Ofiary rynku walutowego - co robić? Jak odzyskać swoje pieniądze?

15-11-2022
Co może zrobić handlowiec, który zainwestował na wątpliwej platformie handlowej, jeśli broker nie wypłaca pieniędzy? Paskudne doświadczenie dla ofiary rynku finansowego! Przede wszystkim inwestor musi jak najszybciej zorientować się, że padła ofiarą oszustwa inwestycyjnego! Dla ofiary handlu musi być jasne, że nie ma sensu negocjować z nieuczciwym brokerem i płacić coraz więcej pieniędzy za rzekome podatki, opłaty czy cokolwiek innego. Wszystko jest kłamstwem! Nic autentycznego! Wszystko to oszustwa inwestycyjne! Ale jak ofiara handlu może odzyskać swoje pieniądze?

 

 

Ofiary rynku walutowego: Czy ma sens składanie skargi karnej?
Jeśli broker nie wypłaca pieniędzy, wiele ofiar handlu podąża za pierwszym impulsem i biegnie na policję i składa skargę karną. Ale skarga karna nie jest celowa, bo ma na celu przede wszystkim ukaranie nieuczciwego pośrednika. Skarga karna nie nadaje się do odzyskiwania pieniędzy. Niektóre ofiary handlu zwracają się również do organów nadzorczych, takich jak niemiecki BaFin, FMA w Wiedniu czy szwajcarski FINMA, które jednak nie są odpowiedzialne za odzyskanie pieniędzy. Tutaj, w najlepszym wypadku, ofiara handlu znajdzie listy z ostrzeżeniami przed jego wątpliwą platformą handlową. Jaka pomoc czeka wtedy na ofiarę handlu?

 

Ofiary rynku walutowego: Podejrzane oferty w Google Ads
Szukając pomocy dla ofiar handlu, szybko znajdują w Google obiecujące reklamy firm odzyskujących fundusze, reklamujących swoje wielkie sukcesy w odzyskiwaniu pieniędzy. To wszystko bzdury. Tutaj za drogie pieniądze pisze się tylko do banków i prosi o zwrot pieniędzy. Kompletnie bez sensu! Ale niektóre kancelarie umieszczają też Google Ads i chwalą się swoimi kompetencjami. Wtedy zazwyczaj dodatkowo składają zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa, które - jak pokazano powyżej - nie nadaje się do odzyskania pieniędzy. Więc to wszystko.

 

Ofiary rynku walutowego: Jaka jest pomoc dla oszustw inwestycyjnych?
Jest to trudna i niezwykle skomplikowana procedura, która jest niezbędna do odzyskania pieniędzy. Eksperci są zgodni, że odzyskanie pieniędzy z banku i złożenie zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa nie wystarczy. Prawnik specjalizujący się w handlu będzie musiał przeprowadzić własne, szeroko zakrojone śledztwo, aby przypisać oszukańczą platformę handlową do odpowiedniej grupy sprawców. Dodatkowo, ślad po pieniądzach musi być prześledzony cyfrowo, co w wielu przypadkach - zwłaszcza w przypadku Bitcoin & Co - wymaga użycia "rocket science". Wyniki tego dochodzenia muszą być następnie wniesione do połączonej procedury cywilnej, karnej i nadzorczej w jurysdykcji różnych państw. Prawdopodobnie każda sprawa dotycząca ofiar handlu ma związek międzynarodowy.
 

 

RESCH Rechtsanwälte GmbH - doświadczenie w ochronie inwestorów od 1986 r.
Jeśli jesteś ofiarą segmentu rynku finansowego i chcesz wiedzieć, czy i jak możesz odzyskać swoje pieniądze zadzwoń pod numer +49 30 885 9770 lub wypełnij formularz kontaktowy. Otrzymasz bezpłatną ocenę swojej sprawy.

Formularz kontaktowy

 

Bezpłatna analiza wstępna

Skontaktuj się z nami!

 

Nasz numer kontaktowy
+ 49 30 / 88 59 77 0