCA) lub Cypryjska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (CySec), który jest często używany przez brokerów. Nie ma również zezwolenia od szwajcarskiego Urzędu Nadzoru Rynku Finansowego (finma) ani od austriackiego Urzędu Nadzoru Rynku Finansowego (FMA), który jest odpowiedzialny za Szwajcarię. W związku z tym FCA wystosowała ostrzeżenie. Łatwo jest zauważyć, że CFDSMarket jest schematem oszustwa inwestycyjnego. Wszystkim inwestorom poszkodowanym przez CFDSMarket zaleca się natychmiastową konsultację z prawnikiem specjalizującym się w oszustwach inwestycyjnych.

 

CFDSMarket: Gdzie aktywnie działają oszuści inwestycyjni?
Inwestorzy mają do czynienia z oszustwami inwestycyjnymi CFDSMarket w Niemczech, Szwajcarii i Austrii. Nielegalna działalność CFDSMarket nie była w żaden sposób ograniczona do regionu DACH. Ponieważ CFDSMarket zwraca się również do inwestorów w Rosji, jest tylko kwestią czasu, kiedy pojawią się pierwsi rosyjskojęzyczni traderzy. Zapoznanie się z listą regulatorów jest wskazane przed podjęciem jakichkolwiek zobowiązań finansowych w celu zmniejszenia ryzyka stania się ofiarą oszustwa inwestycyjnego.

 

CFDSMarket: Inwestorzy chcą odzyskać swoje pieniądze!
Na szczęście okoliczności są lepsze, niż się wydaje. Poszkodowane strony mogą się bronić i odzyskać zainwestowany kapitał. W chwili obecnej nie jest prawdopodobne, że oszuści inwestycyjni z CFDSMarket zostaną wkrótce zatrzymani, ale mimo to jest powód do nadziei. Przyczyną tego jest fakt, że transakcje pieniężne odbywały się za pośrednictwem rachunków prowadzonych przez renomowane instytucje finansowe. Niewątpliwie nie sprawdziły one depozytów inwestorów, z których część była duża, a zatem podlegała kontroli, oraz ich dalszego przekazywania pod kątem nielegalności. Takie zaniechania umożliwiły oszustom inwestycyjnym w ogóle prowadzenie działalności przestępczej.

 

CFDSMarket: Chcą odzyskać swoje pieniądze! Jak to działa?
Wyposażeni w tę wiedzę, zainteresowane strony nie zaangażowałyby się w biznes z CFDSMarket. Teraz jedyną opcją, jaka pozostała oszukanym, jest dochodzenie naprawienia szkody. Wielu inwestorów nie wyobraża sobie nawet, że istnieje jakakolwiek realna szansa na ponowne ujrzenie swoich pieniędzy. Zdecydowanie tak! Istnieje wiele podstaw prawnych, na których można się oprzeć. Ogólny termin to "pranie pieniędzy". Gdy oszuści inwestycyjni zbierają pieniądze, popełniane jest przestępstwo prania brudnych pieniędzy. Instytucje finansowe są zobowiązane do podejmowania działań przeciwko praniu brudnych pieniędzy. Od tego się zaczyna z dużymi szansami na sukces. W tym celu należy wyjaśnić istotne kwestie. W jakim celu zniknęły fundusze sprzeniewierzone przez CFDSMarket? Czy istnieją realistyczne perspektywy, że ofiary oszustów inwestycyjnych odzyskają pieniądze, które zainwestowały w CFDSMarket? Jakie działania są odtąd konieczne? Odpowiedzi na te pytania mogą Państwo uzyskać od prawnika specjalizującego się w oszustwach inwestycyjnych.

 

CFDSMarket: Kto może pomóc?
Co robić w przypadku oszustwa inwestycyjnego? Na jaką pomoc mogą liczyć ofiary CFDSMarket w przypadku oszustwa inwestycyjnego? Ofiary CFDSMarket idealnie znajdą pomoc, której potrzebują od doświadczonego prawnika zajmującego się oszustwami inwestycyjnymi. Będzie on w stanie zająć się Państwa sprawą CFDSMarket zarówno pod względem kryminalnych aspektów oszustwa inwestycyjnego, jak również odzyskania środków i ewentualnych roszczeń odszkodowawczych. Prawnik do handlu jest również możliwość, ponieważ jest on również zaznajomiony z metodami nieuczciwych brokerów, takich jak CFDSMarket.

 

CFDSMarket: Podążaj za śladem pieniędzy!
Kancelaria prawna Resch Rechtsanwälte od ponad trzech dekad zajmuje się badaniem takich nadużyć na nieuregulowanym rynku kapitałowym. Z tego punktu widzenia, postępowanie CFDSMarket nie jest niczym nowym. Z biegiem czasu kancelarie Resch Rechtsanwälte opracowały skuteczne narzędzia do śledzenia skradzionych środków i przepływu pieniędzy. Sprawianie, by fundusze naprawdę znikały, staje się coraz trudniejsze w dobie Internetu. Im szybciej inwestorzy podążają za szlakiem pieniężnym, tym większa szansa, że odzyskają zainwestowany kapitał. Przede wszystkim ważne jest, aby inwestorzy, którzy zostali poszkodowani przez CFDSMarket podjęli natychmiastowe działania.

 

RESCH Adwokaci - doświadczenie w ochronie inwestorów od 1986 r.
Jeśli padłeś ofiarą CFDSMarket i chcesz wiedzieć, czy i jak możesz odzyskać swoje pieniądze, zadzwoń pod numer +49 30 885 9770 lub wypełnij kwestionariusz. Otrzymasz bezpłatną ocenę swojej sprawy.

Formularz kontaktowy

 

Bezpłatna analiza wstępna

Skontaktuj się z nami!

 

Nasz numer kontaktowy
+ 49 30 / 88 59 77 0