Ostrzeżenie o Keychainbanking.com

06.10.2023
W dzisiejszych czasach zaleca się ostrożność, jeśli chodzi o pośredników usług finansowych. Jeden szczególnie niepokojący przypadek, który znalazł się w centrum uwagi, dotyczy platformy Keychainbank (Keychainbanking.com). Pod przykrywką międzynarodowej platformy usług finansowych, strona ta okazuje się być pułapką dla niczego niepodejrzewających inwestorów. Nasze badania ujawniły szokujące wyniki, które chcielibyśmy wam dzisiaj przedstawić.

 

 

Tło: Keychainbank na celowniku

W dniu 13 lipca 2023 r. zarejestrowano domenę Keychainbanking.com. Platforma na swoich stronach twierdzi, że posiada licencję  brytyjskiego urzędu nadzoru finansowego Financial Conduct Authority (FCA). Niestety okazuje się, że tak nie jest. Nasze badania wykazały, że Keychainbank nie podlega żadnym poważnym regulacjom.


Zwodnicza fasada na Keychainbanking.com

Na swojej stronie internetowej Keychainbank opisuje się jako "międzynarodowy regionalny dostawca usług finansowych zajmujący się dostarczaniem kompleksowych rozwiązań". Ale po bliższym przyjrzeniu się, to tylko wierzchołek góry lodowej. W rzeczywistości natknęliśmy się na szokujący fakt: tekst na Keychainbanking.com został skradziony z RHB Turkey i opublikowany w niezmienionej formie na wątpliwej platformie.


Tajemniczy operatorzy Keychainbanking.com

Rzekoma spółka operacyjna Keychainbank nazywa się po prostu "Keychainbank", bez wskazania formy prawnej. Już samo to powinno wzbudzić podejrzenia. Co ciekawe, nie ma żadnych dowodów na oficjalną rejestrację tej spółki operacyjnej. Adres w Cambridge w Wielkiej Brytanii okazuje się być jedynie fałszywym adresem.


Keychainbank: Nieprzejrzyste dane kontaktowe

Dane kontaktowe podane na stronie internetowej są równie wątpliwe jak reszta. Oprócz adresu e-mail support@Keychainbanking.com, wymieniony jest tylko nieistniejący numer telefonu +1 234 567 890. Próby skontaktowania się z firmą telefonicznie spełzły na niczym. Regulamin na stronie internetowej nie spełnia nawet podstawowych wymogów prawnych, ponieważ po prostu nie istnieje.


Brak papierów wartościowych, brak licencji Keychainbank

Kolejnym niepokojącym faktem jest to, że Keychainbank nie ma legalnych rachunków w uznanych bankach i nie oferuje żadnych zabezpieczeń dla inwestorów. Praktyki biznesowe platformy są całkowicie nieuregulowane i nie są w żaden sposób weryfikowane.


Keychainbank: Presja na inwestorach

Na znanych forach i w mediach społecznościowych opinie o Keychainbank są konsekwentnie negatywne. W szczególności zauważalne jest, że potencjalni inwestorzy są poddawani ogromnemu naciskowi, aby szybko inwestować. To nieetyczne podejście ma na celu wywarcie presji na emocjach inwestorów, aby dokonywali dalszych wpłat.


Pomoc dla ofiar Keychainbank w zasięgu wzroku

Jest jednak nadzieja dla ofiar oszustwa Keychainbank. Renomowana kancelaria prawna Resch Rechtsanwälte GmbH staje po stronie poszkodowanych i walczy o ich prawa. Naszym wspólnikiem do walki z nieuczciwymi brokerami jest amerykańska firmą Chainalysis. Specjalizuje się ona w analizie blockchain i opracowała oprogramowanie Chainalysis Reactor. Umożliwia ono śledzenie i namierzanie wirtualnych walut, w tym Bitcoina, w celu postawienia sprawców przed wymiarem sprawiedliwości.


Keychainbank (Keychainbanking.com): Pytania i odpowiedzi

Pytanie: Czy możliwe jest odzyskanie zainwestowanych pieniędzy z Keychainbank?
Odpowiedź: Dzięki wsparciu Resch Rechtsanwälte i Chainalysis istnieje realna szansa na odzyskanie utraconego kapitału. Zalecamy natychmiastowy kontakt z naszymi ekspertami.

Pytanie: Jak mogę się upewnić, że nie padnę ofiarą takich oszustw?
Odpowiedź: Najlepszym środkiem ostrożności jest wcześniejsze dokładne zapoznanie się z platformą, na której chcesz inwestować. Poszukaj prawdziwych doświadczeń i renomowanych recenzji i nie daj się zwieść taktykom nacisku.


Keychainbank: Podsumowanie

Niezwykle ważne jest, aby ofiary Keychainbank nie były pozostawione same sobie. Dzięki prawnikom Resch i Chainalysis istnieje nadzieja na odzyskanie utraconych pieniędzy i pociągnięcie winnych do odpowiedzialności. Mamy nadzieję, że nasze informacje pomogą ci podejmować świadome decyzje i chronić się przed takimi oszustwami.


RESCH Rechtsanwälte GmbH - Doświadczenie w ochronie inwestorów od 1986 r.

Jeśli padłeś ofiarą Keychainbank (Keychainbanking.com) i chcesz wiedzieć, czy i jak możesz odzyskać swoje pieniądze, zadzwoń pod numer +49 30 885 9770 lub poproś o oddzwonienie prawnika specjalizującego się w oszustwach inwestycyjnych. Otrzymasz bezpłatną ocenę swojej sprawy.

 

Formularz kontaktowy

 

Bezpłatna analiza wstępna

Skontaktuj się z nami!

 

Nasz numer kontaktowy
+ 49 30 / 88 59 77 0