Gigachains - Czy to oszustwo inwestycyjne?

18-10-2022
Gigachains twierdzi, że inwestorzy otrzymują najlepsze możliwości zarabiania szybkich i bezpiecznych pieniędzy z handlu. W Gigachains wszystko jest oszustwem inwestycyjnym. Nie zainwestowano ani grosza. W Gigachains nic nie jest przedmiotem handlu. Wszystko co inwestor widzi na swoim ekranie jest fałszywe. Pieniądze wylądowały prosto w kieszeniach oszustów inwestycyjnych. Czy można zgłosić podobne doświadczenia? Jaka jest pomoc w przypadku oszustw inwestycyjnych? Co mogą zrobić inwestorzy, którzy zostali oszukani przez Gigachains? Jak inwestorzy mogą odzyskać swoje pieniądze od podejrzanych dostawców?
 

 

Gigachains: Niewiarygodne afirmacje na gigachains.pl!
Co prezentują oszołomy odwiedzające gigachains.com? "Jesteśmy zobowiązani do zapewnienia wzmacniającego doświadczenia dla osób, które inwestują i handlują. Nasze produkty i usługi są niezawodne i zawsze mamy na uwadze najlepsze interesy naszych klientów. Ponadto, nasza osobista obsługa nie ma sobie równych i utrzymujemy najwyższe standardy uczciwości." Dalej czytamy, że "Ty dostarczasz wizję, my dostarczamy rozwiązanie". To tylko niewielka próbka przesadnych obietnic, które potencjalni klienci znajdą na stronie Gigachains. Żadna z tych pełnych emocji obietnic Gigachains nie została spełniona. Niestety, wątpliwe postępowanie biznesowe sprawia raczej, że inwestorzy są niezadowoleni i mają złe doświadczenia!

 

Gigachains: Wpis o domenie jest ukryty!
Oczywiście oszuści inwestycyjni nie chcą, aby ludzie mogli ich łatwo namierzyć. Dlatego na stronie nie ma nadruku z pełnymi danymi i adresem operatorów strony. Dane domeny strony gigachains.com również nie zawierają żadnych informacji o tym, kto kiedyś zarejestrował stronę, a jedynie, że rejestracja została zarejestrowana 03.02.2022 r. w NameCheap, Inc. oraz że prawdziwi właściciele domeny ukrywają się za islandzkim serwisem anonimizacji Withheld for Privacy ehf z siedzibą w Reykjaviku.

 

Gigachains: Kto za tym stoi?
Inwestorzy nie będą w stanie odpowiedzieć na to pytanie. Oszuści inwestycyjni doskonale maskują swoją tożsamość - prawie. Jest to normalne, ponieważ regularnie prowadzą różne strony internetowe, na których oferują swój oszukańczy model biznesowy. A kto jest operatorem? Na stronie Gigachains jest tylko skąpa informacja na ten temat. Jeśli klikniesz na mały przycisk e-mail w lewym górnym rogu strony, pojawi się adres e-mail example@example.com; kontaktowanie się tą drogą wydaje się więc niemożliwe, ponieważ nie jest to pełnoprawny adres e-mail. To samo dotyczy małego przycisku telefonicznego w lewym górnym rogu strony, ponieważ nie prowadzi on do numeru telefonu. Nie można więc wyciągnąć żadnych wniosków na temat osób odpowiedzialnych za platformę za pośrednictwem właśnie wymienionych kanałów kontaktu. Jednak dzięki naszym szeroko zakrojonym dochodzeniom udało nam się już ustalić definitywne połączenie między platformą Gigachains a inną platformą o nazwie Absolute Global Markets, która została już zdemaskowana jako oszustwo. Nasze badania są już w pełnym toku, więc to tylko kwestia czasu, aż całkowicie rozszyfrujemy wzajemne zależności między tymi dwoma platformami. Światowe poszukiwania Gigachainów w odpowiednich rejestrach nie prowadzą do żadnego rezultatu. Gigachains jest wytworem fantazji. Jednak dzięki narzędziom badawczym naszemu zespołowi dochodzeniowemu udało się namierzyć oszustów inwestycyjnych.

 

Gigachains: Pozyskiwanie klientów przez oszustów inwestycyjnych
Mamy tu do czynienia z klasycznym schematem oszustwa inwestycyjnego. W celu pozyskania nowych klientów oferty gigachainów są promowane we wszystkich możliwych mediach i kanałach. Przykładowo, reklamy są często umieszczane na platformach do inwestycji finansowych lub w mediach społecznościowych. Nierzadko oferty te są fałszywymi obietnicami. Aby zwiększyć swoją skuteczność, zamieszczają na Youtube filmy, w których przekonują zainteresowanych inwestorów fikcyjnymi referencjami. Tutaj celebryci opowiadają o swoich doświadczeniach z handlem w sieci. Wszystkie kłamstwa! Wszystko fałszywe! Wszystko fałszywe! Nic nie jest prawdziwe! Z tą samą intencją uruchamiany jest zwykle program partnerski, który motywuje innych do intensywnego promowania Gigachains.

