MaxiPlus - brytyjski FCA ostrzega inwestorów

17.02.2022
Rzekomy broker online MaxiPlus podaje się za wiarygodną platformę do handlu kryptowalutami. Jednak pojawia się coraz więcej informacji/dowodów, że w spółce MaxiPlus dochodzi do poważnych nadużyć. Coraz więcej inwestorów zgłasza telefoniczny terror, próby wyłudzeń i oszustwa inwestycyjne popełniane przez MaxiPlus. Większość inwestorów  straciło swój kapitał ulokowany w MaxiPlus. Pojawia się coraz więcej wątpliwości. Tymczasem inwestorzy MaxiPlus zadają sobie pytanie, czy nie padli ofiarą oszustwa inwestycyjnego? A co mogą zrobić inwestorzy MaxiPlus, jeśli podejrzenie o oszustwo inwestycyjne jest uzasadnione? W jaki sposób inwestorzy MaxiPlus mogą odzyskać swoje pieniądze? Czy jest sens składać/składania na policji zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa przez MaxiPlus? Gdzie można uzyskać pomoc w sprawie oszustw inwestycyjnych?


 

 

MaxiPlus: Półmilczące afirmacje na www.maxiplus.trade!
Co mogą odnalesc niczego nie podejrzewający inwestorzy na stronie www.maxiplus.trade!? "Handlując z MaxiPlus, otrzymujesz bezpośredni dostęp do najbardziej popularnych instrumentów handlowych, pewność bezpieczeństwa swoich środków oraz możliwość korzystania z innowacyjnych technologii. Na wszystkich etapach obsługi przestrzegamy zasad przejrzystości w obrocie oraz ochrony interesów klientów: ich danych osobowych i środków finansowych. Nie zadowalamy się dotychczasowymi sukcesami, ale stale poszerzamy zakres naszej działalności, mając na uwadze bardzo różne kultury i zainteresowania naszych klientów." To tylko jeden mały wycinek tekstu z podejrzanymi oświadczeniami, znaleziony przez zainteresowanych na stronie MaxiPlus. Żadne z tych niewiarygodnych zapewnień MaxiPlus, nie zostało zrealizowane. Rozczarowujące jest to, że podejrzane praktyki biznesowe powodują złe doświadczenia i niezadowolenie inwestorów.

 

MaxiPlus: Zaprogramowane złe doświadczenia
Maxi Plus nie powinien być mylony z nieuczciwymi brokerami online Maxitrade, Emarketstrade, OMC Markets lub Algotrading. Z Maxi Plus Trade wiązały się jednak również złe doświadczenia. Na przykład w Maxi Plusie po prostu przestało działać logowanie, a support blokował numery dzwoniących. Bitcoiny nabyte za pomocą Maxi Plus zostały utracone. Najwyraźniej były to transakcje pozorne.

 

MaxiPlus: Kto za tym stoi?
Odpowiedź na to pytanie będzie raczej trudna dla wielu inwestorów, ponieważ zarządzający MaxiPlus robią wszystko, co w ich mocy, aby ukryć prawdziwe informacje/fakty. Nie jest to jednak nic nietypowego/niespotykanego. Zazwyczaj oszuści/sprawcy prowadzą kilka takich stron internetowych, stosując ten sam model biznesowy. Strony te, są tworzone z wyprzedzeniem, szybko umieszczane w sieci i równie szybko zamykane. Domena najwyższego poziomu jest często zmieniana w celu oszukania organów nadzoru finansowego i organów ścigania. Ale kto jest operatorem? Strona internetowa www.maxiplus.trade podaje tylko następujące informacje: "Seabreeze Partners Ltd. 8 Copthall, Roseau Valley, 00152 Commonwealth of Dominica 2020 IBC 00062". Dominika (oficjalnie Commonwealth Dominica) to państwo wyspiarskie w Małych Antylach we wschodnich Karaibach, które jest bardzo popularne wśród firm offshore ze względu na łagodne ustawodawstwo i jest często wykorzystywane przez przestępców do tworzenia firm-skrzynek pocztowych. Jednak 8 Copthall w Roseau jest dobrze znana śledczym finansowym, ponieważ nadal rezydują tu różne firmy fasadowe, które są zaangażowane w cyberhandel.

