Juicy Holdings B.V. - oszustwo z inwestycjami w konopie indyjskie

06-09-2022
Juicy Holdings udaje, że oferuje inwestorom doskonałe warunki do zarabiania zarówno szybkich, jak i bezpiecznych pieniędzy z handlem. Wszystko co dotyczy Juicy Holdings to oszustwo inwestycyjne. Nie zainwestowano ani grosza. W Juicy Holdings nic nie jest przedmiotem handlu. Pieniądze trafiły prosto do kieszeni oszustów inwestycyjnych. Wszystko co inwestor widzi na swoim ekranie jest fałszywe. Czy mieliście podobne doświadczenia? Co mogą zrobić inwestorzy, którzy zostali oszukani przez Juicy Holdings? Jaka jest pomoc w przypadku oszustw inwestycyjnych? Jak inwestorzy odzyskują swoje pieniądze od wątpliwych dostawców?
 

 

Juicy Holdings B.V.: Obietnice na stronie juicyholdings.com są bezpodstawne i wątpliwe!
Co serwuje się niczego nie podejrzewającym inwestorom na stronie juicyholdings.com? "Moduły kontenerowe - Juicy Holdings B.V. od prawie dziesięciu lat projektuje, produkuje i instaluje kompletne moduły kontenerowe i rozwiązania techniczne do uprawy konopi. Naszym punktem wyjścia był Amsterdam, głównie dlatego, że nasze szklarnie były najlepiej wyposażone i najbardziej odpowiednie do uprawy konopi w tym regionie. Pozwoliło nam to na udoskonalenie naszych systemów i dostosowanie ich do tej wyjątkowej kultury, a także na opracowanie nowych systemów i przetestowanie ich w terenie. Dziś pracujemy tam i w wielu innych krajach, z projektami naturalnymi i konopnymi już w produkcji w Europie, Ameryce Południowej i Afryce Południowej, demonstrując nasze doświadczenie i wiedzę w zakresie uprawy konopi." To tylko próbka niewiarygodnych obietnic, które zainteresowani mogą znaleźć na stronie Juicy Holdings. Pomysł z modułami kontenerowymi nie jest nowy, ale we wszystkich próbach liderów rynku okazał się zbyt mało efektywny.

 

Juicy Holdings B.V.: Kto kieruje projektem?
Na stronie Juicy Holdings nie można znaleźć nic użytecznego na ten temat. Firma Juicy Holdings B.V. z adresem służbowym Rokin 92-96, 1012 KZ Amsterdam w Holandii jest jasno określona, ale pod tym adresem nie można znaleźć osób stojących za Juicy Holdings. Firma została zarejestrowana w 2021r. Ponadto na stronie internetowej Juicy Holdings znajduje się obowiązkowy adres e-mailowy wsparcia oraz holenderski numer telefonu +31629150651. To, jaką rolę w konstrukcji firmy odgrywa mająca siedzibę w Szwajcarii Juicy Fields AG, jest w tej chwili jeszcze otwarte.

 

Juicy Holdings B.V.: Kto za tym stoi?
Wielu inwestorom z pewnością trudno będzie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ twórcy Juicy Holdings robią wiele, aby ukryć prawdziwe okoliczności. Oczywiście, nie jest to nic nadzwyczajnego. W przypadku Juicy Holdings zrobiono to zapewne nie tylko po to, by oszukać organy nadzoru finansowego i organy ścigania. Ale nie tylko oni. W 2020 roku Juicy Grow GmbH została początkowo zarejestrowana pod adresem na berlińskim Kurfürstendamm, ale firma zmieniła swoją siedzibę na Holandię. Prawdopodobnie także po to, by nie musieć komentować skromnego bilansu wynoszącego zaledwie 316 786,44 euro. Faktem jest, że dyrektorem zarządzającym był Alan Glanse, obywatel USA, którego na początku 2022 roku zastąpił Południowoafrykańczyk Willem van der Merwe. Ten ostatni zrezygnował w lipcu 2022 roku. Dodatkowo pojawiają się liczne spekulacje na temat prawdziwych backersów. Czasem mówi się o niemieckiej rodzinie arystokratycznej, gdzie indziej zaś o grupie mężczyzn z rosyjskimi paszportami. 

