EOCFX - Brytyjski urząd nadzoru finansowego FCA ostrzega przed klonami

Rzekomy broker online EOCFX sprzedaje się jako godna zaufania platforma do automatycznego handlu online kryptowalutami. Jednak coraz częściej docierają do nas informacje, że w EOCFX panują niedopuszczalne warunki. Raporty od traderów na temat EOCFX są coraz liczniejsze, mówią o terrorze telefonicznym, wyłudzeniach i oszustwach inwestycyjnych. Wszyscy stracili swój kapitał zainwestowany w EOCFX. Wątpliwości są na porządku dziennym. Tymczasem wielu inwestorów EOCFX obawia się, że jest to oszustwo inwestycyjne.  Wszyscy inwestorzy EOCFX zastanawiają się, czy nie padli ofiarą oszustwa inwestycyjnego? A co mogą zrobić inwestorzy EOCFX, jeśli podejrzenia o oszustwo inwestycyjne są uzasadnione? Jak inwestorzy EOCFX mogą odzyskać swoje pieniądze? Czy ma sens złożenie na policji zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa przez EOCFX? Jaka pomoc jest dostępna w przypadku oszustwa inwestycyjnego?
 

 

EOCFX: Niewiarygodne twierdzenia na stronie eocfx.com!
Co czytają zdezorientowani użytkownicy na stronie www.eocfx.com? "Jakość usług jest imperatywem naszej firmy i naszym fundamentem. Bez Twojego wsparcia i zaufania nie możemy rozwijać naszej marki i wpływów... Nasz sukces jest ściśle związany z Tobą... Chcemy, abyś postrzegał nas jako swojego partnera w dziedzinie fintech. Będziemy z Tobą podczas Twojej podróży handlowej... Będziesz miał dedykowanego opiekuna konta, który zajmie się wszystkimi Twoimi pytaniami... Nie jesteśmy tylko brokerami forex i firmami zajmującymi się technologiami finansowymi, ale także Twoimi partnerami i przyjaciółmi." To tylko mała próbka podejrzanych obietnic, które potencjalni klienci znajdują na stronie internetowej EOCFX. Żadna z tych obietnic złożonych przez EOCFX nie została dotrzymana. Niestety, podejrzane praktyki biznesowe prowadzą do rozczarowania inwestorów i złych doświadczeń!

 

EOCFX: Gra w chowanego z wpisem do domeny!
Godny uwagi ze względu na praktyki biznesowe twórców EOCFX jest fakt, że strona internetowa nie zawiera nadruku. Brakuje więc pełnych informacji o prawnie odpowiedzialnych operatorach strony. Jeśli spojrzeć na dane domeny strony EOCFX, nie można znaleźć żadnych informacji o operatorach. Można się jednak dowiedzieć, że domena została zarejestrowana dopiero 24.04.2021 r. w firmie GoDaddy.com, LLC.

 

EOCFX: Kto za tym stoi?
Wielu inwestorów będzie miało trudności z odpowiedzią na to pytanie, ponieważ twórcy EOCFX robią wszystko, co w ich mocy, aby ukryć prawdziwe okoliczności. Nie jest to jednak nic niezwykłego. Sprawcy zazwyczaj prowadzą kilka takich witryn, stosując ten sam oszukańczy model biznesowy. Są one tworzone z wyprzedzeniem, szybko umieszczane w sieci i równie szybko zamykane. Domena najwyższego poziomu jest często zmieniana w celu oszukania organów nadzoru finansowego i organów ścigania. Ale kto jest operatorem? Na stronie internetowej EOCFX jest bardzo mało informacji na ten temat. Nie podano żadnej firmy, a jedynie adres siedziby: 8 Financial Street, Central, Hong Kong, ale pod tym adresem nie można znaleźć twórców EOCFX. Nie ma adresu e-mail ani numeru telefonu do obowiązkowej pomocy technicznej. Poszukiwania EOCFX w odpowiednich rejestrach na całym świecie nie przyniosły żadnych rezultatów. Wynika z tego jasno, że jest to produkt czysto fantastyczny.

 

EOCFX: Pozyskiwanie klientów przez oszustów inwestycyjnych
Tę samą procedurę można znaleźć tutaj wielokrotnie: W celu przyciągnięcia inwestorów, rekomendacje EOCFX są reklamowane we wszystkich możliwych mediach i kanałach. Często oferty te są fałszywymi obietnicami. Aby zwiększyć skuteczność oszustwa, umieszczają na Youtube lub Vimeo filmy, w których przekonują zainteresowanych inwestorów fikcyjnymi referencjami. Tutaj rzekomi celebryci opowiadają o swoich doświadczeniach z handlem online i kryptowalutami, często z mylącym odniesieniem do programu telewizyjnego "Die Höhle der Löwen". Równocześnie często uruchamiany jest program partnerski, aby zachęcić innych do promowania EOCFX.

