Markets Expert - Polska Komisja Nadzoru Finansowego KNF wydaje ostrzeżnie

06-03-2023
Markets Expert twierdzi, że inwestorzy otrzymują doskonałe możliwości szybkiego i bezpiecznego zarabiania pieniędzy w handlu online. Wszystko w Markets Expert to oszustwo inwestycyjne. Nie został zainwestowany ani jeden grosz. Na stronie marketsxpert.com poprzez, którą działa firma, wszystko jest fikcją. Pieniądze trafiają prosto do kieszeni oszustów inwestycyjnych. Wszystko, co inwestor widzi na swoim ekranie, to próby wyłudzenia pieniędzy. Czy mieliście Państwo podobne doświadczenia? Co mogą zrobić inwestorzy, którzy zostali oszukani przez Markets Expert? Gdzie szukać pomocy w przypadku oszustwa inwestycyjnego? Jak inwestorzy odzyskują swoje pieniądze od nieuczciwych dostawców?

 

 

Markets Expert: Wątpliwe obietnice na stronie internetowej
Sam zauważyłeś, że strona internetowa marketsxpert.com, także mrktexpert.com i markets-xpert.com, sprawia bardzo profesjonalne wrażenie. Bezpośrednie podejście, rzekomo ciekawe oferty, a także powoływanie się na wsparcie ze strony pracowników (brokerów), które ma prowadzić do imponujac zysków. Wszystko to wydaje się bardzo przekonujące. Jako niczego nie podejrzewający inwestor nie jesteś w stanie zdać sobie sprawy, że jesteś jedynie w grze i ani centa z Twoich pieniędzy nie jest inwestowany. Wszystkie pieniądze trafiają do kieszeni sprawców, którzy oczywiście nie obracają pieniędzmi inwestorów. Wszystko jest tylko inscenizacją i iluzją.

 

Markets Expert: Kto za tym stoi?
Strona internetowa Markets Expert nie zawiera odkrywczego odcisku, co powinno zapobiec zbyt łatwej identyfikacji sprawców. Dane domeny strony marektsxpert.com również nie zawierają żadnej wskazówki, kto kiedyś zarejestrował stronę, a jedynie to, że rejestracja została dokonana 23.06.2022 r. w NameCheap, Inc. oraz że prawdziwi właściciele domeny - dość spodziewanie dla nas - ukrywają się za islandzką usługą anonimizacji o nazwie Withheld for Privacy ehf z siedzibą w Reykjaviku. Ta sama gra została również rozegrana z domenami mrktexpert.com i markets-xpert.com, zostały one również zarejestrowane w NameCheap, Inc, oczywiście z zachowaniem anonimowości.

 

Markets Expert: Wiele numerów telefonów
Strona Markets Expert dostępna jest w języku angielskim, polskim i rosyjskim. Oprócz obowiązkowego adresu e-mail support@xprt-supprt.net, potencjalnym inwestorom oferuje się kontakt telefoniczny pod numerami: +48 732081344 i +48 780909989 z Polski, +44 7488886755 z Wielkiej Brytanii, +41 225510153 ze Szwajcarii i +1 4505676700 z USA. Wszystko to ma oszukać łatwowiernego inwestora, że jest to firma działająca na skalę międzynarodową, posiadająca różne działy. Błędne przekonanie.

 

Markets Expert: Czy oszuści mają siedzibę w Szwajcarii?
Jeśli chodzi o adres Av. des Morgines 10, 1213 Lancy (dzielnica Genewy) w Szwajcarii, do tej pory nie udało nam się znaleźć żadnych śladów firmy o nazwie Markets Expert. Znajduje się tam jednak Geneva Trade Center, które twierdzi, że jest centrum szkoleniowym w zakresie handlu. Czy tak jest i czy istnieje związek między nimi, jest czymś, czego nie możemy w tej chwili powiedzieć. W każdym razie w trakcie naszego dochodzenia przyjrzymy się bliżej Geneva Trade Center. Również po to, aby móc wykluczyć ewentualny współudział w kompleksie Markets Expert. 

