Kaizen Tech Limited oszukuje inwestorów!

07.09.2023
Kaizen Tech Limited twierdzi, że jest najlepszą platformą handlową i inwestycyjną, na którą można liczyć. Jednak rzeczywistość kryjąca się za obietnicami i profesjonalnie zaprojektowaną stroną internetową budzi poważne wątpliwości. W tym artykule przyjrzymy się Kaizen Tech Limited i powiązanym platformom w kontekście oszustw inwestycyjnych i kradzieży tożsamości.

 

 

Pojawienie się Kaizen Tech Limited

Wydaje się, że Kaizen Tech Limited i powiązane z nią platformy zostały uruchomione niedawno. Według danych rejestracyjnych domeny, kaizentechlimited.com została utworzona 10 lutego 2023 r. i jest zarejestrowana w NameSilo, LLC. Anonimizacja domeny została przeprowadzona przez PrivacyGuardian.org LLC. Tak krótkie istnienie jest często znakiem ostrzegawczym, ponieważ wiele oszukańczych stron internetowych jest aktywnych przez krótki czas, zanim znikną.


Ostrzeżenie od Finma

Szwajcarski organ nadzoru rynku finansowego Finma wydał ostrzeżenie dotyczące Kaizen Tech Limited. Ostrzeżenie to zostało opublikowane 31 sierpnia 2023 r. i dotyczy oszustw związanych z tożsamością. Należy zauważyć, że Kaizen Tech Limited nadużywa nazwy zarejestrowanej spółki KAIZEN Sàrl z Meyrin, która jest zarejestrowana w szwajcarskim rejestrze handlowym pod numerem CHE-405.981.851. To nadużycie tożsamości jest niezwykle niepokojące i pokazuje, że Kaizen Tech Limited nie traktuje sprawy poważnie.


Kaizen Tech Limited: Firma bez adresu

Tak więc operator kaizentechlimited.com nie jest fizycznie obecny pod podanym adresem w Meyrin w Szwajcarii. Operatorów Kaizen Tech Limited nie można znaleźć pod tym adresem. Jest to kolejna wskazówka, że informacje na stronie internetowej nie odpowiadają rzeczywistości. 


Informacje kontaktowe i informacje prawne na stronie kaizentechlimited.com

Kaizen Tech Limited zapewnia tylko jeden adres e-mail do kontaktu: support@kaizentechlimited.com. Nie ma jednak możliwości kontaktu telefonicznego. Ponadto Polityka Prywatności na stronie internetowej nie spełnia wymogów prawnych. Te niedociągnięcia w komunikacji i brak przejrzystości są zastanawiające i poddają w wątpliwość wiarygodność firmy.


Kaizen Tech Limited: nieuregulowana działalność i brak bezpieczeństwa

Kolejną niepokojącą cechą Kaizen Tech Limited jest fakt, że firma prowadzi nieuregulowaną działalność i nie posiada legalnych rachunków w uznanych bankach. Ponadto strona internetowa nie zapewnia żadnych zabezpieczeń dla inwestorów. Stanowi to znaczne ryzyko dla tych, którzy inwestują na platformie.


Negatywne doświadczenia inwestorów z kaizentechlimited.com

Opinie i doświadczenia inwestorów, którzy zetknęli się z Kaizen Tech Limited z pierwszej ręki, są skrajnie negatywne. Inwestorzy ostrzegali przed działalnością Kaizen Tech Limited na różnych forach i w mediach społecznościowych.


Kaizen Tech Limited: Doświadczenia inwestorów

Na przykład jeden z inwestorów poinformował: "Na Telegramie zostałem poproszony przez zupełnie obcą osobę o zainwestowanie na tej stronie i oczywiście o zapłacenie Bitcoinem. Nie wiedział, że bitcoiny nie są tak anonimowe." Inny inwestor ostrzegł: "Bądź ostrożny. Ta platforma to oszustwo. Nie wypłacają pieniędzy". Takie doświadczenia wskazują na działalność przestępczą.


Kaizen Tech Limited: Presja na potencjalnych inwestorów

Innym niepokojącym zachowaniem Kaizen Tech Limited jest presja wywierana na potencjalnych inwestorów, aby szybko inwestowali. Ta presja i emocjonalne apele o zwiększenie depozytów powinny być uważane za sygnały ostrzegawcze


Chainalysis: Śledzenie pieniędzy

Aby pomóc inwestorom, którzy ponieśli straty w związku z Kaizen Tech Limited i innymi oszustami, kancelaria Resch Rechtsanwälte współpracuje z amerykańską firmą analityczną Chainalysis. Chainalysis przeszkoliła zespół naszych śledczych i wyposażyła ich w oprogramowanie Chainalysis Reactor. Oprogramowanie to umożliwia badanie przestępstw finansowych i śledzenie wirtualnych walut, takich jak bitcoin. Może to pomóc w śledzeniu funduszy poszkodowanych inwestorów.


Pytania i odpowiedzi dotyczące Kaizen Tech Limited

Pytanie: Czy Kaizen Tech Limited jest legalny?
Negatywne doświadczenia inwestorów i ostrzeżenie Finma budzą poważne wątpliwości co do rzetelności Kaizen Tech Limited. Zdecydowanie zaleca się zachowanie szczególnej ostrożności i nie inwestowanie w tę platformę.

Pytanie: Czy istnieje sposób na odzyskanie moich pieniędzy?
Współpraca między Resch Attorneys at Law i Chainalysis może pomóc w wyśledzeniu utraconych środków. Zainteresowani inwestorzy powinni skontaktować się z kancelarią prawną w celu uzyskania pomocy.

Pytanie: Czy istnieją platformy podobne do Kaizen Tech Limited?
Tak, istnieje wiele oszukańczych platform, które składają podobne obietnice. Zaleca się przeprowadzenie badań i unikanie podejrzanych platform.


Kaizen Tech Limited: Wnioski

Kaizen Tech Limited i powiązane platformy budzą poważne wątpliwości co do ich legalności. Ostrzeżenie Finma, negatywne doświadczenia inwestorów i brak fizycznego adresu, wymagają szczególnej ostrożności. Ważne jest, aby nie dać się zaślepić obietnicami. Współpraca kancelarii Resch z Chainalysis może pomóc w osiągnięciu sprawiedliwości dla poszkodowanych inwestorów i pociągnięciu do odpowiedzialności osób odpowiedzialnych.


RESCH Rechtsanwälte - Doświadczenie w ochronie inwestorów od 1986 r.

Jeśli padłeś ofiarą Kaizen Tech Limited (kaizentechlimited.com) i chcesz wiedzieć, czy i jak możesz odzyskać swoje pieniądze, zadzwoń pod numer +49 30 885 9770 lub poproś o oddzwonienie do prawnika zajmującego się oszustwami inwestycyjnymi. Otrzymasz bezpłatną ocenę swojej sprawy.

 

Formularz kontaktowy

 

Bezpłatna analiza wstępna

Skontaktuj się z nami!

 

Nasz numer kontaktowy
+ 49 30 / 88 59 77 0