 

MaxiPlus: Pozyskiwanie klientów przez oszustów inwestycyjnych
Jedna i ta sama procedura jest powtarzana wielokrotnie: W celu pozyskania nowych klientów, oferty/produkty MaxiPlus są prezentowane we wszystkich dostępnych mediach i kanałach. Często są one fałszywe. Ponadto są umieszczane na Youtube lub Vimeo filmy, w których zachęca się zainteresowanych inwestorów fałszywymi referencjami. Rzekomi celebryci opowiadają o swoich doświadczeniach z handlem online i kryptowalutami. 

 

MaxiPlus: ostrzeżenie FCA
Podczas poszukiwań w sieci stosunkowo szybko można natknąć się na ostrzeżenie brytyjskiego Urzędu Nadzoru Rynków Finansowych (FCA) z dnia 23.08.2021, według którego strona www.maxiplus.trade jest firmą-klonem: "Oszuści wykorzystują lub podają następujące dane w ramach swojej taktyki wyłudzania pieniędzy od ludzi w Wielkiej Brytanii:

  • MaxiPlus (klon firmy posiadającej zezwolenie EOG)
  • Adres: 8 Copthall, Roseau Valley, DOMINICA, 001512
  • Telefon: +34932207163, +447775332415, +447309878922, +447490849080
  • Email: complaince@maxiplus.com,
  • laura.mai@maxiplus.trade
  • Strony internetowe: maxiplus.trade, maxiplus.cc

Należy mieć świadomość, że oszuści mogą podawać inne fałszywe dane lub mieszać je z niektórymi poprawnymi danymi zarejestrowanej firmy. Mogą one z czasem zmieniać dane kontaktowe na nowe adresy e-mail, numery telefonów lub adresy fizyczne."

 

MaxiPlus: Ostrzeżenia innych organów nadzoru
A także podczas wyszukiwania Seabreeze Partners Ltd. szybko natrafia się na ostrzeżenie niemieckiego organu nadzoru rynku finansowego BaFin z dnia 29.04.2021 r., a także organu nadzoru rynku finansowego w Austrii FMA z dnia 30.06.2021 r. Co ciekawe, wspomniana jest tutaj platforma handlowa ProfitAssist, która jest już dobrze znana z oszustw inwestycyjnych w Internecie. "Decyzją z dnia 19 kwietnia 2021 r., BaFin nakazał Seabreeze Partners Ltd, Dominica, natychmiastowe zaprzestanie niedozwolonych transakcji na własny rachunek. Firma otwiera konta handlowe dla klientów na swojej platformie handlowej profitassist.io. Za pośrednictwem rachunków można handlować walutami obcymi, akcjami, indeksami, towarami, jak również instrumentami pochodnymi, w szczególności CFD. Firma sama staje się stroną umowy dla zleceń handlowych składanych przez klientów za pośrednictwem kont handlowych i oferuje w tym celu ustalone przez siebie ceny. Spółka prowadzi zatem działalność handlową na własny rachunek zgodnie z § 1 ust. 1a zdanie 2 nr 4 lit. c) Ustawy o Bankowości (KWG). Seabreeze Partners Ltd. nie posiada licencji wymaganej na podstawie sekcji 32 (1) KWG i w związku z tym działa nielegalnie.

