Akcje Nanofixit: Oszustwo inwestycyjne obsługiwane przez rachunek powierniczy!

22-09-2022
Rzekome akcje imienne Nanofixit Ltd. z siedzibą w Dubaju są oferowane do sprzedaży zainteresowanym inwestorom przez Aziz Invest Limited z siedzibą w The Fairmont Dubai, Sheikh Zayed Road, Dubaj.
 

 

Ostrzeżenie FMA za naruszenie przepisów ustawy o rynkach kapitałowych
Austriacki FMA opublikował ostrzeżenie z dnia 22.03.2022r. na podstawie art. 14 ust. 1 pkt 9 ustawy o rynkach kapitałowych z 2019 r., że Nanofixit Holding Limited naruszył swoje zobowiązania. Nanofixit nie zastosował się do prośby o komentarz zgodnie z sekcją 14(1)(2) KMG (ustawa o rynkach kapitałowych) 2019 w związku z ogłoszeniem dotyczącym pięciu obowiązkowych obligacji zamiennych na www.nanofixit.com.

 

Siatka Ahmad Nazari
Nanofixit jest częścią sieci oszustw Ahmada Nazari, który najwyraźniej pociąga za sznurki z Instanbulu i Dubaju. Od kilku lat oferowano głównie umowy lokat terminowych oraz akcje, a także inne papiery wartościowe, przy czym sprawcy nie mieli zamiaru rzeczywistego wywiązania się z odpowiednich umów. Rachunki lokat terminowych znajdują się rzekomo w Santander Banku w Hiszpanii lub w Polsce, BNP Paribas Polska, Banku Pekao i kilku innych znanych europejskich bankach. Kuszeni przedrynkowymi akcjami Ant Financial, Biontech SE, Siemens Energy, Airbnb, Tesla, Photon Energy i innych. W ofercie znajdują się obecnie akcje Porsche.

 

Oszustwo inwestycyjne przy sprzedaży akcji imiennych
Nabywcom akcji imiennych wmawia się, że transakcja zostanie przeprowadzona przez szwajcarską kancelarię prawną Advokatur Söhner & Partner w Päffikon jako rzekomych powierników za pośrednictwem ich rachunku powierniczego. W rzeczywistości zarówno główni sprawcy tego oszustwa inwestycyjnego, jak i kancelaria prawna Söhner & Partner wiedzą, że między niczego nie podejrzewającymi nabywcami akcji a tą kancelarią nie powstał żaden stosunek powierniczy, w ramach którego nabywcy przysługiwałoby jakiekolwiek zabezpieczenie.
 
 

Brak umowy powierniczej z nabywcami akcji Nanofixit
Kancelaria prawna Söhner & Partner ma tylko jeden związek ze sprawcami i służy do nadania temu bezczelnemu oszustwu inwestycyjnemu pozorów szacunku. Kancelaria prawna Resch Rechtsanwälte z powodzeniem odzyskała już pieniądze zdeponowane na rzekomym rachunku powierniczym w tej sprawie Nanofixit. Istnieje bezpośrednie roszczenie odszkodowawcze wobec osoby posiadającej wiedzę prawniczą, która znając warunki umowy powierniczej udostępnia swój rachunek i może bez wątpienia zakładać, że niczego nie podejrzewający inwestorzy są jedynie oszukiwani, że zabezpieczenie nie istnieje. 
 

 

Sprawcy wracają z innymi ofertami
Oszustwo polega też np. na tym, że do osób, które zawarły już rzekomo lukratywną umowę o lokatę terminową, zwraca się teraz z informacją o możliwości nabycia akcji na korzystnych warunkach przedtransakcyjnych.

 

RESCH Adwokaci - doświadczenie w ochronie inwestorów od 1986r
Jeśli padłeś ofiarą Nanofixit i chcesz wiedzieć, czy i jak możesz odzyskać swoje pieniądze, zadzwoń pod numer +49 30 885 9770 lub wypełnij kwestionariusz. Otrzymasz bezpłatną ocenę swojej sprawy.

Formularz kontaktowy

 

Bezpłatna analiza wstępna

Skontaktuj się z nami!

 

Nasz numer kontaktowy
+ 49 30 / 88 59 77 0