Net Kantor Sp. z o.o. - igranie z ogniem

25.07.2023
Firma Net Kantor Sp. z o.o., kierowana przez Przemysława Andrzeja Brukwickiego, jest podejrzewana o pranie nielegalnie pozyskanych środków.  Działalność ta jest prowadzona na różnych wątpliwych platformach oszustwów inwestycyjnych online. Platformy, które zostały namierzone przez organy śledcze to: "Sharefounders", "Askobid", "GFXRoyal", "Prime-Invest FX", "IQCryptos", "AtlasFMI", "Nava Gates", "BTC Markets". Śledztwo prowadzone przez poznańską prokuraturę ujawnia pełną skalę działalności tej sieci oszustów.

 

 

Wstępne ustalenia i szacunkowe straty
Szeroko zakrojone śledztwo prowadzone przez poznańską prokuraturę ujawnia pełną skalę tego oszustwa. Uważa się, że ponad 20 milionów euro zostało wypranych za pośrednictwem rachunków bankowych prowadzonych przez Net Kantor Sp. z o.o. w BNP Paribas Bank Polska S.A. w Krakowie. Liczba ofiar w całej Unii Europejskiej przekracza 2000.


Powiązania z BNP Paribas Bank Polska S.A. i podejrzenie prania pieniędzy
Jednym z głównych punktów śledztwa są relacje biznesowe Net Kantor Sp. z o.o. z BNP Paribas Bank Polska S.A. i jego możliwy udział w praniu brudnych pieniędzy.


Dochodzenie prowadzone przez Kancelarię Resch
Dzięki kompleksowemu badaniu rejestrów rachunków i transakcji płatniczych BNP Paribas Bank Polska S.A. w Krakowie, a także poprzez różne kontrole akt, Kancelaria Resch była w stanie zabezpieczyć ważne dowody na potrzeby ewentualnego postępowania klienta przeciwko bankowi.


Tło historyczne spraw dotyczących prania brudnych pieniędzy
W trakcie swojej pracy w obszarze oszustw inwestycyjnych, kancelaria Resch Rechtsanwälte już wcześniej natknęła się na kilka rachunków, na których dochodzi do prania pieniędzy. Rachunki te działają we wspomnianym oddziale BNP Paribas Polska S.A. w Krakowie. Czy to może być zbieg okoliczności? 


Podejrzane konta walutowe
Szczególnie rzucały się w oczy rachunki walutowe (EURO) prowadzone przez takie spółki jak Terem OK Sp. z o.o., Lumen One Group Sp. z o.o., ITPOZ Sp. z o.o., Super-M. Sp. z o.o., Sun Power Sp. z o.o., BRAWEXO Sp. z o.o., Radtransporting Sp. z o.o. czy GEWTECH Sp. z o.o., by wymienić tylko kilka z nich.


Próba przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy przez BNP Paribas Bank Polska S.A. Porażka czy coś więcej?
W październiku 2019 r. BNP Paribas Bank Polska S.A. wszczął wewnętrzną procedurę przeciwdziałania praniu pieniędzy po zakwalifikowaniu Net Kantor Sp. z o.o. jako klienta podwyższonego ryzyka.


Nieskuteczność mechanizmów kontrolnych
Pomimo wdrożonych środków nie udało się zapobiec malwersacji na znaczącą skalę. Dlaczego? Adwokat Manfred Resch z kancelarii Resch Rechtsanwälte GmbH w Berlinie podejrzewa, że pracownicy banku mogli przeoczyć te praktyki podczas monitorowania transakcji płatniczych zgodnie z europejskimi przepisami dotyczącymi przeciwdziałania praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu.


Co powinieneś zrobić, jeśli również zostałeś wciągnięty w jedną z wielu platform oszustów, które powstały wokół Net Kantor Sp. z o.o.? Czy jest szansa na odzyskanie pieniędzy?
Jest taka maksyma: pieniądze nigdy nie przepadają, są po prostu w innym miejscu. My możemy sprawić, gdyie się znajdują. Jako eksperci i wyspecjalizowani prawnicy w dziedzinie ochrony inwestorów możemy prześledzić, w jaki sposób oszuści inwestycyjni "prali" pieniądze. Prawdziwi ludzie otwierali konta w prawdziwych bankach, co jest dobrą dowodem do skutecznego wykorzystania. Szanse na odzyskanie pieniędzy są wielokrotnie większe niż osoby oszukane przez oszustów inwestycyjnych mogą sobie wyobrazić. Zgłoszenie oszustwa inwestycyjnego online na policję nie wystarczy, ponieważ nie przywróci utraconego kapitału. 


Pierwsza pomoc
Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak postępować i co my, Resch Rechtsanwälte GmbH, możemy dla Ciebie zrobić, aby odzyskać pieniądze od oszustów, zadzwoń pod numer +49 30 8859770 lub skorzystaj z formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe i zapraszamy do osobistego omówienia sprawy z jednym z naszych doświadczonych prawników. Chętnie przeprowadzimy również bezpłatną wstępną ocenę Twojej sprawy.

 

KNF ostrzega przed Net Kantor Sp. z o.o. czytaj więcej tu

 

Formularz kontaktowy

 

Bezpłatna analiza wstępna

Skontaktuj się z nami!

 

Nasz numer kontaktowy
+ 49 30 / 88 59 77 0