 

Markets Expert: Poszukiwania międzynarodowe
Światowe poszukiwania Markets Expert w odpowiednich rejestrach nie prowadzą do żadnego rezultatu. Jest to wytwór fantazji. Chociaż twórcy chcieliby, abyśmy uwierzyli w niejasne odniesienia na stronie internetowej, że będą mieli jakiekolwiek legalizacje, nie byliśmy w stanie tego dotychczas zweryfikować, nie znaleźliśmy żadnych oznak tego. Ale dzięki naszym narzędziom badawczym, naszemu zespołowi śledczemu udało się wyśledzić oszustów inwestycyjnych.

 

Markets Expert: Ostrzeżenie od komisji kontroli finansów
Nie jest zaskakujące, że Markets Expert już znalazł się pod obserwacją szwajcarskiego Urzędu Nadzoru Rynku Finansowego (FINMA) ze względu na swoje praktyki biznesowe i wątpliwy wygląd. FINMA wydała ostrzeżenie w tej sprawie 12 stycznia 2023 roku. To tylko kwestia czasu, zanim inne instytucje regulacyjne dowiedzą się o Markets Expert i ostrzegą przed jego działalnością przestępczą. Polska Komisja Nadzoru Finansowego także zlożyła zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Markets Expert - prowadzący działalność pod adresem www.marketsxpert.com

 

 

Markets Expert: Schemat oszustwa inwestycyjnego
Oszustwo inwestycyjne przebiega zazwyczaj według powtarzającego się schematu: inwestorzy wpłacają początkowo niewielką kwotę - zwykle 250 euro - i szybko widzą, jak ta kwota się pomnaża, tak że są gotowi "zainwestować" coraz wyższe kwoty. Problemy zaczynają się za każdym razem, gdy inwestor chce wypłacić swoje pieniądze, ponieważ teraz rzekomo najpierw trzeba zapłacić podatki, prowizje, opłaty i inne. Większość inwestorów zbyt wolno odkrywa, że dali się nabrać na oszustwo inwestycyjne i że nigdy nie było zamiaru wypłacać pieniędzy ponownie.

 

Markets Expert: Jaka jest pomoc w przypadku oszustwa inwestycyjnego?
Jak należy postępować w przypadku oszustwa inwestycyjnego? To pytanie zadaje sobie wielu poszkodowanych inwestorów, ponieważ składanie zawiadomień o popełnieniu przestępstwa nie ma większego sensu, gdyż służą one głównie ściganiu karnemu, a nie odzyskaniu pieniędzy. Na jaką pomoc można liczyć w przypadku oszustwa inwestycyjnego i jak inwestorzy mogą odzyskać swoje pieniądze? Prawnik specjalizujący się w oszustwach inwestycyjnych wie, jak podążać za śladami pieniędzy, bo jak to się kiedyś mówiło, pieniądze nigdy nie zniknęły, ale niestety gdzieś indziej. W teraźniejszości można je dodać: Jest to podstępne, ale przy użyciu odpowiednich narzędzi możliwe jest systematyczne cyfrowe śledzenie pieniędzy - nawet jeśli zostały zdeponowane w Bitcoinie za pośrednictwem Crypto Exchanger.

 

RESCH Rechtsanwälte GmbH - Doświadczenie w ochronie inwestorów od 1986 roku
Jeśli padłeś ofiarą Markets Expert i chcesz wiedzieć, czy i jak możesz odzyskać swoje pieniądze, zadzwoń pod numer +49 30 885 9770 lub wypełnij kwestionariusz. Otrzymasz bezpłatną ocenę swojej sprawy.

Formularz kontaktowy

 

Bezpłatna analiza wstępna

Skontaktuj się z nami!

 

Nasz numer kontaktowy
+ 49 30 / 88 59 77 0