 

Gigachains: Przestępcze praktyki biznesowe!
Jak tylko klient zarejestruje się na platformie handlowej, otrzymuje telefony od rzekomych brokerów finansowych, którzy chętnie powołują się na swoje wieloletnie doświadczenie i zadowoloną bazę klientów. W wielu przypadkach twórcami tego modelu biznesowego są jednak oszuści, przed którymi ostrzegają również Federalny Urząd Policji Kryminalnej oraz Federalny Urząd Nadzoru Finansowego (BaFin). Inwestorzy zazwyczaj zaczynają od niewielkiej kwoty pieniędzy. Wcześniej inwestorzy często są motywowani do zainstalowania na swoich komputerach oprogramowania do zdalnej obsługi technicznej, np. Anydesk lub Teamviewer, aby pomoc mogła być przypuszczalnie udzielona już przy pierwszych krokach. W wielu przypadkach dochodzi po tym do manipulacji komputerem i przeprowadzania niepożądanych transakcji. W trakcie tego procesu oszuści inwestycyjni często uzyskują dostęp do bankowości internetowej swoich ofiar. Szczególnie karygodne jest jednak to, że na platformie handlowej wyświetlane są rzekome zyski, aby zachęcić klienta do postawienia kolejnych wysokich stawek. Czasami spłacane są nawet niewielkie kwoty, aby uśpić w inwestorach poczucie bezpieczeństwa. Kto w takim razie nie chce jeszcze bardziej podnieść stawki? Ale co będzie dalej?

 

Gigachains: Spłata pieniędzy jest związana z warunkami
Jednak wyjście z inwestycji jest wtedy zazwyczaj już niemożliwe, raczej spłata pieniędzy jest związana z kolejnymi lokatami. Tu z pomocą przychodzą pracownicy, którzy domagają się rzekomych zaległości podatkowych i wypłaty prowizji. Te najpierw musiałyby zostać uregulowane, a następnie wypłacone zostałyby rzekome zyski. W tym celu do inwestorów wysyłane są faktury podatkowe i prowizyjne, często ozdobione fałszywymi herbami, które oczywiście trzeba pilnie opłacić. Nigdy jednak nie da się ich skompensować z rzekomo osiągniętymi zyskami. Jeśli ktoś odmawia tych dalszych płatności, to rzekome zyski często zamieniają się w straty, a klient jest maksymalnie poszkodowany. To jednak zwykle nie koniec horroru; inwestorzy często permanentnie spotykają się z telefonami od innych wątpliwych dostawców, co świadczy o tym, że dane kontaktowe inwestorów są dalej przedmiotem obrotu wśród oszustów inwestycyjnych. W końcu regularnie pojawia się "wybawca", który twierdzi, że odkrył cały przekręt. Imponuje swoją wiedzą wewnętrzną. Nic dziwnego, skoro jest częścią gangu oszustów. Następny dział "Rozdarcie"! I oczywiście "wybawca" chce też drobnej opłaty - z góry!

 

Gigachains: Schemat oszustwa inwestycyjnego?
Nie ma autoryzacji platformy handlowej Gigachains. Gigachains nie posiada autoryzacji uznanego europejskiego organu nadzorczego, takiego jak angielski Financial Conduct Authority (FCA) lub Cypryjska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (CySec), co jest często wykorzystywane przez brokerów. Podobnie nie ma zezwolenia od Szwajcarskiego Urzędu Nadzoru Rynku Finansowego (finma) lub Urzędu Nadzoru Rynku Finansowego (FMA) z Austrii, który jest odpowiedzialny za Szwajcarię. Za to jest ostrzeżenie od finmy (https://www.finma.ch/de/finma-public/warnliste/absolute-global-markets/). Trudno nie zauważyć, że Gigachains to schemat oszustwa kapitałowego. Wszystkim inwestorom poszkodowanym przez Gigachains zaleca się jak najszybszy kontakt z prawnikiem zajmującym się oszustwami inwestycyjnymi.

 

Gigachains: Gdzie działają oszuści?
Niestety, nielegalna działalność Gigachains nie ogranicza się do świata anglojęzycznego. Ponieważ Gigachains zwraca się również do inwestorów niemieckojęzycznych, jest tylko kwestią czasu, kiedy zgłoszą się również oszukani inwestorzy z tej grupy mówców. Przejście przez listę regulatorów jest wskazane przed jakimkolwiek zobowiązaniem finansowym, aby zmniejszyć ryzyko stania się ofiarą oszustwa inwestycyjnego.

