Prawnik specjalizujący się w oszustwach inwestycyjnych - kto może pomóc?

11-10-2022
Raz po raz inwestorzy są namawiani do zainwestowania dużych sum pieniędzy przez wyrafinowanych oszustów inwestycyjnych w internecie. Obietnica polega na tym, że inwestor może zwiększyć swoje bogactwo w krótkim czasie, handlując Bitcoinem, CFD i wszystkimi rodzajami instrumentów finansowych. Wielu inwestorów nie zdaje sobie sprawy, że padli ofiarą oszustw inwestycyjnych i że nie zainwestowali ani jednego euro. Pieniądze trafiły prosto do kieszeni oszustów inwestycyjnych. Dopiero gdy inwestorzy zażądają zwrotu pieniędzy, zaczynają podejrzewać, że sprawy mogą nie przebiegać zgodnie z planem. Ciągle stawiane są nowe przeszkody, które można usunąć tylko za pomocą nowych pieniędzy. W większości przypadków inwestorom mówi się, że muszą najpierw zapłacić podatki, zanim będą mogli odzyskać swoje pieniądze. To wszystko jest kłamstwem. Nawet jeśli inwestorzy zapłacą, to nie ma pieniędzy. Najpóźniej teraz większość inwestorów zdaje sobie sprawę, że to wszystko kłamstwa i oszustwa. Kto może pomóc? Czy oszukany inwestor powinien udać się na policję? Czy pomoże prawnik, który specjalizuje się w ściganiu oszustw inwestycyjnych w internecie?

 

 

Prawnik specjalizujący się w oszustwach inwestycyjnych: Schemat oszustwa inwestycyjnego
Schemat oszustwa inwestycyjnego prawie zawsze rozgrywa się w ten sam sposób. Inwestorzy przeglądający internet widzą na swoim komputerze reklamę obiecującą im wysoki zwrot z inwestycji. Wystarczy, że klikniesz w tę reklamę, a wkrótce potem telefon odbierze sympatyczny rozmówca, który wyjaśni Ci genialną koncepcję, jak możesz szybko i bezpiecznie zarobić duże pieniądze. Ponieważ można wejść już za 250 euro, wielu inwestorów jest skłonnych zainwestować taką kwotę. Ale na tym się nie kończy. Kompetentny doradca mówi dociekliwemu inwestorowi, że już osiągnął zysk. Ale inwestycja jest opłacalna tylko wtedy, gdy zainwestuje się kwotę co najmniej 5 tys. euro. Wielu inwestorów daje się namówić i inwestuje tę kwotę.

 

Prawnik specjalizujący się w oszustwach inwestycyjnych: Jak rozpoznać oszustów inwestycyjnych?
Na ekranie komputera inwestorzy z fascynacją obserwują, jak dzięki umiejętnemu handlowi zdeponowana kwota urasta do dumnego zysku. Doradca inwestycyjny - makler - przekonuje inwestora do coraz większych inwestycji, bo inwestor oczywiście nie może szybciej i lepiej pomnażać swoich pieniędzy. Brokerzy są świetnie wyszkoleni pod względem psychologicznym i doskonale wiedzą, jak wykorzystać słabości swoich ofiar, aby przekonać je do coraz wyższych stawek finansowych. Buduje się relacja zaufania, która sięga tak daleko, że inwestor wpuszcza nawet brokera bezpośrednio na swój komputer, a tym samym do swojego portfela poprzez Anydesk lub Teamviewer!

 

Prawnik specjalizujący się w oszustwach inwestycyjnych: Wypłata z przeszkodami
Ale w pewnym momencie każdy inwestor będzie nalegał na wypłatę swoich pieniędzy. Teraz zaczynają się problemy. Oczywiście dostanie wypłacone pieniądze - zapewnia go doradca. Zanim jednak dojdzie do wypłaty, trzeba zapłacić podatki. Oczywiście jest to tak samo bzdurne i tak samo zakłamane jak cały teatr handlowy. Ale zanim nie będzie zupełnie nic, większość inwestorów jest gotowa ponownie zapłacić rzekome podatki czy opłaty. Ale nawet to nie pomaga w ostateczności. Nie ma pieniędzy. Wznoszone są nowe przeszkody. Jeszcze więcej pieniędzy na coś trzeba wpłacić. Wszystkie chwyty psychologiczne służą do wabienia i straszenia. Ale w pewnym momencie cierpliwość każdego inwestora się wyczerpuje. Być może przeprowadził badania i przejrzał listy ostrzeżeń Bafin, Federalnego Urzędu ds. Rynku Finansowego (FMA) lub Austriackiego Urzędu ds. Rynku Finansowego (FINMA), które ścigają oszustwa inwestycyjne w Niemczech, Szwajcarii lub Austrii. W każdym razie przychodzi czas, kiedy inwestor już nie płaci.
 

