PNL Advanced - na celowniku śledczych niemieckiego urzędu kontroli BaFin

21-02-2023
PNL Advanced udaje, że zapewnia inwestorom optymalne możliwości zarabiania zarówno szybkich, jak i bezpiecznych pieniędzy. W PNL Advanced wszystko to jest oszustwem inwestycyjnym. Nie zainwestowano ani grosza. Nic nie jest przedmiotem handlu na stronie pnladvanced.com. Pieniądze trafiły prosto do kieszeni oszustów inwestycyjnych. Wszystko, co inwestor widzi na swoim ekranie, służy oszustwu. Czy mieliście podobne doświadczenia? Jaka jest pomoc w przypadku oszustw inwestycyjnych? Co mogą zrobić inwestorzy, którzy zostali oszukani przez PNL Advanced? Jak inwestorzy mogą odzyskać swoje pieniądze od wątpliwych brokerów?

 

 

PNL Advanced: Obietnice są niewiarygodne i wątpliwe
Co mogą przeczytać zdezorientowani inwestorzy na stronie www.pnladvanced.com? "Niezliczone możliwości inwestycyjne w jednym miejscu. Wszelkiego rodzaju analizy, najnowsze prognozy, unikalne oceny, komentarze ekspertów i mnóstwo innych..." To tylko krótki zbitek przesadnych zapewnień, jakie potencjalni inwestorzy znajdą na stronie PNL Advanced. Żadne z tych zapewnień PNL Advanced nie zostało dotrzymane. Nieprzyjemnie praktyki biznesowe raczej sprawiają, że inwestorzy są rozczarowani i mają złe doświadczenia!

 

PNL Advanced: Kto za tym stoi?
Odpowiedź na to pytanie z pewnością będzie trudna dla wielu inwestorów, ponieważ twórcy PNL Advanced robią wszystko, aby ukryć prawdziwe okoliczności. Nie jest to jednak nic niezwykłego, ponieważ sprawcy często prowadzą kilka takich stron internetowych z tym samym oszukańczym modelem biznesowym. Są one produkowane z wyprzedzeniem, umieszczane w sieci jedna po drugiej i równie szybko ponownie zdejmowane. Ponadto domena najwyższego poziomu jest często zmieniana, aby oszukać organy nadzoru finansowego i organy ścigania.

 

Kto jest operatorem PNL Advanced?
Na stronie internetowej PNL Advanced nie ma żadnych użytecznych informacji w tym zakresie. Oczywiście, firma PNL Advanced jest wymieniona, ale bez formy prawnej i adresu biznesowego, więc twórcy PNL Advanced nigdzie nie można znaleźć. Nie ma też ani adresu e-mail wsparcia, ani numeru telefonu. Domena pnladvanced.com została zarejestrowana 19.05.2022 w serwisie CloudFlare, Inc. W dniu 30.11.2022 BaFin opublikował ostrzeżenie dotyczące PNL Advanced.

 

PNL Advanced: Schemat oszustwa inwestycyjnego
Oszustwo inwestycyjne przebiega wielokrotnie według utartego schematu: inwestorzy wpłacają najpierw niewielką kwotę - z reguły 250 euro - są pod wrażeniem, jak szybko ta kwota się pomnaża i dlatego są gotowi "zainwestować" coraz wyższe kwoty. Problemy pojawiają się w momencie, gdy inwestorzy chcą wypłacić swoje pieniądze, ponieważ teraz, z trudem, najpierw trzeba zapłacić podatki, prowizje, opłaty lub cokolwiek innego. Niestety wielu inwestorów zbyt późno orientuje się, że padli ofiarą oszustwa inwestycyjnego i że nigdy nie było zamiaru wypłacić tych pieniędzy.

 

 

PNL Advanced: Jaka jest pomoc w przypadku oszustwa inwestycyjnego?
Co zrobić w przypadku oszustwa inwestycyjnego? Takie pytanie zadaje sobie wielu zdesperowanych inwestorów, ponieważ złożenie skargi karnej raczej nie ma sensu, ponieważ taka skarga służy głównie ściganiu, ale nie odzyskaniu pieniędzy. Jaka pomoc jest dostępna w sprawach o oszustwa inwestycyjne i jak poszkodowani inwestorzy odzyskują swoje pieniądze? Prawnik specjalizujący się w oszustwach inwestycyjnych wie, jak podążać tropem pieniędzy, bo jak to się kiedyś mówiło, pieniądze nie zniknęły, ale niestety gdzieś indziej. W dzisiejszych czasach można dodać: Jest to trudne, ale dzięki odpowiednim narzędziom możliwe jest systematyczne cyfrowe śledzenie pieniędzy - nawet jeśli zostały one przekazane za pomocą Bitcoina poprzez giełdę kryptowalut.

 

RESCH Rechtsanwälte GmbH - Doświadczenie w ochronie inwestorów od 1986 roku
Jeśli padłeś ofiarą PNL Advanced i chcesz wiedzieć, czy i jak możesz odzyskać swoje pieniądze, zadzwoń pod numer +49 30 885 9770 lub wypełnij kwestionariusz. Otrzymasz bezpłatną ocenę swojej sprawy.

Formularz kontaktowy

 

Bezpłatna analiza wstępna

Skontaktuj się z nami!

 

Nasz numer kontaktowy
+ 49 30 / 88 59 77 0