Oszustwo inwestycyjne Bitcoin - Czy inwestycja jest godna zaufania?

07-11-2022
Podejrzane firmy stają się coraz bardziej agresywne w reklamowaniu inwestycji w kryptowaluty, takie jak Bitcoin, Ethereum i niezliczone nowe twory w tym sektorze rynku finansowego. Jak inwestorzy mogą rozpoznać, że grozi im oszustwo inwestycyjne z Bitcoin & Co?
 

 

Oszustwa związane z inwestowaniem w Bitcoin: Reklama w Internecie
W Internecie, ale także w mediach społecznościowych, coraz częściej można spotkać brokerów oferujących kryptowaluty. Reklamowane są, szybki zwrot inwestycji i wysokie zyski. Jednak nie jest zupełnie jasne, w jaki sposób te zyski mają być osiągane. W większości przypadków należy założyć, że jest to oszustwo polegające na piramidzie finansowej.

 

Oszustwa związane z inwestowaniem w Bitcoin: Kiedy zapalają się światła ostrzegawcze?
Jak inwestorzy mogą rozpoznać, że oferta inwestowania w kryptowaluty jest wątpliwa? Istnieje szereg wskazań, które natychmiast powinny zapalić się światła ostrzegawcze. 

 

Oszustwa związane z inwestowaniem w Bitcoin: Nie ma takich zysków!
Po pierwsze, sama obietnica wysokiego zwrotu z Bitcoin & Co jest powodem do podejrzeń. Nie ma czegoś takiego.

 

Oszustwa związane z inwestowaniem w Bitcoin:Gdzie ma siedzibę dostawca?
Inwestorzy powinni sprawdzić, czy mogą zobaczyć, gdzie firma ma swoją siedzibę. Czy jest jakiś ślad i czy można jednoznacznie określić, kto jest za to odpowiedzialny?

 

Oszustwa związane z inwestowaniem w Bitcoin: Klon znanych firm
Ale nawet jeśli jest to znana firma, to nie daje to żadnego bezpieczeństwa. Raz po raz pojawiają się sklonowane strony internetowe, które trudno odróżnić od strony prawdziwej firmy.

 

Oszustwa związane z inwestowaniem w Bitcoin: Agresywne metody sprzedaży
Większość firm, lub lepiej podróbek, ma bardzo agresywne metody sprzedaży. Po pierwszym kontakcie potencjalni klienci są dosłownie bombardowani telefonami. Eksperci finansowi dzwonią i udają, że mają nieoficjalne wskazówki dotyczące kryptowalut.

 

Oszustwa związane z inwestowaniem w Bitcoin: Fałszywe ceny w portfelu
Często inwestor może nawet obserwować swój portfelu, i to jak cena jego kryptowaluty idzie systematycznie w górę. To zachęca go do coraz większych inwestycji. Zbyt późno zdaje sobie sprawę, że to wszystko jest fikcją i że dał się nabrać na oszustwo.

 

 

Oszustwa związane z inwestowaniem w Bitcoin: Ważne jest szybkie działanie!
Co może zrobić inwestor, który padł ofiarą takiego oszustwa inwestycyjnego z kryptowalutami? Szybka akcja jest bardzo istotna. W wielu przypadkach można jeszcze zablokować konta.

 

Oszustwa związane z inwestowaniem w Bitcoin: Czy policja może pomóc?
Wielu inwestorów idzie na policję i składa zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Nie zdają sobie przy tym sprawy, że celem złożenia zawiadomienia o przestępstwie jest ściganie sprawcy, a nie odzyskanie pieniędzy.

 

Oszustwa związane z inwestowaniem w Bitcoin: Podążanie tropem pieniędzy
W tym celu należy podjąć inne sposoby, aby podążać tropem pieniędzy, a ostatecznie zabezpieczyć je i odzyskać.

 

RESCH Rechtsanwälte GmbH - Doświadczenie w ochronie inwestorów od 1986 r.
Jeśli padłeś ofiarą takiego oszustwa inwestycyjnego i chcesz się dowiedzieć, czy i jak możesz odzyskać swoje pieniądze, zadzwoń pod numer +49 30 885 97 70 lub wypełnij formularz kontaktowy. Otrzymasz bezpłatną ocenę swojej sprawy.

Formularz kontaktowy

 

Bezpłatna analiza wstępna

Skontaktuj się z nami!

 

Nasz numer kontaktowy
+ 49 30 / 88 59 77 0