Meliorate Limited - BaFin niemiecki urząd kontroli prowadzi dochodzenie

23.02.2023
Meliorate Limited twierdzi, że zapewnia inwestorom doskonałe warunki do zarabiania szybkich i bezpiecznych pieniędzy. Oferuje inwestycje w handlu walutami, indeksami, towarami i akcjami. Wszystko w Meliorate Limited to oszustwo inwestycyjne. Nic nie jest przedmiotem handlu na stronie internetowej melioratelimited.com. Wszystko, co inwestor widzi na swoim ekranie, jest błędnym kierunkiem. Pieniądze trafiły prosto do kieszeni oszustów inwestycyjnych. Ani jeden cent nie został zainwestowany. Czy może Pan opowiedzieć o podobnych doświadczeniach? Jak inwestorzy odzyskują swoje pieniądze od wątpliwych dostawców? Jaka pomoc jest dostępna w przypadku oszustwa inwestycyjnego? Co mogą zrobić inwestorzy, którzy zostali oszukani przez Meliorate Limited?

 

 

Meliorate Limited: Szemrane i wątpliwe obietnice na stronie melioratelimited.com
Co muszą otrzymać zdumieni potencjalni inwestorzy na stronie melioratelimited.com? "Zapewniamy najlepszą obsługę i maksymalną prędkość operacyjną dla naszych klientów. Oferujemy unikalne warunki handlowe i niskie spready. MELIORATE LIMITED pozostaje w czołówce technologii i oferuje korzyści dla swoich handlowców. Zapewniamy pełnocyklowe wsparcie klienta w językach wszystkich regionów obecności. Firma stale podnosi poziom pracy z klientami." To tylko jeden mały przykład nieprzekonujących zapewnień, które potencjalni klienci znajdują na stronie internetowej Meliorate Limited. Ani jedna z tych pełnych napięcia obietnic Meliorate Limited nie została spełniona. Na nieszczęście, niepokojące praktyki biznesowe sprawiają, że są to raczej złe doświadczenia i niezadowoleni inwestorzy!

 

Meliorate Limited: Kto za tym stoi?
Wielu inwestorów prawdopodobnie będzie miało trudności z odpowiedzią na to pytanie, ponieważ twórcy Meliorate Limited robią wszystko, aby ukryć prawdziwe okoliczności. Z pewnością nie jest to nic nadzwyczajnego, ponieważ oszuści zwykle prowadzą kilka takich stron internetowych z tym samym oszukańczym modelem biznesowym. Są one tworzone seryjnie, szybko umieszczane w internecie i równie szybko zamykane. Ponadto często zmieniana jest domena najwyższego poziomu, aby oszukać organy nadzoru finansowego i organy ścigania. Mimo to BaFin opublikował ostrzeżenie przeciwko Meliorate Limited w dniu 26.01.2023.

 

Kto jednak jest operatorem Meliorate Limited?
Na stronie internetowej melioratelimited.com nie można znaleźć nic użytecznego na ten temat. Co prawda firma Meliorate Limited figuruje z adresem 1 Phipp Street, EC2A 4PS, ale twórców Meliorate Limited nie można znaleźć pod tym londyńskim adresem, wszak jest to adres pozorny. Ponadto istnieje adres e-mail support@melioratelimited.net, jak również brytyjski numer telefonu +44 42081577770. Domena melioratelimited.com została zarejestrowana 29.09.2022 roku w ALIBABA.COM SINGAPORE.

 

Meliorate Limited: Schemat oszustwa inwestycyjnego
Oszustwo inwestycyjne przebiega wciąż na nowo według tego samego schematu: inwestorzy wpłacają początkowo niewielką kwotę - zwykle 250 euro - są pod wrażeniem, jak szybko ta kwota się pomnaża i dlatego są gotowi "zainwestować" coraz wyższe kwoty. Niepokój zaczyna się za każdym razem, gdy inwestor chce wypłacić swoje pieniądze, ponieważ wtedy rzekomo najpierw muszą zostać zapłacone podatki, prowizje, opłaty i inne. Niestety wielu inwestorów zbyt wolno zdaje sobie sprawę, że padli ofiarą oszustwa inwestycyjnego i że nigdy nie było zamiaru wypłacić pieniędzy.
 

 

Meliorate Limited: Jaka jest pomoc w przypadku oszustwa inwestycyjnego?
Wielu oszukanych inwestorów zadaje sobie pytanie, jak postępować w przypadku oszustwa inwestycyjnego, ponieważ wnoszenie oskarżeń karnych raczej nie ma sensu, ponieważ oskarżenia karne służą przede wszystkim do ścigania, a nie do odzyskiwania pieniędzy. Na jaką pomoc można liczyć w przypadku oszustwa inwestycyjnego i jak poszkodowani inwestorzy odzyskują swoje pieniądze? Prawnik specjalizujący się w oszustwach inwestycyjnych musi wiedzieć, jak wyśledzić pieniądze, bo jak to się kiedyś mówiło, pieniądze nie zniknęły, tylko są gdzie indziej. Teraz można dodać: Jest to wyczerpujące, ale dzięki odpowiednim narzędziom możliwe jest systematyczne cyfrowe śledzenie pieniędzy - nawet jeśli zostały zdeponowane w Bitcoinie za pośrednictwem Crypto Exchanger.

 

RESCH Rechtsanwälte GmbH - Doświadczenie w ochronie inwestorów od 1986 roku
Jeśli padłeś ofiarą Meliorate Limited i chcesz wiedzieć, czy i jak możesz odzyskać swoje pieniądze, zadzwoń pod numer +49 30 885 9770 lub wypełnij kwestionariusz. Otrzymasz bezpłatną ocenę swojej sprawy.

Formularz kontaktowy

 

Bezpłatna analiza wstępna

Skontaktuj się z nami!

 

Nasz numer kontaktowy
+ 49 30 / 88 59 77 0