Nieuczciwy broker - jak chronić swoje pieniądze?

06-10-20222
Ostrzeżenie przed brokerem zawsze przychodzi za późno, ponieważ nawet jeśli ofiara oszustwa inwestycyjnego wygoogluje brokera przed inwestycją, regularnie nie znajdzie ostrzeżenia przed brokerem, co gorsza, zamiast ostrzeżenia przed brokerem inwestorzy często znajdują dopingujące raporty o bardzo konkretnych platformach ratingowych umieszczonych tam przez nieuczciwych brokerów. Dopiero gdy broker nie wypłaca pieniędzy i pojawiają się problemy z brokerem, ostrzeżenia o brokerach pokazują się w Google. Co robić, zapyta oszukany inwestor. Jak inwestor odzyskuje swoje pieniądze?
 

 

Nieuczciwy broker: Ostrzeżenie zwykle przychodzi za późno
To jest regularnie błędne przekonanie ofiar oszustw inwestycyjnych. W większości przypadków badają platformę oszustwa w Google tylko wtedy, gdy nieuczciwy broker nie wypłaca pieniędzy i denerwuje się, że znajdują tam ostrzeżenia brokerów. Potem jednak oszukańcze platformy zwróciły już uwagę innych ofiar i ostrzeżenia brokerów znajdują się wtedy również na najważniejszych listach ostrzegawczych dotyczących oszustw inwestycyjnych. To nie lista ostrzeżeń KNF jest najbardziej aktualna, ale raczej lista ostrzeżeń SGK e.V. (Schutzgemeinschaft für geschädigte Kapitalanleger) dotycząca oszustw inwestycyjnych oraz ostrzeżenia RESCH Rechtsanwälte GmbH lub lista ostrzeżeń Inspekcji Finansowej dotycząca oszustw inwestycyjnych.

 

Nieuczciwy broker: Skarga karna nie spowoduje zwrotu pieniędzy?
Co jednak robią inwestorzy, gdy zorientują się, że broker nie wypłaca pieniędzy? W pierwszym odruchu wielu idzie na policję i składa zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. To nie jest celowe. Skarga karna służy do ukarania pośrednika (jeśli taki się znajdzie), ale nie do odzyskania pieniędzy. Jak jednak inwestorzy odzyskują swoje pieniądze? Co zrobić w przypadku oszustwa inwestycyjnego, zapytają inwestorzy? Jaka jest pomoc w przypadku oszustw inwestycyjnych?
 

 

Nieuczciwy broker: Podążaj za śladami pieniędzy
Pieniądze nigdy nie znikają, tylko są gdzie indziej - mawiano. Dziś można do tego dodać: Pieniądze, zwłaszcza bitcoin, można śledzić cyfrowo. To nie jest łatwe. Nie wystarczy zgłosić oszustwa na policję czy napisać do banku domowego i poprosić o odzyskanie pieniędzy. Wymagany jest raczej duży wysiłek techniczny i logistyczny - trzeba zastosować "rocket science", jeśli chce się namierzyć pieniądze i zabezpieczyć je z dużą szansą powodzenia. A następnie potrzebna jest wiedza specjalistyczna na temat tego, jak wykorzystać podstawy karne, cywilne i regulacyjne w różnych krajach, do których zostały przekazane pieniądze. Wszystkie bardzo złożone.

 

RESCH Ochrona Inwestora - Doświadczenie w ochronie inwestorów od 1986 r
Jeśli padłeś ofiarą nieuczciwego brokera i chcesz wiedzieć, czy i jak możesz odzyskać swoje pieniądze zadzwoń na +49 30 885 9770 lub wypełnij formularz kontaktowy. Otrzymasz bezpłatną ocenę swojej sprawy.

Formularz kontaktowy

 

Bezpłatna analiza wstępna

Skontaktuj się z nami!

 

Nasz numer kontaktowy
+ 49 30 / 88 59 77 0