 

MaxiPlus: Aktualizacja ogłoszeń ostrzegawczych
09.06.2021: Zgodnie z dokumentami udostępnionymi przez BaFin, do klientów platformy handlowej wysyłane są e-maile z tematem "Informacja o odszkodowaniu dla ofiar oszustwa (Blockchain LTD)" i żąda się od nich zapłaty rzekomych roszczeń z tytułu prowizji i podatków. Komunikaty nie pochodzą z brytyjskiego Systemu Odszkodowań za Usługi Finansowe (FSCS), jak twierdzono, a litery z logo FSCS są podrobione. BaFin wyjaśnia, że FSCS nie wysyła takich wezwań do zapłaty.
30.06.2021: Z otrzymanych w międzyczasie informacji wynika, że Seabreeze Partners Ltd. prowadzi obecnie również platformę handlową online pod adresem internetowym maxiplus.trade. Zakaz z dnia 19 kwietnia 2021 r. obejmuje również tę stronę internetową oraz wszystkie inne strony internetowe, na których Seabreeze Partners Ltd. zwraca się do inwestorów zamieszkałych w Niemczech w celu oferowania usług wymagających licencji.
09.08.2021: W międzyczasie BaFin otrzymał dalsze informacje, zgodnie z którymi Seabreeze Partners Ltd. prowadzi obecnie na podstawie licencji również internetową platformę handlową simpleway.trade.
07.10.2021: BaFin dowiedział się, że pracownicy platformy maxiplus.trade wysyłają zainteresowanym osobom sfałszowane "zezwolenie na prowadzenie działalności handlowej" BaFin. Stwierdza on, że "zezwolenie na prowadzenie działalności maklerskiej" zostało "przyznane" na rzecz "Maxis GBN. Organ nadzorczy wyjaśnia, że nie wydaje takich dokumentów. Już w dniu 15 września 2021 r. BaFin ostrzegł na swojej stronie internetowej przed tymi fałszywymi zezwoleniami na prowadzenie działalności gospodarczej.
08.10.2021: W międzyczasie BaFin uzyskał dalsze informacje, że Seabreeze Partners Ltd. jest również odpowiedzialna za internetową platformę handlową igfb.one. Operatorzy firm-klonów regularnie bezprawnie wykorzystują nazwę i tożsamość prawdziwych firm. Przyjmując tożsamość realnie istniejącej firmy, starają się zdobyć zaufanie inwestorów, a tym samym zwiększyć ich gotowość do zapłaty.


MaxiPlus: Nielegalne działania biznesowe
Jak tylko klient zarejestruje się na platformie handlowej, otrzymuje telefony od rzekomych brokerów finansowych, którzy lubią powoływać się na swoje wieloletnie doświadczenie i bazę zadowolonych klientów. W wielu przypadkach twórcami tego modelu biznesowego są jednak oszuści, przed którymi ostrzega  Komisja Nadzoru Finansowego (KNF). Inwestorzy zazwyczaj zaczynają od niewielkiej kwoty pieniędzy. Często są oni zachęcani do zainstalowania na swoich komputerach oprogramowania do zdalnej obsługi technicznej, takiego jak AnyDesk lub TeamViewer. Oprogramowanie to służy do rzekomej pomocy przy stawianiu pierwszych kroków na nowej platformie. W wielu przypadkach dochodzi potem do manipulacji komputerem i przeprowadzania niepożądanych transakcji. W trakcie tego procesu oszuści inwestycyjni często uzyskują również dostęp do danych bankowych swoich ofiar. Szczególnie karygodne jest jednak to, że na platformie handlowej wyświetlane są rzekome zyski, aby zachęcić klienta do zainwestowania kolejnych stawek. Czasami wypłacane są niewielkie kwoty, aby uśpić w inwestorach poczucie bezpieczeństwa. Kto więc oprze się pokusie inwestowania coraz wyższych stawek? Ale co dalej?

