Global News - To oszustwo inwestycyjne

25.01.2023
Global News, działający przez platformę handlową globalnewstrade.top, obiecuje szybki i bezpiecznz przychód pieniedzy z inwestycji. Broker oferuje doskonałe możliwości zarabiania przez nadzorowany handlem online. Global News to jednak oszustwo inwestycyjne. Na globalnewstrade.top - nowocześnie prezentującej się stronie internetowej, są tylko wątpliwe obietnice. Makler nie zainwestował ani grosza. Pieniądze wylądowały prosto w kieszeniach oszustów inwestycyjnych. Wszystko co inwestor widzi na swoim ekranie jest fałszywe. Czy mieliście podobne doświadczenia? Co mogą zrobić inwestorzy, którzy zostali oszukani przez Global News? Jak inwestorzy mogą odzyskać swoje pieniądze od podejrzanych dostawców? Jaką pomoc można uzyskać w przypadku oszustwa inwestycyjnego?

 

 

Global News: Przesadzone obietnice
Co potencjalni inwestorzy mogą przeczytaś na stronie globalnewstrade.top? "Zapewniamy dostęp do przyjaznych dla użytkownika platform handlowych, które są odpowiednie dla użytkowników o różnym poziomie wiedzy i doświadczenia. Obsługa klienta obejmuje zaawansowane szkolenie dostępne zarówno dla studentów, jak i emerytów, po którym można zarabiać pieniądze z osobistym menedżerem i analitykiem. Z Global News można mieć pewność skutecznego handlu, czego dowodem są nasze rosnące liczby." To tylko niektóre z podejrzanych twierdzeń, które zainteresowani znajdą na stronie Global News. Ani jedno z tych pełnych emocji zapewnień Global News nie zostało dotrzymane. Niestety, wątpliwe praktyki biznesowe sprawiają, że raczej mamy do czynienia z nieszczęśliwymi doświadczeniami, jak również z rozczarowanymi inwestorami! Ekscytujące pytanie brzmi: kto stoi za tym oszustwem inwestycyjnym?

 

Global News: Wpis o domenie jest ukryty!
Oczywiście oszuści inwestycyjni nie chcą być łatwo namierzeni. Dlatego też strona nie ma znaczącego odcisku. Zgodnie z prawem wymagany jest nadruk z pełnymi danymi i adresem operatora strony internetowej. Dane domeny strony globalnewstrade.top również nie zawierają żadnych informacji o tym, kto ją kiedyś zarejestrował, a jedynie, że rejestracja została dokonana 23.05.2022 r. w firmie NameSilo, LLC, a prawdziwi właściciele domeny - dość spodziewanie dla nas - ukrywają się za dostawcą usług anonimizacji o nazwie PrivacyGuardian.

 

Global News: Kto za tym stoi?
Inwestorzy nie będą w stanie odpowiedzieć na to pytanie. Oszuści inwestycyjni doskonale maskują swoją tożsamość - prawie. Jest to normalne, ponieważ regularnie prowadzą różne strony internetowe, na których oferują swój oszukańczy model biznesowy. W tym przypadku istnieją niezbite dowody, że platforma o nazwie FoxNewsTrade (foxnewstrade.org) pochodzi z tego samego pióra co Global News. Na przykład treść tekstu na obu stronach bywa identyczna, podobnie jak języki, które można wybrać: Niemiecki, angielski, rosyjski, czeski i hiszpański. Obie platformy zostały również zarejestrowane w firmie NameSilo, LLC. Wydaje się to po raz kolejny udowadniać, że ewentualni sprawcy lubią korzystać z wielu ścieżek, aby być jak najbardziej wszechobecni i wyciągnąć maksimum ze swoich ofiar.

 

Global News: Kto jest operatorem?
Na stronie Global News są tylko skąpe szczegóły na ten temat. Oprócz obowiązkowego adresu e-mail wsparcia support@globalnewstrade.top, potencjalnemu inwestorowi oferowany jest czeski numer telefonu +42 0354978416, co pasuje do obrazu, wszak oszuści czasami celują w zainteresowanych z Czech. Niestety, numer ten został już negatywnie oceniony na forach, co sugeruje, że przez telefon prowadzone jest agresywne pozyskiwanie klientów. Nie jest to dobry znak! 