 

Prawnik specjalizujący się w oszustwach inwestycyjnych: Ostrzeżenie przed rzekomym wybawcą!
Często zdarza się cud! Pojawia się anioł ratownik. Ten ratujący anioł może pojawić się w wielu różnych postaciach. Czasami jest to agencja detektywistyczna, która już zbadała sprawę i może zadbać o to, by pieniądze wróciły. W niektórych przypadkach jest to bank, który twierdzi, że ma już pieniądze na swoim koncie i chciałby je wypłacić inwestorowi. We wszystkich tych przypadkach wypłata jest związana z wcześniejszym wniesieniem opłaty. Kto uiścił tę opłatę, stracił jeszcze więcej pieniędzy, ponieważ anioły ratunkowe, jako część gangu oszustów, są tam tylko po to, aby zabrać ostatnie pieniądze inwestora.

 

Prawnik specjalizujący się w oszustwach inwestycyjnychh: Wielu inwestorów przeżywa szok!
W pewnym momencie każdy inwestor zorientuje się, że padł ofiarą oszustwa. Są zszokowani, zdesperowani. Są wściekli i zawstydzeni. Większość inwestorów poddaje się. Uważają, że i tak nie ma nikogo, kto mógłby im pomóc. Niektórzy idą na policję i składają zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Jednak prawdopodobnie doprowadzi to do sukcesu tylko w najrzadszych przypadkach. Większość inwestorów nie zdaje sobie sprawy, że podstawowym celem skargi karnej jest ukaranie sprawców, a nie odzyskanie pieniędzy. W prawie wszystkich przypadkach postępowania są umarzane z powodu niemożności ustalenia sprawców. Pracują pod fałszywymi nazwiskami, używają fałszywych numerów telefonów i regularnie przebywają za granicą.

 

Prawnik specjalizujący się w oszustwach inwestycyjnych: Co mogą zrobić inwestorzy?
Kto może pomóc?  Co należy zrobić, gdy padło się ofiarą oszustwa inwestycyjnego? Niestety, jest tylko kilku prawników, którzy specjalizują się w sprawach dotyczących oszustw inwestycyjnych. Jest to niezwykle skomplikowane i trudne. Konieczne jest wyśledzenie pieniędzy. Ale trzeba też prowadzić śledztwo w sprawie oszustów inwestycyjnych. Dla prawnika specjalizującego się w oszustwach inwestycyjnych ważna jest znajomość tła oszustw inwestycyjnych w internecie, a także wiedza o tym, jakich narzędzi technicznych używają oszuści inwestycyjni do swoich oszustw inwestycyjnych i jak można je złamać.

 

Prawnik specjalizujący się w oszustwach inwestycyjnych: Śladami pieniędzy
Dla inwestorów ważniejsze jest, aby podążać śladem pieniędzy. Wymaga to specjalnych zasobów technicznych i ludzkich, które nie są dostępne dla każdego prawnika. Podstawa prawna roszczeń wynika z przepisów dotyczących prania pieniędzy, które obowiązują nie tylko w Unii Europejskiej, ale na całym świecie.

 

RESCH Rechtsanwälte - doświadczenie w ochronie inwestorów od 1986 roku
Jeśli padłeś ofiarą oszustów inwestycyjnych w internecie i chcesz się dowiedzieć, czy i jak możesz odzyskać swoje pieniądze, zadzwoń pod numer +49 30 885 9770 lub wypełnij kwestionariusz. Otrzymasz bezpłatną ocenę swojej sprawy.

Formularz kontaktowy

 

Bezpłatna analiza wstępna

Skontaktuj się z nami!

 

Nasz numer kontaktowy
+ 49 30 / 88 59 77 0