SprintGlobalFx: Godna zaufania platforma inwestycyjna czy oszustwo?

11.09.2023
Inwestowanie na międzynarodowym rynku kapitałowym może być obiecującym sposobem na powiększenie swoich oszczędności. Należy jednak zachować ostrożność, ponieważ nie wszystkie platformy inwestycyjne cieszą się dobrą reputacją. Jedną z takich platform, która ostatnio znalazła się pod wzmożoną kontrolą, jest SprintGlobalFx (sprintglobalfx.net). Doświadczenia wielu inwestorów nie są pozytywne, a oceny świadczą o praktykach manipulacyjnych. W tym artykule przyjrzymy się bliżej SprintGlobalFx i wyjaśnimy, dlaczego platforma nie jest polecana inwestorą.

 

 

SprintGlobalFx: wątpliwe pochodzenie i ostrzeżenie FCA

W dniu 7 sierpnia 2023 r. zarejestrowano stronę internetową sprintglobalfx.net. Zauważono, że rejestracja została dokonana w eNom, LLC i została zanonimizowana. Już sam ten fakt rodzi pytania. Dlaczego platforma ukrywa się za anonimowością? FCA (Brytyjski Urząd Nadzoru Finansowego)wydał 1 września 2023r. ostrzeżenie dotyczące SprintGlobalFx. To poważny sygnał, którego potencjalni inwestorzy nie powinni ignorować. 


SprintGlobalFx: Wątpliwa autoprezentacja

SprintGlobalFx opisuje siebie jako "SprintGlobalFx LTD jest finansową firmą inwestycyjną założoną przez grupę profesjonalnych traderów i inwestorów, którzy przewidzieli przyszłość międzynarodowego rynku kapitałowego". I dalej: "Jesteśmy autoryzowani i regulowani przez Financial Conduct Authority (FCA). FCA regularnie nas kontroluje, aby upewnić się, że postępujemy właściwie i że można nam zaufać, jeśli chodzi o środki naszych klientów". SprintGlobalFx opiera się na zasadzie, że kryptowaluty zmieniają nie tylko fundamentalną strukturę naszej gospodarki i systemów bankowych, ale także sposób, w jaki łączymy się i angażujemy jako ludzie". To stwierdzenie brzmi dobrze na początku, ale rzeczywistość jest inna.


SprintGlobalFx: Brak przejrzystości
Problem leży nie tylko w pustych obietnicach, ale także w braku przejrzystości. Nie ma wyraźnych portretów założycieli i kadry kierowniczej SprintGlobalFx, co dodatkowo podważa powagę platformy. Renomowane firmy zazwyczaj nie mają nic do ukrycia i chętnie przedstawiają swoich liderów.


SprintGlobalFx: Wątpliwe praktyki biznesowe

Kolejną czerwoną flagą jest fakt, że działalność SprintGlobalFx jest nieuregulowana. Oznacza to, że nie ma organu regulacyjnego, który nadzorowałby działalność platformy i zapewniał jej zgodność z obowiązującymi przepisami i regulacjami. Ponadto SprintGlobalFx nie posiada legalnych rachunków w uznanych bankach, co stawia pod znakiem zapytania bezpieczeństwo środków klientów.


SprintGlobalFx: Brak zabezpieczeń

Brak bezpieczeństwa podkreśla również brak gwarancji na stronie internetowej. Renomowane platformy inwestycyjne zazwyczaj oferują pewne zabezpieczenia lub gwarancje dla zainwestowanego kapitału. W SprintGlobalFx takich zapewnień brak.


SprintGlobalFx: Negatywne doświadczenia i opinie

Doświadczenia inwestorów, którzy korzystali ze SprintGlobalFx są konsekwentnie negatywne. Liczne raporty pojawiają się na popularnych forach i w mediach społecznościowych, mówiąc o stratach i słabej obsłudze klienta. Te negatywne doświadczenia powinny zaalarmować potencjalnych inwestorów i skłonić ich do ponownego rozważenia swoich decyzji inwestycyjnych.


SprintGlobalFx: Presja na inwestorów

Kolejną niepokojącą cechą jest duża presja wywierana na zainteresowanych inwestorów, aby szybko inwestowali. Potencjalni inwestorzy są poddawani emocjonalnej presji, by dokonywać kolejnych wpłat, co jest kolejnym sygnałem ostrzegawczym. Renomowane platformy inwestycyjne nie powinny stosować agresywnych taktyk sprzedażowych w celu przyciągnięcia klientów.


SprintGlobalFx: Rola kancelarii Resch Rechtsanwälte GmbH i Chainalysis

Pozytywnym akcentem w tej historii jest partnerstwo Resch Rechtsanwälte z amerykańską firmą analityczną Chainalysis. Resch Rechtsanwälte przeszkolił swój zespół badawczy w zakresie korzystania z Chainalysis Reactor, zastrzeżonego oprogramowania do badania przestępstw finansowych. Oprogramowanie to umożliwia śledzenie i namierzanie wirtualnych walut, takich jak Bitcoin. Doświadczenie Chainalysis w analizie kryptowalut może pomóc w odzyskaniu utraconych środków i pociągnięciu do odpowiedzialności winnych osób.


SprintGlobalFx: Pytania i odpowiedzi

Pytanie 1: Czy SprintGlobalFx jest renomowaną platformą inwestycyjną?
Nie, SprintGlobalFx jest klasyfikowany przez FCA jako potencjalne oszustwo, a doświadczenia inwestorów są w przeważającej mierze negatywne.

Pytanie 2: Dlaczego potencjalni inwestorzy powinni zachować ostrożność?
Potencjalni inwestorzy powinni zachować ostrożność, ponieważ SprintGlobalFx jest nieuregulowany, nie pokazuje swoich założycieli, nie posiada legalnych rachunków bankowych i nie oferuje zabezpieczenia zainwestowanych środków.

Pytanie 3: Czy jest nadzieja dla osób poszkodowanych przez SprintGlobalFx?
Tak, partnerstwo kancelari prawniczej Resch z firmą Chainalysis daje nadzieję na odzyskanie utraconych środków i pociągnięcie winnych do odpowiedzialności.


SprintGlobalFx: Wnioski

SprintGlobalFx może na pierwszy rzut oka wydawać się renomowaną firmą, ale bliższa analiza ujawnia wiele niepokojących elementów. Ostrzeżenie wydane przez FCA, negatywne doświadczenia inwestorów i brak przejrzystości platformy to wyraźne sygnały, że zalecana jest tutaj ostrożność. Potencjalni inwestorzy powinni dobrze się informować i ostrożnie podejmować decyzje. Partnerstwo Resch Rechtsanwälte z Chainalysis daje jednak poszkodowanym uzasadnioną nadzieję na odzyskanie utraconych środków.


RESCH Rechtsanwälte - doświadczenie w ochronie inwestorów od 1986

Jeśli padłeś ofiarą SprintGlobalFx (sprintglobalfx.net) i chcesz wiedzieć, czy i jak możesz odzyskać swoje pieniądze, zadzwoń pod numer +49 30 885 9770 lub poproś o oddzwonienie adwokata specjalizującego się w oszustwach inwestycyjnych. Otrzymasz bezpłatną ocenę swojej sprawy.

 

Formularz kontaktowy

 

Bezpłatna analiza wstępna

Skontaktuj się z nami!

 

Nasz numer kontaktowy
+ 49 30 / 88 59 77 0