IPO Experts - Oszustwo na rynku IPO

26-01-2023
IPO Experts sprawia wrażenie, że oferuje doskonałe możliwości zarobienia szybkich i bezpiecznych pieniędzy poprzez inwestowanie w akcje, ETF-y i obligacje. W przypadku IPO Experts wszystko jest oszustwem inwestycyjnym. Wszystko co inwestor widzi na swoim ekranie służy do oszukiwania inwestorów. Na stronie ipo-experts.com nic nie jest przedmiotem handlu. Nie zainwestowano ani centa. Pieniądze wylądowały prosto w kieszeniach oszustów inwestycyjnych. Czy możesz opowiedzieć o podobnych doświadczeniach? Jaką pomoc można uzyskać w przypadku oszustwa inwestycyjnego? Co mogą zrobić inwestorzy, którzy zostali oszukani przez IPO Experts? Jak inwestorzy mogą odzyskać swoje pieniądze od podejrzanych dostawców?

 

 

Eksperci IPO: Wątpliwe obietnice na stronie internetowej
Inwestorzy zostali zwabieni na stronę ipo-experts.com wątpliwymi obietnicami. Na przykład powiedział: "Jeśli spojrzysz na najpopularniejsze indeksy na świecie, towary, kryptowaluty, akcje i waluty, możesz szybko zauważyć, że ten obszar jest bardzo zróżnicowany, a zatem możesz bardzo szybko stracić swój przegląd". Naszą specjalnością jest IPO - Initial Public Offering. Naszym celem jest pomóc Ci handlować mądrzej i inwestować w problemy jutra. Chcemy, abyś działał z zaufaniem, dlatego oferujemy przejrzystą i skoncentrowaną na kliencie obsługę." Ale też wszystko wydawało się jakoś przekonujące. Inwestor z trudem dostrzegał, że nic nie jest prawdziwe. Wystawiono dla niego sztukę. Nie zainwestowano ani centa z jego pieniędzy. Wszystko trafiło prosto do kieszeni oszustów inwestycyjnych. Nie obracano akcjami znanych spółek. I dlatego inwestor nie odzyskuje swoich pieniędzy. Ekscytujące pytanie brzmi: kto stoi za tym oszustwem inwestycyjnym?

 

Eksperci IPO: Wpis o domenie ukryty!
Oczywiście oszuści inwestycyjni nie chcą być łatwo namierzeni. Dlatego na stronie nie było nadruku zgodnego z prawdą, zawierającego pełne dane i adres operatorów strony. Dane domeny strony ipo-experts.com również nie zawierają żadnej informacji o tym, kto ją kiedyś zarejestrował, a jedynie, że rejestracja została dokonana 17.05.2022 r. w firmie GoDaddy, LLC, a prawdziwi właściciele domeny - dość spodziewanie dla nas - ukrywają się za usługą anonimizacji o nazwie Domains by Proxy, LLC.

 

Eksperci IPO: Kto za tym stoi?
Inwestorzy nie będą w stanie odpowiedzieć na to pytanie. Oszuści inwestycyjni doskonale maskują swoją tożsamość - prawie. Jest to normalne, ponieważ regularnie prowadzą różne strony internetowe, na których oferują swój oszukańczy model biznesowy.

 

Eksperci IPO: A kto jest operatorem?
Na stronie ipo-experts.com były tylko skąpe informacje na ten temat. Oprócz różnych obowiązkowych adresów e-mail, potencjalnemu inwestorowi przedstawiono potpourri różnych numerów telefonów kontaktowych, takich jak belgijskie numery +3227472580 i +3223358493 lub cypryjski numer +35722342050. Nie było też skąpstwa w kwestii ewentualnych adresów firmowych. Strona wymienia belgijski adres Bd Simon Bolivar 30, World Trade Center w 1000 Brukseli, cypryjski adres 28 October Avenue, 363, Metis Tower w 3107 Limassol i wreszcie adres w Singapurze - Financial Centre Tower 1, 8 Marina Boulevard w 018981 Singapurze. Wszystkie niezwykle prestiżowe adresy, które zdecydowanie robią wrażenie, ale Ekspertów IPO nie można tam znaleźć, nie ma po nich śladu.