 

EOCFX: Przestępcze praktyki biznesowe
Gdy tylko klient zarejestruje się na platformie handlowej, otrzymuje telefony od rzekomych brokerów finansowych, którzy chętnie powołują się na swoje wieloletnie doświadczenie i bazę zadowolonych klientów. W wielu przypadkach twórcami tego modelu biznesowego są jednak oszuści, przed którymi ostrzegają również Federalny Urząd Policji Kryminalnej oraz Federalny Urząd Nadzoru Finansowego (BaFin). Inwestorzy zazwyczaj zaczynają od niewielkiej kwoty pieniędzy. Przedtem inwestorzy są często zachęcani do zainstalowania na swoich komputerach oprogramowania do zdalnej obsługi technicznej, takiego jak AnyDesk lub TeamViewer, aby mogli uzyskać pomoc przy wykonywaniu pierwszych kroków. W wielu przypadkach dochodzi potem do manipulacji komputerem i przeprowadzania niepożądanych transakcji. W trakcie tego procesu oszuści inwestycyjni często uzyskują również dostęp do bankowości internetowej swoich ofiar. Szczególnie karygodne są jednak sytuacje, w których na platformie transakcyjnej wyświetlane są rzekome zyski, aby zachęcić klienta do postawienia kolejnych wysokich stawek. Czasami spłacane są nawet niewielkie kwoty, aby uśpić w inwestorach poczucie bezpieczeństwa. Kto zatem nie chciałby jeszcze bardziej podnieść stawki? Ale co będzie dalej?

 

EOCFX: Zwrot środków jest uzależniony od spełnienia określonych warunków
Gdy raz się w nie wejdzie, zwykle nie można się z nich wydostać. Zamiast tego administratorzy oszustw inwestycyjnych uzależniają zwrot pieniędzy od kolejnych wpłat. W tym miejscu do akcji wkraczają pracownicy, którzy domagają się rzekomych zaległości podatkowych i wypłaty prowizji. W przypadku ich uregulowania wypłacane są domniemane zyski. Sprawcy wysyłają inwestorom samodzielnie sporządzone zestawienia podatków i prowizji, często ozdobione fałszywymi herbami. Należałoby je pilnie uregulować. Nigdy nie jest możliwe skompensowanie ich z rzekomymi zyskami. Jeśli inwestor odmawia dalszych wpłat, rzekome zyski zamieniają się w straty w wyniku bezsensownych transakcji, a klient ponosi maksymalną szkodę. Na tym horror się nie kończy, ale inwestorzy są stale konfrontowani z telefonami od innych podejrzanych usługodawców. Świadczy to o tym, że dane kontaktowe inwestorów są przedmiotem obrotu między oszustami inwestycyjnymi. W końcu regularnie dzwoni "wybawca", który twierdzi, że odkrył całe oszustwo. Imponuje swoją wiedzą wewnętrzną. Nic dziwnego, skoro jest częścią gangu oszustów. Kolejne zdzierstwo! Oczywiście "wybawca" żąda również niewielkiej opłaty - z góry!

 

EOCFX: Schemat oszustwa inwestycyjnego?
Broker internetowy EOCFX nie posiada żadnej legitymacji. EOCFX nie posiada autoryzacji uznanego europejskiego organu nadzorczego, takiego jak angielski Financial Conduct Authority (FCA) lub cypryjska Securities and Exchange Commission (CySec), co jest często wykorzystywane przez brokerów. Podobnie, nie ma zezwolenia Szwajcarskiego Urzędu Nadzoru Rynku Finansowego (finma) ani austriackiego Urzędu Nadzoru Rynku Finansowego (FMA), który jest odpowiedzialny za Szwajcarię. W tym celu FCA wystosowała ostrzeżenie z dnia 05.10.2021. Trudno nie zauważyć, że EOCFX to program oszustw inwestycyjnych. Wszystkim inwestorom poszkodowanym przez EOCFX należy doradzić, aby niezwłocznie skonsultowali się z prawnikiem specjalizującym się w oszustwach inwestycyjnych.

 

EOCFX: Roszczenia odszkodowawcze wobec banków uczestniczących w systemie
Bez zezwolenia Federalnego Urzędu Nadzoru Finansowego (BaFin) świadczenie usług finansowych i przeprowadzanie transakcji inwestycyjnych jest w Niemczech zabronione. Zabronione jest przeprowadzanie, wspieranie lub ułatwianie takich transakcji, nawet za granicą, na terenie Niemiec. Firmy i osoby, które mimo to uczestniczą w takich transakcjach, są zobowiązane do wypłacenia rekompensaty osobom, których one dotyczą. Bez takich banków trudno byłoby zrealizować takie przypadki oszustw inwestycyjnych.

