Trzymaj się z dala od Profitrop!

28.08.2023
Cyfrowy świat oferuje szeroką gamę możliwości inwestycyjnych, a platforma Profitrop poleca te najlepsze. Nasze intensywne badania rzucają światło na złożoną sieć stojącą za tym oszustwem, ujawniając drobne szczegóły i przeprowadzając dogłębną analizę. W poniższych sekcjach rzucamy światło na sprawę i przedstawiamy nasze ustalenia, które są dalekie od "legalnych". Czy dałeś się nabrać na kolorowe obietnice handlowe pracowników Profitrop? Czy obiecano Ci księżyc i wyszedłeś z pustymi rękami? W takim razie nie jesteś sam! Inwestorzy w Wielkiej Brytanii, Holandii, Australii, Polsce i Kanadzie byli celem ataków, ale ofiary tego perfidnego oszustwa inwestycyjnego są również w innych krajach! Dowiedz się, kto lub co stoi za Profitrop i czy istnieje realna szansa na odzyskanie pieniędzy.

 

 

Profesjonalny wygląd i myląca rzeczywistość
Strony profit-rop.com i profit-rop.com wyglądają z pewnością elegancko i profesjonalnie! Dzięki atrakcyjnym ofertom, wsparciu brokera i kuszącym obietnicom zwrotów, budzą szacunek. Za fasadą kryje się jednak zupełnie inna gra: Zamiast rozsądnych inwestycji, pieniądze inwestorów trafiają bezpośrednio do kieszeni operatorów, którzy nie mają zamiaru zwracać pieniędzy inwestorom - w końcu są oszustami!


Tajemnica kryjąca się za domenami
Pomimo atrakcyjnego wyglądu, obie witryny ujawniają niewiele o swoich prawdziwych operatorach. Informacje rejestracyjne domen w usługach takich jak NameCheap, Inc. (dla profit-rop.com w dniu 26.07.2022 r.) i Tucows, Inc. (dla profit-rop.com i profit-rop.net, obie w dniu 02.06.2023 r.) są anonimowe. Utrudnia to śledzenie i identyfikację prawdziwych właścicieli.


Rozległa sieć
Domniemani pracownicy, tacy jak Marie Williams Lopez, Jacob Slotberg, Christian Miller, Peter Jakowitz, Samantha Schmidt, Ron Wagner lub Julia Larsen, mogą być fikcyjni lub mieć skradzione tożsamości. Do kontaktu z klientami używano numerów telefonów z różnych krajów, takich jak +41 221110002 (Szwajcaria), +44 7851854246 (Wielka Brytania) i +31 645557575 (Holandia), a także szwajcarskiego adresu - Rue du Pré-de-la-Bichette 1, 1201 Genève. Dane te nie dostarczają jednak jasnych dowodów na faktyczną lokalizację lub legalność platformy. W większości przypadków sprawcy znajdują się w zupełnie innych krajach na całym świecie. Pod tym względem istnieją pewne punkty styczne, z których głównie przeprowadzane są operacje. Z naszego doświadczenia wynika, że kraje takie jak Holandia, Szwajcaria czy Wielka Brytania nie należą do nich. A co z rzekomą rejestracją na Wyspach Dziewiczych, numer rejestracyjny 2045319? Cóż, jak dotąd nie udało nam się znaleźć wpisu dotyczącego Profitrop w tamtejszym rejestrze handlowym, co wygląda dla nas bardzo podejrzanie i jest główną czerwoną flagą.


Czerwone flagi urzędów regulacyjnych
Z naszej strony Profitrop nie mógł zostać znaleziony w globalnych rejestrach finansowych. Ponadto kilka kanadyjskich organów regulacyjnych, takich jak Komisja Papierów Wartościowych Kolumbii Brytyjskiej (ostrzeżenie z 17.03.2023 r.), Komisja Papierów Wartościowych Manitoby (ostrzeżenie z 9.05.2023 r.), Komisja Papierów Wartościowych Ontario (ostrzeżenie z 17.05.2023 r.) i szwajcarska FINMA (ostrzeżenie z 31.05.2023 r.) wydało już zdecydowane ostrzeżenia przed platformą. Jest pewne, że Profitrop wkrótce znajdzie się na radarze innych organów - takich jak niemiecki BaFin czy austriacki FMA. W tym przypadku ciężar dowodu jest po prostu zbyt przytłaczający.


Tajemniczy sobowtór, niczym lustrzane odbicie Profitrop
Jeśli chodzi o obecność Profitrop w sieci, istnieją niezwykłe podobieństwa z platformą o nazwie DG Kendra (dgkendra.in), co rodzi dalsze pytania. Co tu się dzieje? Czy sprawcy Profitrop po prostu kupili od tego samego fałszerza platform, czy jest w tym coś więcej? Pozostaniemy przy tej sprawie.


Najważniejsze: Omijaj Profitrop szerokim łukiem! Wszystko wskazuje na oszustwo!
Profitrop prezentuje się jako atrakcyjna platforma inwestycyjna, ale jest pełna niejasności i zastrzeżeń. Mimo efektownej strony internetowej, inwestorzy powinni być świadomi potencjalnych zagrożeń. Połączenie brakujących informacji prawnych, możliwych fałszywych tożsamości i pozornie niekończących się ostrzeżeń regulacyjnych podkreśla potrzebę zachowania ostrożności i dokładną analizę informacji przed podjęciem jakichkolwiek kroków finansowych.


Co jeśli już przelałeś pieniądze? Co powinieneś zrobić? Gdzie ofiary mogą uzyskać odpowiednią pomoc? 
Niezależnie od tego, czy przelałeś pieniądze za pośrednictwem banku, czy też przelałeś kryptowaluty za pośrednictwem giełd kryptowalut: Możesz wyśledzić pieniądze za pomocą odpowiednich narzędzi! Narzędzie, którego używamy w naszej firmie, nazywa się Chainalysis. Ta pionierska instytucja w dziedzinie analizy blockchain postawiła sobie za cel zapewnienie przejrzystości często zagmatwanych ścieżek kryptowalut. Chainalysis umożliwia śledzenie zwykle złożonych ścieżek kryptowalut. Pozwala nam to spojrzeć daleko poza zwykłe ciągi liczb i kodów oraz odkryć wzorce i struktury stojących za nimi sprawców.


Filar wsparcia: nasza oferta dla Ciebie
Padłeś ofiarą nieuczciwych praktyk Profitrop? Nie obawiaj się - jesteśmy tu dla Ciebie. Nasz zespół ekspertów jest gotowy do pomocy. Możesz skontaktować się z nami pod numerem +49 (0)30 8859770 lub korzystając z naszego formularza kontaktowego online. Aby wstępnie zapoznać się z Twoją sytuacją, oferujemy bezpłatną, niezobowiązującą analizę sprawy.
 

Formularz kontaktowy

 

Bezpłatna analiza wstępna

Skontaktuj się z nami!

 

Nasz numer kontaktowy
+ 49 30 / 88 59 77 0