 

Eksperci IPO: Oszustwa i kłamstwa
Ale co z wieloma pracownikami przedstawionymi na stronie IPO Experts, nawet ze zdjęciem, czy można ich ścigać? Na to pytanie musimy odpowiedzieć przecząco. Nasze badania wykazały, że nazwiska osób tam przedstawionych są fikcyjne, a zdjęcia są zdjęciami kradzionymi. Oryginalne zdjęcia można znaleźć na stronie legalnie działającej firmy o nazwie Verlinvest, podobnie jak prawdziwe nazwiska przedstawionych na nich osób. Z pewnością Pierre Mouelhi, Wouter De Wit, Ryan Rafeh czy Thibault Biebuyck - wszyscy pracownicy Verlinvestu - nie wiedzą nic o tym, że ich zdjęcia zostały bezprawnie wykorzystane do celów przestępczych. I tak pasuje do tego, że rzekoma licencja cypryjskiego organu nadzoru CySEC o numerze 285/15, o której była mowa na dawnej stronie IPO Experts, też jest fikcyjna. Numer ten istnieje, ale należy do innej firmy - ATFX Global Markets (Cy) Limited, która według naszych ustaleń nie ma żadnego związku z IPO Experts.

 

Eksperci IPO: Poszukiwania międzynarodowe
Światowe poszukiwania IPO Experts w odpowiednich rejestrach nie prowadzą do żadnych rezultatów. IPO Experts to produkt czysto fantastyczny. Nie umniejsza to jednak naszej pracy, bo aż nazbyt dobrze znamy niewątpliwy podpis pozostawiony przez sprawców. I tak bez większego wysiłku udało nam się przypisać sprawę do odpowiedniej grupy sprawców. Dzięki narzędziom badawczym naszemu zespołowi dochodzeniowemu udało się namierzyć oszustów inwestycyjnych.

 

 

Eksperci IPO: Ostrzeżenia organów nadzoru
Nie jest zaskakujące, że IPO Experts już znalazło się pod obserwacją BaFin (Federalny Urząd Nadzoru Finansowego) ze swoimi praktykami biznesowymi i wątpliwym wyglądem. W dniu 25.10.2022 r. BaFin wydał następujące ostrzeżenie: "IPO Experts Finance LTD: nieuprawniona oferta subskrypcji pre-traded "Starlink shares"" - IPO Experts Finance LTD, Bruksela, Belgia, nawiązuje niezamówiony kontakt telefoniczny z konsumentami w celu zaoferowania im rzekomych pre-traded "Starlink shares" i przesłania odpowiednich formularzy subskrypcji. Firma prezentuje się w internecie poprzez stronę ipo-experts.com. Tam też wymienione są kolejne adresy służbowe na Cyprze i w Singapurze. Ponadto na stronie opublikowana jest licencja rzekomo wydana przez Cyprus Securities and Exchange Commission na rzecz IPO Experts Finance LTD; jest to fałszerstwo..."

 

Eksperci IPO: Przestępcze praktyki biznesowe!
Ten rodzaj oszustw inwestycyjnych zawsze przebiega według tego samego schematu. Tanio oferowane są akcje, które rzekomo mają wejść na giełdę. Następnie odbywa się IPO - i zazwyczaj jest to wielki sukces. Mały problem polega na tym, że inwestorzy dali się nabrać oszustom. Zapłacili za akcje renomowanych firm, na przykład Starlink Inc. lub Porsche AG, ale nigdy nie zostały one kupione i dlatego nie znajdowały się na ich rachunku papierów wartościowych. W pewnym momencie strona nie jest już dostępna w sieci. Inwestorzy są zwykle pozostawieni w niewiedzy. Ale co będzie dalej?

 

Eksperci IPO: Schemat oszustwa inwestycyjnego
Oszustwo inwestycyjne przebiega zawsze według tego samego schematu: inwestorzy inwestują początkowo niewielką kwotę - zwykle 250 euro - i szybko widzą, że kwota ta rośnie, tak że są gotowi "zainwestować" coraz wyższe kwoty. Nieszczęścia biorą górę za każdym razem, gdy inwestor chce wypłacić swoje pieniądze, bo teraz podatki, prowizje, opłaty czy cokolwiek podobno trzeba najpierw zapłacić. Większość inwestorów zdecydowanie zbyt wolno odkrywa, że padli ofiarą oszustów inwestycyjnych, którzy nigdy nie zamierzali wypłacić pieniędzy ponownie.

 

RESCH Rechtsanwälte GmbH - Doświadczenie w ochronie inwestorów od 1986 r
Jeśli padłeś ofiarą IPO Experts i chcesz dowiedzieć się, czy i jak możesz odzyskać swoje pieniądze, zadzwoń pod numer +49 30 885 9770 lub wypełnij kwestionariusz. Otrzymasz bezpłatną ocenę swojej sprawy.

Formularz kontaktowy

 

Bezpłatna analiza wstępna

Skontaktuj się z nami!

 

Nasz numer kontaktowy
+ 49 30 / 88 59 77 0