 

EOCFX: Inwestorzy chcą odzyskać swoje pieniądze!
Sytuacja jest o wiele lepsza, niż się wydaje. Poszkodowani inwestorzy mogą podjąć działania przeciwko oszustwu inwestycyjnemu i zażądać zwrotu zainwestowanych pieniędzy. Na dzień dzisiejszy nie należy się spodziewać, że oszuści inwestycyjni z EOCFX zostaną wkrótce złapani, ale wciąż jest powód do nadziei. Przyczyną tego jest fakt, że transakcje pieniężne odbywały się za pośrednictwem rachunków, które faktycznie zostały udostępnione przez renomowane instytucje finansowe. Niewątpliwie nie sprawdzili oni, czy czasem wysokie, a więc możliwe do kontrolowania, depozyty inwestorów i ich przekazywanie nie są nielegalne. Takie zaniedbania w ogóle umożliwiły oszustom inwestycyjnym prowadzenie działalności przestępczej.

 

EOCFX: Chcą odzyskać swoje pieniądze! Jak to działa?
Mając taką wiedzę, inwestorzy nigdy nie zaangażowaliby się w inwestycje z EOCFX. Teraz oszukanym osobom pozostaje jedynie próba odzyskania pieniędzy. Wielu inwestorów nie potrafi sobie nawet wyobrazić, że istnieje realna szansa na ponowne ujrzenie swoich pieniędzy. Prawdopodobnie wszyscy zadają sobie teraz pytanie, czy mogą odzyskać swoje pieniądze? Zdecydowanie tak! Istnieje wiele podstaw prawnych, na których można się oprzeć. Ogólny termin to "pranie pieniędzy". Gdy oszuści inwestycyjni zbierają pieniądze, popełniane jest przestępstwo prania brudnych pieniędzy. Instytucje finansowe są zobowiązane do podejmowania działań zapobiegających praniu pieniędzy. W tym miejscu można zacząć z dużymi szansami na sukces. Najpierw należy wyjaśnić istotne kwestie. Na jaki cel zostały przeznaczone środki zdefraudowane przez EOCFX? Czy istnieją realne szanse na to, że ofiary oszustw inwestycyjnych odzyskają pieniądze, które zainwestowały w EOCFX? Jakie środki ostrożności są odtąd konieczne? Prawnik specjalizujący się w oszustwach inwestycyjnych może udzielić wyczerpujących odpowiedzi na te pytania.

 

EOCFX: Kto może pomóc?
Co robić w przypadku oszustwa inwestycyjnego? Na jaką pomoc mogą liczyć poszkodowani przez EOCFX w przypadku oszustwa inwestycyjnego? Poszkodowani przez EOCFX najlepiej znajdą potrzebną pomoc u doświadczonego prawnika specjalizującego się w oszustwach inwestycyjnych. Będzie on w stanie zająć się Twoją sprawą z EOCFX zarówno pod kątem karnych aspektów oszustwa inwestycyjnego, jak i odzyskania środków i ewentualnych roszczeń odszkodowawczych. Wątpliwości budzi również prawnik zajmujący się handlem, ponieważ zna on metody działania nieuczciwych brokerów, takich jak EOCFX.

 

EOCFX: Podążaj za pieniądzem!
Działająca na arenie międzynarodowej firma prawnicza Resch Rechtsanwälte, zajmująca się ochroną inwestorów, od ponad 30 lat prowadzi dochodzenia w sprawie takich nadużyć na nieregulowanym rynku kapitałowym. Działania EOCFX nie są więc niczym nowym. Na przestrzeni dziesięcioleci firma Resch Rechtsanwälte opracowała wszechstronny zestaw instrumentów umożliwiających śledzenie zajętych sum pieniędzy i przepływów pieniężnych. W czasach internetu naprawdę trudno jest sprawić, by fundusze naprawdę zniknęły. Im szybciej inwestorzy podążą za szlakiem pieniężnym, tym większe szanse, że ponownie zobaczą zainwestowany kapitał. Przede wszystkim ważne jest, aby inwestorzy, którzy zostali poszkodowani przez EOCFX, niezwłocznie podjęli działania.

 

RESCH Rechtsanwälte - Doświadczenie w ochronie inwestorów od 1986r.
Jeśli padłeś ofiarą EOCFX i chcesz wiedzieć, czy i jak możesz odzyskać swoje pieniądze, zadzwoń pod numer +49 30 885 9770 lub wypełnij kwestionariusz. Otrzymasz bezpłatną ocenę swojej sprawy.

Formularz kontaktowy

 

Bezpłatna analiza wstępna

Skontaktuj się z nami!

 

Nasz numer kontaktowy
+ 49 30 / 88 59 77 0