GainGround (gainground.pro i gainground.live) - To oszustwo! Nie inwestuj niczego!

20.07.2023
Prawda kryjąca się za błyszczącą fasadą rzekomej platformy handlowej jest bardziej przerażająca, niż się wydaje. Na pierwszy rzut oka strony internetowe gainground.pro i gainground.live wydają się wiarygodne i przekonują swoim profesjonalizmem, ofertami handlowymi i pozornym wsparciem brokera. Ale krytyczne i bliższe spojrzenie ujawnia perfidne oszustwo. W istocie jest to dobrze zaaranżowana gra, w której ani jeden grosz inwestora nie jest faktycznie inwestowany. Transakcja na rynku Forex, indeksach, kryptowalutach, towarach? Absolutnie nie! Nie ma tu żadnego businesu! Zamiast tego wszystkie pieniądze trafiają bezpośrednio do nieskończenie głębokich kieszeni sprawców.

 

 

Ślepa ścieżka: Badanie danych domeny GainGround
Witryny pozostawiają niewyraźny ślad. Nie ma szczegółowego Impressum, który mógłby doprowadzić do identyfikacji operatorów. Dane domen gainground.pro i gainground.live ujawniają jedynie, że obie zostały zarejestrowane w PublicDomainRegistry Ltd. w dniu 02.02.2023 r. Prawdziwi właściciele domen sprytnie ukrywają się za usługami anonimizacji.

 

Sieć oszustów: Linki do innych stron internetowych
Nasze dochodzenia ujawniły, że sprawcy ci prowadzą wiele stron internetowych, na których oferują swoje fałszywe programy biznesowe. Istnieją znaczące zbieżności z witrynami oszustów, takimi jak RCE Banque, Capital Group, Zenith Investment Partners i EvoCrypto, a także Pixpal i StyxTrade. Zaskakująca jest nagła wzmianka o platformie internetowej "EvoTrade" na stronie internetowej GainGround. Kto lub co to ma być, jeśli platforma faktycznie nazywa się GainGround?

 

Poszukaj prawdziwych operatorów: Informacje wprowadzające w błąd
Jeśli chodzi o operatorów tej tandetnej konstrukcji, istnieje niewiele konkretnych wskazówek. Oprócz kilku adresów e-mail (np. support@gainground.live) i brytyjskiego numeru telefonu (+44 2030973958), jedynym adresem wymienionym na stronie internetowej jest 22 High Street, London SW1A 1AA, Wielka Brytania. Prowadzi to jednak do ślepego zaułka. Kod pocztowy nie należy do High Street w Londynie, ale do obszaru wokół Pałacu Buckingham. Jest mało prawdopodobne, aby operatorzy GainGround mieli siedzibę w pałacu królewskim. A "Aleksej", rzekomo przyjazny broker GainGround, okazuje się być podstępnym oszustem!

 

Kradzież tożsamości i wprowadzanie w błąd
Nasze ogólnoświatowe poszukiwania GainGround w rejestrach handlowych doprowadziły nas do "GainGround Management Company Ltd." w Wielkiej Brytanii. Ale znowu, pozory mylą. Zarejestrowany adres nie zgadza się z tym na stronie internetowej, a firma wymieniona w rejestrze nie ma nic wspólnego z handlem online. Jest to ewidentny przypadek kradzieży tożsamości.

 

Koniec jest bliski: Spodziewaj się działań regulacyjnych
Pomimo trudności w wyśledzeniu prawdziwych winowajców, jesteśmy przekonani, że organy kontroli finansowej (KNF, FCA, BaFin, finam) wkrótce zwrócą uwagę na GainGround i opublikują ostrzeżenia przed nielegalną działalnością. To tylko kwestia czasu, w końcu mamy do czynienia z działalnością przestępczą.

 

Czy istnieje wyjście dla ofiar oszustw inwestycyjnych?
Jeśli już powierzyłeś wszystkie swoje oszczędności oszustom inwestycyjnym online - rzeczywiście, sytuacja może wydawać się beznadziejna. Mając nadzieję na dobre zyski, które obiecywali brokerzy gainground.pro i gainground.live, padłeś ofiarą sprytnego oszustwa, a wszystkie zdeponowane pieniądze zniknęły w nirwanie. I co teraz? Co powinieneś zrobić? Kto może ci pomóc odzyskać pieniądze? Jeśli padłeś ofiarą GainGround i chcesz wiedzieć, czy i jak możesz odzyskać swoje pieniądze, zadzwoń do nas pod numer +49 30 885 9770 - dokładnie przeanalizujemy Twoją sprawę i przygotujemy dla Ciebie bezpłatną wstępną wycenę.

 

Kancelaria Resch Rechtsanwälte GmbH ma możliwości śledzenia Twoich pieniędzy - niezależnie od tego, czy przelałeś je na prawdziwe konta bankowe, czy w formie kryptowalut. Wiele ofiar takich paskudnych oszustw inwestycyjnych online nawet nie wie, że jest możliwe śledzenie transakcji kryptowalutowych w Blockchain za pomocą odpowiednich narzędzi. Obecnie, nasz specjalnie przeszkolony dział IT, przeprowadza analizę blockchain wszystkich oszustw inwestycyjnych online przy użyciu Chainalysis. Jest to wiodące narzędzia do śledzenia blockchain kryptowalut - za każdym razem, gdy używane są kryptowaluty. Pozwala nam to na precyzyjne wykrywanie przepływów płatności dokonywanych przez oszustów.

 

Dzięki eksperckiej wiedzy w zakresie monitoringu przelewów i zespołowi badawczemu, który profesjonalnie wykonuje swoją pracę, jest możliwa pomoc poszkodowanym inwestorom w odzyskaniu ich pieniędzy. 
 

Formularz kontaktowy

 

Bezpłatna analiza wstępna

Skontaktuj się z nami!

 

Nasz numer kontaktowy
+ 49 30 / 88 59 77 0