Oszustwa inwestycyjne na platformie Coinex.la: Raport

08.09.2023
Świat handlu online niewątpliwie oferuje wiele możliwości, ale jest też pełen niebezpieczeństw, które mogą sprowadzić na manowce nawet doświadczonych inwestorów. Jednym z tych niebezpieczeństw jest platforma handlowa Coinex.la, która trafiła na pierwsze strony gazet od czasu jej rejestracji 3 czerwca 2023 roku. W tym raporcie opisujemy wspomnianą platformę, aby ostrzec inwestorów przed ryzykiem związanym z tym brokerem.

 

 

Kradzież tożsamości i wątpliwe pochodzenie Coinex.la

Coinex.la została zarejestrowana w GoDaddy.com, Inc, ale anonimowo, co jest już pierwszym znakiem ostrzegawczym. W końcu poważna platforma powinna działać w sposób przejrzysty i identyfikowalny. Austriacki Urząd Nadzoru Rynku Finansowego (FMA) wydał wyraźne ostrzeżenie przed Coinex.la 31 sierpnia. Powód: Coinex.la nie posiada niezbędnej licencji do prowadzenia działalności bankowej w Austrii. Jest to przypadek oszustwa tożsamości kosztem renomowanego brokera coinex.com.


Wątpliwe obietnice Coinex.la

Coinex.la opisuje siebie jako "wiodącą na świecie platformę handlu aktywami cyfrowymi" i obiecuje "bezpieczny i niezawodny handel aktywami cyfrowymi oraz usługi zarządzania majątkiem dla milionów użytkowników w ponad 130 krajach na całym świecie". Ale jak wiarygodne są te obietnice?


Brak przejrzystości Coinex.la

Jednym z najbardziej rażących niedociągnięć Coinex.la jest brak Polityki Prywatności. Polityka ta jest nie tylko wymagana przez prawo, ale także służy wzmocnieniu zaufania użytkowników. Na Coinex.la na próżno jej szukać. Jest to często kolejna oznaka fałszywości platformy.


Brak regulacji i bezpieczeństwa na Coinex.la

Legalne platformy transakcyjne są monitorowane i licencjonowane przez organy regulacyjne w celu ochrony inwestorów przed oszustwami. Z drugiej strony Coinex.la nie posiada takiej licencji, a zatem działa poza regulowanymi ramami. Ponadto Coinex.la nie zapewnia żadnego zabezpieczenia dla zdeponowanych środków, co stanowi poważne ryzyko dla inwestorów.


Problemy z wypłatami i agresywnymi metodami w Coinex.la

Kilku inwestorów zgłosiło poważne problemy z wypłatą środków z Coinex.la. W wielu przypadkach wypłaty były blokowane lub opóźniane bez wyraźnego powodu. Ponadto Coinex.la agresywnie naciska na inwestorów, aby dokonywali dodatkowych i większych wpłat. Platforma często kusi inwestorów rzekomo jedynymi w życiu okazjami lub sugeruje, że inwestorzy mogą przegapić świetne okazje, jeśli nie będą działać szybko.


Coinex.la: Negatywne doświadczenia inwestorów

Oprócz wspomnianych już znaków ostrzegawczych, istnieje wiele raportów od inwestorów, którzy mieli negatywne doświadczenia z Coinex.la. Obejmują one zarówno usterki techniczne, jak i niesprecyzowane opłaty i zwroty. Lista skarg jest długa i niepokojąca.


Coinex.la: Pomoc dla ofiar oszustw inwestycyjnych

W świetle tych alarmujących informacji ważne jest, aby inwestorzy, którzy podejrzewają, że padli ofiarą oszustwa inwestycyjnego, nie wahali się szukać profesjonalnej pomocy. W tym zakresie Resch Rechtsanwälte GmbH oferuje pomoc w odzyskaniu środków. Nasza kancelaria prawna ma duże doświadczenie w radzeniu sobie z oszukańczymi platformami, takimi jak Coinex.la i pomogła już wielu klientom.


Analiza łańcuchowa: Śledzenie pieniędzy

Resch Rechtsanwälte współpracuje strategicznie z amerykańską firmą Chainalysis, zajmującą się analizą blockchain. Nasz zespół badawczy został przeszkolony w zakresie korzystania z Chainalysis Reactor, zastrzeżonego oprogramowania do badania przestępstw finansowych. Oprogramowanie to umożliwia śledzenie i namierzanie wirtualnych walut, w tym bitcoina. Jest to ważny krok w pomaganiu ofiarom Coinex.la w odzyskaniu ich środków.


Pytania i odpowiedzi dotyczące Coinex.la

Pytanie: Czy Coinex.la jest legalny?
Nie, Coinex.la ma kilka poważnych znaków ostrzegawczych, które wskazują na brak legalności, w tym brak licencji, problemy z wypłatami i agresywny marketing.

Pytanie: Czy są jakieś pozytywne doświadczenia z Coinex.la?
Jak dotąd nie są znane żadne pozytywne doświadczenia z Coinex.la. Większość opinii i doświadczeń inwestorów jest negatywna.

Pytanie: Czy powinienem zainwestować swoje pieniądze w Coinex.la?
Zdecydowanie nie zaleca się inwestowania pieniędzy w Coinex.la. W końcu FMA wydała ostrzeżenie.


Podsumowując: Trzymaj się z daleka od Coinex.la

Świat handlu online może być niewątpliwie lukratywny, ale wiąże się również ze znacznym ryzykiem. Coinex.la to platforma z licznymi znakami ostrzegawczymi. Od braku regulacji po nieudane wypłaty i agresywne metody reklamowe. Istnieje wiele powodów, aby być podejrzliwym. Jeśli padłeś ofiarą oszustwa inwestycyjnego, nie wahaj się szukać profesjonalnej pomocy. Kancelaria Resch zapewni ci kompetentną i ukierunkowaną pomoc. Nie pozwól oszustom takim jak Coinex.la okraść Cię z ciężko zarobionych oszczędności.


Kancelaria Resch - doświadczenie w ochronie inwestorów od 1986 r.

Jeśli padłeś ofiarą Coinex.la i chcesz wiedzieć, czy i jak możesz odzyskać swoje pieniądze, zadzwoń pod numer +49 30 885 9770 lub poproś o oddzwonienie prawnika specjalizującego się w oszustwach inwestycyjnych. Otrzymasz bezpłatną ocenę swojej sprawy.
 

Formularz kontaktowy

 

Bezpłatna analiza wstępna

Skontaktuj się z nami!

 

Nasz numer kontaktowy
+ 49 30 / 88 59 77 0