 

Gigachains: Roszczenia odszkodowawcze wobec uczestniczących banków
W Niemczech zabronione jest świadczenie usług finansowych i dokonywanie transakcji inwestycyjnych bez licencji Federalnego Urzędu Nadzoru Finansowego (BaFin). Zabronione jest przeprowadzanie, wspieranie lub ułatwianie takich transakcji, nawet przez granicę do Niemiec. Firmy i osoby, które mimo to uczestniczą w takich transakcjach, są zobowiązane do wypłaty odszkodowania inwestorom, którzy ponieśli straty. Sprawy dotyczące oszustw inwestycyjnych nie byłyby możliwe bez takich banków.

 

Gigachainy: Inwestorzy chcą odzyskać swoje pieniądze!
Na szczęście sytuacja nie jest tak beznadziejna, jak się wydaje. Poszkodowani inwestorzy mogą podjąć środki zaradcze i zażądać zwrotu zainwestowanych pieniędzy. Na chwilę obecną mało prawdopodobne jest, aby w najbliższym czasie udało się złapać oszustów inwestycyjnych z Gigachains, ale są jeszcze powody do nadziei. Nadzieja, bo pieniądze płynęły przez konta udostępnione przez renomowane banki. Niestety nie sprawdzili depozytów inwestorów, z których część była duża, a więc podlegała kontroli, oraz ich spedycji pod kątem nielegalności. Tego rodzaju niepowodzenia umożliwiły oszustom inwestycyjnym prowadzenie działalności przestępczej w pierwszej kolejności.

 

Gigachainy: Chcą odzyskać swoje pieniądze! Jak to działa?
Mając tę wiedzę, nikt nie zainwestowałby w Gigachainy. Teraz pozostaje im tylko droga do ubiegania się o odszkodowanie za poniesione straty. Wielu inwestorów nie potrafi sobie nawet wyobrazić, że istnieje jakakolwiek realna szansa na to, że kiedykolwiek zobaczą swoje pieniądze z powrotem. Jasne, że tak! Istnieje wiele podstaw prawnych, na których można się oprzeć. Ogólny termin to "pranie pieniędzy". Gdy oszuści inwestycyjni zbierają pieniądze, popełnione zostało przestępstwo prania pieniędzy. Instytucje finansowe są zobowiązane do podejmowania działań przeciwko praniu pieniędzy. Tu zaczynamy z dobrymi perspektywami na sukces. Przede wszystkim należy wyjaśnić istotne kwestie. Do jakiego miejsca przeznaczenia trafiły środki zdefraudowane przez Gigachains? Czy istnieje możliwość, że poszkodowani inwestorzy odzyskają pieniądze, które zainwestowali w Gigachains? Jakie środki ostrożności są teraz konieczne? Na takie pytania najlepiej odpowie prawnik specjalizujący się w oszustwach inwestycyjnych.
 

 

Gigachains: Kto może pomóc?
Co zrobić w przypadku oszustwa inwestycyjnego? Na jaką pomoc w przypadku oszustw inwestycyjnych mogą liczyć ofiary Gigachains? Ofiary Gigachains najlepiej znajdą potrzebną pomoc u doświadczonego prawnika zajmującego się oszustwami inwestycyjnymi. Będzie on w stanie zająć się Twoją sprawą Gigachains zarówno pod kątem aspektów karnych oszustwa inwestycyjnego, jak i odzyskania środków i ewentualnych roszczeń odszkodowawczych. Prawnik do handlu również wchodzi w grę, ponieważ zna również metody nieuczciwych brokerów, takich jak Gigachains.

 

Gigachains: Podążaj za tropem pieniędzy!
Kancelaria prawna Resch Rechtsanwälte od ponad trzech dekad bada takie nadużycia na szarym rynku kapitałowym. Pod tym względem podejście Gigachainów nie jest niczym nowym. Na przestrzeni lat Resch Rechtsanwälte opracował skuteczny arsenał instrumentów służących do namierzania uchylających się od opodatkowania środków i śledzenia szlaku pieniężnego. W czasach internetu bardzo trudno jest sprawić, by fundusze naprawdę zniknęły. Im szybciej inwestorzy podążą tropem pieniędzy, tym większe prawdopodobieństwo odzyskania zainwestowanego kapitału. Teraz ważne jest, aby osoby, które zostały poszkodowane przez Gigachainy, zareagowały natychmiast.

 

RESCH Rechtsanwälte - doświadczenie w ochronie inwestorów od 1986 r.
Jeśli padłeś ofiarą Gigachains i chcesz dowiedzieć się, czy i jak możesz odzyskać swoje pieniądze, zadzwoń pod numer +49 30 885 9770 lub wypełnij kwestionariusz. Otrzymasz bezpłatną ocenę swojej sprawy.

Formularz kontaktowy

 

Bezpłatna analiza wstępna

Skontaktuj się z nami!

 

Nasz numer kontaktowy
+ 49 30 / 88 59 77 0