 

Global News: Poszukiwania międzynarodowe
Światowe wyszukiwanie Global News w odpowiednich rejestrach nie prowadzi do żadnych wyników. Global News to produkt z gatunku fantasy. Rzekomą firmą operacyjną Global News jest podobno Canoodle Solutions Limited, adres służbowy Suite 305 Griffith Corporate Centre, P.O. Box 1510, Beachmont Kingstown, St. Vincent i Grenadyny. Canoodle Solutions Limited rzeczywiście można znaleźć w Rejestrze Spółek St. Vincent i Grenadyny, numer spółki 26496, jednak jest ona w trakcie likwidacji, co nie wróży dobrze!

 

Global News: Połączenie z FoxNewsTrader
Co więcej, ta sama firma Canoodle Solutions Limited jest również operatorem wspomnianego wcześniej Fox News Trade. A jest jeszcze lepiej: Canoodle Solutions Limited została z kolei zarejestrowana w Registrar of Companies of St. Vincent and the Grenadines poprzez Wilfred Services Limited. Firma Wilfred Services Limited jest nam aż nazbyt dobrze znana. Jest on odpowiedzialny za rejestrację wielu podejrzanych firm operacyjnych platform zdzierczych w St. Vincent i Grenadynach i był już przedmiotem kilku ostrzeżeń różnych jednostek kontroli finansowej. Ale dzięki naszym narzędziom badawczym nasz zespół śledczy zdołał wytropić oszustów inwestycyjnych.
 

 

Global News: Schemat oszustwa inwestycyjnego
Oszustwo inwestycyjne przebiega wielokrotnie według utartego schematu: inwestorzy wpłacają początkowo niewielką kwotę - zwykle 250 euro - i szybko przekonują się, jak ta kwota wzrasta, tak że są gotowi "zainwestować" coraz wyższe sumy. Kłopoty zaczynają się w momencie, gdy inwestor chce mieć wypłacone swoje pieniądze, bo teraz najpierw trzeba zapłacić podatki, prowizje, opłaty czy cokolwiek innego podobno. Niestety, dopiero po czasie większość inwestorów zdaje sobie sprawę, że zostali oszukani przez oszustwo inwestycyjne i że nigdy nie było zamiaru wypłacić ponownie pieniędzy.

 

Global News: Jaka jest pomoc dla ofiar oszustw inwestycyjnych?
Wielu pokrzywdzonych inwestorów zadaje sobie pytanie, co zrobić w przypadku oszustwa inwestycyjnego, gdyż złożenie zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa raczej nie ma sensu, gdyż służy to głównie ściganiu, a nie odzyskaniu pieniędzy. Jaka pomoc jest dostępna w przypadkach oszustw inwestycyjnych i jak poszkodowani inwestorzy odzyskują swoje pieniądze? Prawnik specjalizujący się w oszustwach inwestycyjnych musi wiedzieć, jak podążać tropem pieniędzy, bo jak to się kiedyś mówiło, pieniądze nigdy nie przepadają, tylko są gdzie indziej. Teraz można do tego dodać: Jest to zdradliwe, ale dzięki odpowiednim narzędziom możliwe jest regularne cyfrowe śledzenie pieniędzy - nawet jeśli zostały one zdeponowane w Bitcoinie za pośrednictwem Crypto Exchanger.

 

RESCH Rechtsanwälte GmbH - Doświadczenie w ochronie inwestorów od 1986 roku.
Jeśli padłeś ofiarą Global News i chcesz wiedzieć, czy i jak możesz odzyskać swoje pieniądze, zadzwoń pod numer +49 30 885 9770 lub wypełnij kwestionariusz. Otrzymasz bezpłatną ocenę swojej sprawy.
 

Formularz kontaktowy

 

Bezpłatna analiza wstępna

Skontaktuj się z nami!

 

Nasz numer kontaktowy
+ 49 30 / 88 59 77 0