Financial Focus Ltd - Brokera online oszukuje inwestorów?

07.03.2023
Financial Focus Ltd stwarza wrażenie, że inwestorzy mają zapewnione doskonałe warunki do zarabiania pieniędzy w handlu online. Wszystko w Financial Focus Ltd to oszustwo inwestycyjne. Pieniądze wylądowały prosto do kieszeni oszustów inwestycyjnych. Ani grosz nie został zainwestowany. Nic nie jest przedmiotem handlu na stronie financialfocusltd.com. Wszystko, co inwestor widzi na swoim ekranie, jest fałszywe. Czy miałeś to samo doświadczenie? Co mogą zrobić inwestorzy, którzy zostali oszukani przez Financial Focus Ltd? Jaka jest pomoc w przypadku oszustw inwestycyjnych? Jak inwestorzy mogą odzyskać swoje pieniądze od wątpliwych dostawców?
 

 

Financial Focus Ltd: Niewiarygodne i wątpliwe obietnice na stronie financialfocusltd.com
Sam zauważyłeś, że strona internetowa financialfocusltd.com sprawia bardzo profesjonalne wrażenie. Bezpośrednie podejście, rzekomo ciekawe oferty, a także powoływanie się na wsparcie ze strony pracowników (brokerów), które ma prowadzić do przekonujących zwrotów i zysków. Wszystko to wydaje się bardzo przekonujące. Jako niczego nie podejrzewający inwestor nie jesteś w stanie zdać sobie sprawy, że jesteś jedynie w grze i ani centa z Twoich pieniędzy nie jest inwestowany. Wszystkie pieniądze trafiają do kieszeni sprawców, którzy oczywiście nie obracają pieniędzmi inwestorów. Wszystko jest tylko inscenizacją i iluzją.

 

Financial Focus Ltd: Kto za tym stoi?
Strona internetowa Financial Focus Ltd nie zawiera odkrywczego nadruku, co ma zapobiec zbyt łatwej identyfikacji sprawców. Dane domeny strony financialfocusltd.com również nie zawierają żadnej informacji o tym, kto kiedyś zarejestrował stronę, a jedynie, że rejestracja została dokonana 27.07.2022 r. w serwisie alibaba.com SingaporeE E-Commerce Private Ltd., a prawdziwi właściciele domeny - co dość spodziewane - nie ujawniają się in persona.

 

Financial Focus Ltd: Brak jakichkolwiek informacji
Oprócz obowiązkowego adresu e-mail wsparcia support@financial-focusgroup.com, potencjalny inwestor otrzymuje numer telefonu kontaktowego +44 2030978855 z brytyjskim numerem kierunkowym kraju, ale nie pozwala to na wyciągnięcie jakichkolwiek wniosków na temat operatorów platformy. Twórcy platformy nie podają też adresu na swojej stronie internetowej, nie ujawniają też, kto jest dyrektorem zarządzającym. I tak już tutaj powinny bić dzwonki alarmowe ewentualnych inwestorów, bo transparentność przedsiębiorcy w każdym przypadku wygląda inaczej. 

 

Financial Focus Ltd: Poszukiwania międzynarodowe
Poszukiwanie na całym świecie Financial Focus Ltd. w odpowiednich rejestrach prowadzi do jednego wyniku. W rejestrze handlowym Zjednoczonego Królestwa pod numerem rejestracyjnym 07760451 można znaleźć firmę Financial Focus Ltd. Dyrektorem zarządzającym jest Matthew James Jordan, Brytyjczyk urodzony w 1984 r., a firma została zarejestrowana w 2011 r. I tu wreszcie znajdujemy adres siedziby: 14 Rumble Dene, Pewsham, Chippenham, England, SN15 3XE.

 

Financial Focus Ltd: Kilka pytań bez odpowiedzi
Teraz jednak pojawia się pytanie, dlaczego firma, która została zarejestrowana już w 2011 roku, nie uruchomiła strony internetowej aż do 2022 roku. Wydaje się, że firma w rejestrze spółek nie jest pomysłodawcą strony internetowej financialfocusltd.com, w przeciwnym razie strona zostałaby uruchomiona już dawno temu. Czy ten przypadek jest przypadkiem kradzieży tożsamości w celu udawania legalności dla ofiar?

 

Financial Focus Ltd: Co dalej?
Konieczne jest wyjaśnienie sprawy i dotrzemy do jej sedna. Dzięki narzędziom badawczym naszemu zespołowi dochodzeniowemu udało się namierzyć oszustów inwestycyjnych. Jest tylko kwestią czasu, aż instytucje regulacyjne uświadomią sobie konstrukcję wokół rzekomego Financial Focus Ltd. i ostrzegą przed ich działalnością przestępczą. Ponieważ Financial Focus Ltd. bardzo energicznie działa na rynku rosyjskim, oczywiście bacznie obserwujemy ten rynek i związane z nim organy nadzoru finansowego.

 

 

Financial Focus Ltd.: Schemat oszustwa inwestycyjnego
Oszustwo inwestycyjne najwyraźniej przebiega według znanego schematu: inwestorzy wpłacają początkowo niewielką kwotę - zwykle 250 euro - i są pod wrażeniem, jak szybko ta kwota rośnie, tak że są gotowi "zainwestować" coraz wyższe sumy. Kłopoty zaczynają się, gdy inwestor chce zlecić wypłatę swoich pieniędzy, bo wtedy nagle trzeba zapłacić podatki, prowizje, opłaty lub coś innego. Wielu inwestorów o wiele za późno zdaje sobie sprawę, że zostali oszukani i że nigdy nie było zamiaru wypłacać pieniędzy.

 

Financial Focus Ltd: Jaka jest pomoc w przypadku oszustwa inwestycyjnego?
Jak postępować w przypadku oszustwa inwestycyjnego, zadaje sobie pytanie wielu inwestorów, ponieważ oskarżenia karne raczej nie mają sensu, gdyż oskarżenia karne służą głównie do ścigania, ale nie do odzyskania pieniędzy. Z jakiej pomocy można skorzystać w przypadku oszustwa inwestycyjnego i jak oszukani inwestorzy odzyskują swoje pieniądze? Prawnik specjalizujący się w oszustwach inwestycyjnych musi wiedzieć jak podążać tropem pieniędzy, bo jak to się kiedyś mówiło, pieniądze nigdy nie przepadają, tylko są gdzieś indziej. Teraz można do tego dodać: Jest to wyzwanie, ale dzięki odpowiednim narzędziom możliwe jest systematyczne cyfrowe śledzenie pieniędzy - nawet jeśli zostały one przekazane za pomocą Bitcoina poprzez giełdę kryptowalut.

 

RESCH Rechtsanwälte GmbH - Doświadczenie w ochronie inwestorów od 1986 roku.
Jeśli padłeś ofiarą Financial Focus Ltd i chcesz wiedzieć, czy i jak możesz odzyskać swoje pieniądze, zadzwoń pod numer +49 30 885 9770 lub wypełnij kwestionariusz. Otrzymasz bezpłatną ocenę swojej sprawy.

Formularz kontaktowy

 

Bezpłatna analiza wstępna

Skontaktuj się z nami!

 

Nasz numer kontaktowy
+ 49 30 / 88 59 77 0