 

MaxiPlus: Zwrot środków jest uzależniony od spełnienia określonych warunków
Wyjście z inwestycji nie jest już jednak zazwyczaj możliwe, a spłata środków jest raczej powiązana z kolejnymi wpłatami. Tu wkraczają pracownicy, którzy domagają się rzekomych zaległości podatkowych i prowizji. Najpierw musiałyby one zostać uregulowane, a następnie wypłacone zostałyby rzekome zyski. W tym celu do inwestorów wysyłane są faktury podatkowe i prowizyjne, które często są ozdobione fałszywymi herbami i oczywiście muszą być pilnie zapłacone. Nigdy jednak nie jest możliwe skompensowanie ich z rzekomo osiągniętymi zyskami. Jeśli ktoś odmawia tych dalszych płatności, rzekome zyski często zamieniają się w straty, a klient jest maksymalnie poszkodowany. To jednak zwykle nie koniec horroru; inwestorzy często stale spotykają się z telefonami od innych podejrzanych usługodawców, co wskazuje na to, że dane kontaktowe inwestorów są dalej w obrocie wśród oszustów inwestycyjnych. W końcu "wybawca" regularnie się ujawnia, twierdząc, że odkrył cały przekręt. Imponuje swoją wewnętrzną wiedzą. Nic dziwnego, skoro jest on częścią gangu oszustów. Kolejne zdzierstwo! I oczywiście "wybawca" życzy sobie również niewielkiej opłaty - z góry!

 

MaxiPlus: Schemat oszustwa inwestycyjnego?
Nie ma regulacji brokera online MaxiPlus. MaxiPlus nie posiada legitymacji uznanego europejskiego organu nadzorczego, takiego jak angielski Financial Conduct Authority (FCA) lub cypryjska Securities and Exchange Commission (CySec), z których często korzystają brokerzy. Nie ma również zezwolenia od szwajcarskiego Federalnego Urzędu Nadzoru Finansowego (finma) ani od austriackiego Urzędu Nadzoru Rynku Finansowego (FMA), który jest odpowiedzialny za Szwajcarię. Zamiast tego istnieje ostrzeżenie FCA z dnia 23.08.2021 (https://www.fca.org.uk/news/warnings/maxiplus-clone-eea-authorised-firm) przed klonowaniem MAXIS GBN. Jest również oczywiste, że MaxiPlus jest systemem oszustw kapitałowych. Wszystkim inwestorom poszkodowanym przez MaxiPlus zaleca się jak najszybszą konsultację z prawnikiem specjalizującym się w oszustwach inwestycyjnych.

 

MaxiPlus: Gdzie działają oszuści inwestycyjni?
Inwestorzy mają z pewnością do czynienia z oszustwami inwestycyjnymi w MaxiPlus w Niemczech, Szwajcarii i Austrii. Nielegalna działalność firmy MaxiPlus nie ogranicza się bynajmniej do regionu DACH. Ponieważ MaxiPlus zwraca się również do handlowców w Polsce, jest tylko kwestią czasu, kiedy osoby oszukane skontaktują się z nimi również z tego kraju. Zapoznanie się z listą organów nadzorczych jest wskazane przed podjęciem jakichkolwiek zobowiązań finansowych w celu zmniejszenia ryzyka stania się ofiarą oszustwa inwestycyjnego.

 

MaxiPlus: Inwestorzy chcą odzyskać swoje pieniądze!
Na szczęście sytuacja jest bardziej obiecująca, niż się wydaje. Poszkodowani inwestorzy mogą wystąpić na drogę sądową przeciwko osobom zaangażowanym w oszustwo inwestycyjne i zażądać zwrotu zainwestowanego kapitału. Obecnie jest raczej mało prawdopodobne, że oszuści inwestycyjni z MaxiPlus zostaną wkrótce zatrzymani, ale są jednak powody do nadziei. Powodem tego jest fakt, że transakcje pieniężne odbywały się za pośrednictwem rachunków, które w rzeczywistości zostały udostępnione przez renomowane instytucje finansowe. W sposób oczywisty nie sprawdzili oni depozytów podmiotów gospodarczych, z których część była znaczna, a zatem podlegała kontroli, oraz ich dalszego przekazywania pod względem legalności. Takie zaniechania w pierwszej kolejności umożliwiły oszustwo inwestycyjne.