 

Juicy Holdings B.V.: Ostrzeżenia organów nadzoru finansowego
Transakcje z niemieckimi inwestorami wymagałyby zgody BaFin. Nawet po tym, jak BaFin zakazał tych transakcji, wirtualne inwestycje w rośliny konopi trwały nieprzerwanie. W dniu 30.03.2022 r., BaFin opublikował pierwsze ostrzeżenie, ponieważ Juicy Holdings B.V. nie przekazał potencjalnym inwestorom prospektu handlowego zgodnie z wymogami prawa. W dniu 03.06.2022 BaFin ostatecznie zakazał Juicy Holdings sprzedaży inwestycji w Niemczech.

 

Juicy Holdings B.V.: Umyślne oszustwo
W międzyczasie stało się jasne, że Juicy Holdings to celowe oszustwo inwestycyjne. Eksperci branżowi od początku ostrzegali, że sprawy nie toczą się zgodnie z planem. Na zdjęciach farm widać było uprawę konopi, ale ani sposób uprawy, ani jakość zbiorów, a już na pewno nie dalsze przetwarzanie nie spełniały nawet minimalnych standardów dla produktów medycznych. Tym bardziej absurdalne były ogłoszone w tym samym czasie wpływy ze sprzedaży. Były one o połowę mniejsze niż u liderów rynku, którzy notabene musieli zainwestować dziesiątki milionów w budowę zamkniętych szklarni i certyfikowanych zakładów przetwórczych. Juicy Holdings nigdy nie było w stanie tego udowodnić.
 

Juicy Holdings B.V.: Schemat oszustwa inwestycyjnego
Oszustwo inwestycyjne przebiega jednoznacznie według znanego schematu: inwestorzy wpłacają początkowo niewielką kwotę - zwykle 250 euro - są pod wrażeniem, jak szybko ta kwota rośnie i dlatego są gotowi "zainwestować" coraz wyższe sumy. Kłopoty zaczynają się za każdym razem, gdy inwestor chce mieć wypłacone swoje pieniądze, bo teraz, felernie, najpierw trzeba zapłacić podatki, prowizje, opłaty czy cokolwiek innego. Niestety większość inwestorów zdecydowanie za późno orientuje się, że padli ofiarą oszustów inwestycyjnych, którzy nigdy nie zamierzali już wypłacić pieniędzy.
 

 

Juicy Holdings B.V.: Co zrobić w przypadku oszustwa inwestycyjnego?
Wielu poszkodowanych inwestorów zadaje sobie pytanie, co zrobić w przypadku oszustwa inwestycyjnego, ponieważ wnoszenie zarzutów karnych raczej nie ma sensu, ponieważ zarzuty karne służą przede wszystkim do ścigania przestępstw, ale nie do odzyskiwania pieniędzy. Na jaką pomoc można liczyć w przypadku oszustw inwestycyjnych i jak poszkodowani inwestorzy mogą odzyskać swoje pieniądze? Prawnik specjalizujący się w oszustwach inwestycyjnych musi wiedzieć, jak podążać tropem pieniędzy, bo jak to się kiedyś mówiło, pieniądze nie zniknęły, tylko są gdzie indziej. Teraz można go dodać: Jest to skomplikowane, ale dzięki odpowiednim narzędziom możliwe jest systematyczne cyfrowe śledzenie pieniędzy - nawet jeśli zostały one zdeponowane w Bitcoinie za pośrednictwem Crypto Exchanger.
 

RESCH Attorneys at Law - Doświadczenie w ochronie inwestorów od 1986 roku
Jeśli padłeś ofiarą Juicy Holdings B.V. i chcesz wiedzieć, czy i jak możesz odzyskać swoje pieniądze, zadzwoń +49 30 885 9770 lub wypełnij kwestionariusz. Otrzymasz bezpłatną ocenę swojej sprawy.

Formularz kontaktowy

 

Bezpłatna analiza wstępna

Skontaktuj się z nami!

 

Nasz numer kontaktowy
+ 49 30 / 88 59 77 0