SoltechX - ostrzeżenie FCA, finma i FSMA

03-01-2023
SoltechX sugeruje, że inwestorzy otrzymają idealną możliwość zarabiania zarówno szybkich, jak również bezpiecznych pieniędzy. Mają możliwość handlu online walutami obcymi, kryptowalutami, akcjami, obligacjami i towarami. Ale uwaga w SoltechX wszystko jest oszustwem inwestycyjnym. Na stronie soltechx.com nic nie jest przedmiotem handlu. Wszystko co inwestor widzi na swoim koncie jest oszustwem. Nie zainwestowano ani złotówki. Pieniądze wylądowały prosto w kieszeniach oszustów inwestycyjnych. Czy mieliście podobne doświadczenia? Gdzie szukać pomozc w przypadku oszustwa inwestycyjnego? Jak inwestorzy odzyskują swoje pieniądze od wątpliwych brokerów? Co mogą zrobić inwestorzy, którzy zostali oszukani przez SoltechX?

 

 

Półsłówka i wątpliwe obietnice na soltechx.com
Co mogą przeczytać zaniepokojeni inwestorzy na stronie www.soltechx.com. "Niezależnie od poziomu umiejętności, możesz znaleźć odpowiednie materiały do nauki i ćwiczyć handel z najlepszymi Soltechx. Czy to specjaliści korporacyjni, czy aktywni traderzy na platformie, nasza społeczność jest zawsze gotowa do pracy ramię w ramię z traderami, aby poprawić wyniki i zyski." To tylko jeden mały przykład podejrzanych zapewnień, które zainteresowani mogą znaleźć na stronie SoltechX. Żadna z tych danych obietnic przez SoltechX nie została spełniona. Wątpliwe praktyki biznesowe sprawiają, że inwestorzy są rozczarowani i mają złe doświadczenia!

 

Doświadczenia innych inwestorów z SoltechX
"Wszystko jest kompletnym oszustwem, nigdy nie uzyskasz od nich żadnego zysku" i "zadzwonią i poproszą cię o więcej pieniędzy każdego dnia, aby zapisać swoje "inwestycje"", a inny mówi "Wszystko jest tylko oszustwem zaplanowanym przez ludzi bez skrupułów, takich jak mój rzekomy broker, o imieniu Zach, i Marcos Conde z rzekomego działu finansowego. Wszystkie pieniądze zniknęły, gdy tylko zażądałem wypłaty z mojego konta". Jeden z inwestorów zakończył swoją recenzję słowami: "Ci ludzie powinni siedzieć w więzieniu do końca życia". 

 

SoltechX: Kto za tym stoi?
Prawie wszyscy inwestorzy powinni mieć trudności z odpowiedzią na to pytanie, ponieważ twórcy SoltechX robią wszystko, aby ukryć prawdziwe okoliczności. Nie jest to bynajmniej nic nadzwyczajnego, gdyż sprawcy prowadzą zazwyczaj kilka takich stron internetowych o tym samym oszukańczym modelu biznesowym. Są one stale tworzone, bez przerwy wprowadzane do sieci i równie szybko z niej usuwane. Ponadto domena najwyższego poziomu jest często zmieniana, aby oszukać organy nadzoru finansowego i organy ścigania.

 

Ale kto prowadzi SoltechX?
Strona soltechx.com praktycznie nie dostarcza żadnych przydatnych informacji w tym zakresie. Z pewnością na liście widnieje firma Maxx LLC z adresem First Floor, St Vincent Bank Ltd Building, James Street, Kingstown, St Vincent i Grenadyny, ale twórców SoltechX tam nie znajdziemy, w końcu jest to w najlepszym wypadku firma ze skrzynki pocztowej. Ta domena soltechx.com została zarejestrowana 10.11.2021 w GoDaddy.com, LLC. Ma również zwykły adres e-mailowy wsparcia support@soltechx.email i brytyjski numer telefonu +44 1312975921.

 

 

SoltechX: Schemat oszustwa inwestycyjnego
Oszustwo inwestycyjne najwyraźniej przebiega według tego samego schematu: inwestorzy wpłacają początkowo niewielką kwotę - zwykle 250 euro - są pod wrażeniem, jak szybko ta kwota rośnie i dlatego są gotowi "zainwestować" coraz wyższe sumy. Konflikty pojawiają się wtedy, gdy inwestorzy chcą, aby ich pieniądze zostały wypłacone, bo teraz, felernie, podatki, prowizje, opłaty czy cokolwiek innego trzeba płacić wszystkie naraz. Zdecydowanie zbyt wolno większość inwestorów uświadamia sobie, że zostali wzięci przez oszustów inwestycyjnych, którzy nigdy nie zamierzali już wypłacić pieniędzy.

 

SoltechX: Jaka jest pomoc w przypadku oszustw inwestycyjnych?
Wielu oszukanych inwestorów zadaje sobie pytanie, co zrobić w przypadku oszustwa inwestycyjnego, ponieważ wniesienie zarzutów karnych raczej nie ma sensu, ponieważ zarzuty karne służą głównie do ścigania, ale nie do odzyskania pieniędzy. Z jakiej pomocy można skorzystać w przypadku oszustwa inwestycyjnego i jak oszukani inwestorzy odzyskują swoje pieniądze? Prawnik specjalizujący się w oszustwach inwestycyjnych wie, jak podążać za śladami pieniędzy, bo jak to się kiedyś mówiło, pieniądze nie zniknęły, ale niestety gdzieś indziej. Teraz można go dodać: Jest to skomplikowane, ale dzięki odpowiednim narzędziom możliwe jest regularne cyfrowe śledzenie pieniędzy - nawet jeśli zostały one przekazane za pomocą Bitcoina poprzez Crypto Exchanger.

 

RESCH Rechtsanwälte GmbH - Doświadczenie w ochronie inwestorów od 1986 roku
Jeśli padłeś ofiarą SoltechX i chcesz wiedzieć, czy i jak możesz odzyskać swoje pieniądze, zadzwoń pod numer +49 30 885 9770 lub wypełnij kwestionariusz. Otrzymasz bezpłatną ocenę swojej sprawy.

Formularz kontaktowy

 

Bezpłatna analiza wstępna

Skontaktuj się z nami!

 

Nasz numer kontaktowy
+ 49 30 / 88 59 77 0