 

MaxiPlus: Chcą odzyskać swoje pieniądze! Jak to działa?
Mając taką wiedzę, żaden przedsiębiorca nie zaangażowałby się w interesy z MaxiPlusem. Teraz jedynym wyjściem dla nich jest ubieganie się o odszkodowanie za poniesione straty. Wielu inwestorów nie potrafi sobie nawet wyobrazić, że istnieje realna szansa na to, że kiedykolwiek jeszcze zobaczą swoje pieniądze. Najwyraźniej tak! Istnieje wiele podstaw prawnych, na których można się oprzeć. Ogólny termin to "pranie pieniędzy". Gdy oszuści inwestycyjni zbierają pieniądze, popełniane jest przestępstwo prania brudnych pieniędzy. Instytucje finansowe są zobowiązane do podejmowania działań przeciwko praniu brudnych pieniędzy. Od tego zaczynamy, jeśli jest duża szansa na sukces. W tym celu należy wyjaśnić istotne kwestie. Do jakiej destynacji trafiły środki przeniesione przez MaxiPlus? Czy inwestorzy mogą w jakiś sposób odzyskać swój kapitał zainwestowany w MaxiPlus? Jakie środki ostrożności są teraz obowiązkowe? Na takie pytania najlepiej odpowie prawnik specjalizujący się w oszustwach związanych z inwestycjami kapitałowymi.

 

MaxiPlus: Kto może pomóc?
Co robić w przypadku oszustwa inwestycyjnego? Na jaką pomoc mogą liczyć ofiary MaxiPlus w przypadku oszustwa inwestycyjnego? Ofiary MaxiPlus najlepiej znajdą potrzebną im pomoc u doświadczonego prawnika specjalizującego się w oszustwach inwestycyjnych. Będzie on w stanie zająć się Państwa sprawą MaxiPlus zarówno pod kątem karnych aspektów oszustwa inwestycyjnego, jak i odzyskania środków i ewentualnych roszczeń odszkodowawczych. Prawnik do handlu również wchodzi w grę, ponieważ jest on również zaznajomiony z metodami nieuczciwych brokerów, takich jak MaxiPlus.

 

MaxiPlus: Podążaj za śladami pieniędzy!
Tego rodzaju nadużycia na nieuregulowanym rynku kapitałowym są od ponad trzech dekad ścigane przez międzynarodową kancelarię prawną Resch Rechtsanwälte zajmującą się ochroną inwestorów. W związku z tym podejście MaxiPlus nie jest niczym nowym. Kancelaria Resch Rechtsanwälte opracowała w ciągu dziesięcioleci skuteczne i wydajne narzędzia do śledzenia przywłaszczonych kwot i przepływów pieniężnych. Sprawianie, że fundusze naprawdę znikają, stało się bardzo trudne w dobie Internetu. Im szybciej poszkodowani podążą za tropem pieniędzy, tym większe prawdopodobieństwo, że odzyskają zainwestowany kapitał. Teraz ważne jest, aby inwestorzy, którzy zostali poszkodowani przez MaxiPlus, zareagowali natychmiast.

 

RESCH Rechtsanwälte - doświadczenie w ochronie inwestorów od 1986r.
Jeśli padłeś ofiarą MaxiPlus i chcesz wiedzieć, czy i jak możesz odzyskać swoje pieniądze, zadzwoń pod numer +49 30 885 9770 lub wypełnij kwestionariusz. Otrzymasz bezpłatną ocenę swojej sprawy.

Formularz kontaktowy

 

Bezpłatna analiza wstępna

Skontaktuj się z nami!

 

Nasz numer kontaktowy
+ 49 30 / 88 59 77 0