Prime Invest - Finma: Brak wpisu do rejestru handlowego

27-02-2023
Prime Invest twierdzi, że zapewnia inwestorom optymalne możliwości zarabiania szybkich i bezpiecznych pieniędzy podczas handlu walutami, towarami, akcjami i indeksami online. Wszystko w Prime Invest to oszustwo inwestycyjne. Pieniądze trafiły prosto do kieszeni oszustów inwestycyjnych. Wszystko, co inwestor widzi na swoim ekranie, jest oszustwem. Nie został zainwestowany ani jeden cent. Nic nie jest przedmiotem obrotu na primeinv.co. Czy można zgłosić podobne doświadczenia? Co mogą zrobić inwestorzy, którzy zostali oszukani przez Prime Invest? Jak inwestorzy mogą odzyskać swoje pieniądze od podejrzanych dostawców? Jaka pomoc jest dostępna w przypadku oszustwa inwestycyjnego?

 

 

Prime Invest: Obietnice na stronie internetowej są wątpliwe i wątpliwe
Co przedstawia się zdumionym odwiedzającym stronę primeinv.co? "W Prime Invest, jesteśmy zaangażowani w poprawę Twojego doświadczenia handlowego. Jako 5-gwiazdkowa oceniana globalna firma, zadowolenie klienta jest w centrum naszej misji." To tylko jeden mały fragment rozdmuchanych obietnic, które potencjalni klienci znajdują na stronie Prime Invest. Ani jedno z tych pełnych napięcia zapewnień Prime Invest nie zostało spełnione. Niestety, podejrzane zachowanie biznesowe raczej przyczynia się do niezadowolonych inwestorów i złych doświadczeń!

 

Prime Invest: Kto za tym stoi?
Inwestorom trudno będzie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ twórcy Prime Invest robią wszystko, aby ukryć prawdziwe okoliczności. W każdym razie nie jest to nic nadzwyczajnego, ponieważ oszuści często prowadzą kilka takich stron internetowych z tym samym oszukańczym modelem biznesowym. Są one gromadzone, umieszczane w Internecie bez przerwy i równie szybko zdejmowane z sieci, a domena najwyższego poziomu jest wielokrotnie zmieniana, aby oszukać finansowe organy regulacyjne i organy ścigania. Niemniej jednak brytyjski FCA wydał ostrzeżenie o Prime Invest w dniu 16.12.2022. Szwajcarski Urząd Nadzoru Rynku Finansowego również umieścił Prime Invest na swojej liście ostrzeżeń.

 

Ale kto jest operatorem Prime Invest?
Na stronie internetowej Prime Invest nie można znaleźć nic przydatnego na ten temat. Nie podano ani firmy, ani adresu, pod którym można znaleźć twórców Prime Invest. Jest to oczywiście produkt czysto wymyślony. Ponadto można znaleźć adres e-mail support@primeinv.co i szwajcarski numer telefonu +41 615083211. Domena primeinv.co została zarejestrowana 09.03.2022 w NameSilo, LLC.

 

Prime Invest: Schemat oszustwa inwestycyjnego
Oszustwo inwestycyjne wyraźnie rozgrywa się według utartego schematu: inwestorzy początkowo wkładają niewielką kwotę - zwykle 250 euro - i szybko doświadczają, jak ta kwota się mnoży, tak że są gotowi "zainwestować" coraz wyższe kwoty. Kłopoty zaczynają się za każdym razem, gdy inwestor chce wypłacić swoje pieniądze, ponieważ teraz najpierw trzeba zapłacić podatki, prowizje, opłaty lub cokolwiek innego. Niestety, większość inwestorów zdaje sobie sprawę o wiele za późno, że dali się nabrać na oszustwa inwestycyjne, które nigdy nie zamierzały wypłacić pieniędzy ponownie.

 

 

Prime Invest: Jaka jest pomoc w przypadku oszustw inwestycyjnych?
Wielu inwestorów zastanawia się, jak postępować w przypadku oszustwa inwestycyjnego, ponieważ oskarżenia karne raczej nie mają sensu, gdyż oskarżenia karne służą przede wszystkim do ścigania, ale nie do odzyskania pieniędzy. Jaka pomoc jest dostępna w sprawach o oszustwa inwestycyjne i jak poszkodowani inwestorzy odzyskują swoje pieniądze? Prawnik specjalizujący się w oszustwach inwestycyjnych musi wiedzieć, jak podążać tropem pieniędzy, bo jak to się kiedyś mówiło, pieniądze nie zniknęły, tylko są gdzie indziej. Teraz można je dodać: Nie jest to łatwe, ale dzięki odpowiednim narzędziom możliwe jest systematyczne cyfrowe śledzenie pieniędzy - nawet jeśli zostały one przekazane za pomocą Bitcoina poprzez giełdę kryptowalut.

 

RESCH Rechtsanwälte GmbH - Doświadczenie w ochronie inwestorów od 1986 roku
Jeśli padłeś ofiarą Prime Invest i chcesz wiedzieć, czy i jak możesz odzyskać swoje pieniądze, zadzwoń pod numer +49 30 885 9770 lub wypełnij kwestionariusz. Otrzymasz bezpłatną ocenę swojej sprawy.

Formularz kontaktowy

 

Bezpłatna analiza wstępna

Skontaktuj się z nami!

 

Nasz numer kontaktowy
+ 49 30 / 88 59 77 0