Stam Capital Invest - BaFin bada spółkę operacyjną

22-02-2023
Stam Capital Invest twierdzi, że zapewnia inwestorom doskonałe możliwości szybkiego i bezpiecznego zarabiania pieniędzy w handlu Forex, indeksami, akcjami i towarami. Wszystko w Stam Capital Invest to oszustwo inwestycyjne. Pieniądze trafiły prosto do kieszeni oszustów inwestycyjnych. Nic nie jest przedmiotem inwestycji na stronie internetowej stamcapitalinvest.ltd. Ani cent nie został zainwestowany. Wszystko, co inwestor widzi na swoim ekranie, służy oszustwu inwestorskiemu. Czy miałeś takie samo doświadczenie? Jaka jest pomoc w przypadku oszustw inwestycyjnych? Co mogą zrobić inwestorzy, którzy zostali oszukani przez Stam Capital Invest? Jak inwestorzy mogą odzyskać swoje pieniądze od wątpliwych dostawców?

 

 

Stam Capital Invest: Wątpliwe obietnice na stamcapitalinvest.ltd!
Co muszą otrzymać zdumieni potencjalni inwestorzy na stronie www.stamcapitalinvest.ltd? "STAM CAPITAL INVEST to nowoczesny europejski broker, który dąży do sukcesu. Firma szybko się rozwija, obejmując coraz więcej krajów, w których świadczymy usługi i rozszerzając swoje wpływy." To tylko mały przykład przesadnych zapewnień, które potencjalni klienci znajdują na stronie Stam Capital Invest. Ani jedna z tych danych obietnic Stam Capital Invest nie została dotrzymana. Niestety, szemrane zachowanie biznesowe raczej przyczynia się do niezadowolonych inwestorów i złych doświadczeń!

 

Stam Capital Invest: Kto za tym stoi?
Ponieważ twórcy Stam Capital Invest robią wszystko, co w ich mocy, aby ukryć prawdziwe okoliczności, inwestorzy bez wątpienia będą mieli trudności z odpowiedzią na to pytanie. Nie jest to jednak niezwykłe, ponieważ oszuści zwykle obsługują kilka takich stron internetowych z tym samym oszukańczym modelem biznesowym. Są one tworzone w sposób ciągły, umieszczane w sieci jedna po drugiej i równie szybko zamykane; ponadto domena najwyższego poziomu jest często zmieniana w celu oszukania organów nadzoru finansowego i organów ścigania. Nie udało się to jednak w przypadku niemieckiego organu nadzoru finansowego. W dniu 29.11.2022 BaFin  ogłosił, że dochodzenie przeciwko stamcapitalinvest.ltd i jego operatorowi Shenanigans Consulting LTD zostanie przedłużone.

 

Kto prowadzi Stam Capital Invest?
Na stronie internetowej Stam Capital Invest nie ma prawie żadnych użytecznych informacji w tym zakresie. Chociaż operator Shenanigans Consulting LTD jest wymieniony z adresem Suite 305, Griffith Corporate Center, Kingstown P.O. P.O. Box 1510 St. Vincent i Grenadyny, ale twórców Stam Capital Invest nie można znaleźć pod tym adresem, ponieważ jest to firma ze skrzynki pocztowej. Ponadto można tam znaleźć zwykły adres e-mail compliance@stamcapitalinvest.ltd, ale nie ma numeru telefonu. Domena stamcapitalinvest.ltd została zarejestrowana 18.07.2022 w serwisie NameSilo, LLC.

 

Stam Capital Invest: Schemat oszustwa inwestycyjnego
Oszustwo inwestycyjne zwykle przebiega według tego samego schematu: inwestorzy początkowo wkładają niewielką kwotę - zwykle 250 euro - i są pod wrażeniem, jak szybko ta kwota się pomnaża, do tego stopnia, że są skłonni "inwestować" coraz wyższe kwoty. Konflikty zaczynają się w momencie, gdy inwestorzy chcą wypłacić swoje pieniądze, ponieważ wtedy, rzekomo, najpierw muszą zostać zapłacone podatki, prowizje, opłaty lub cokolwiek innego. Niestety wielu inwestorów zbyt wolno orientuje się, że padli ofiarą oszustów inwestycyjnych, którzy nigdy nie zamierzali już wypłacać pieniędzy.

 

 

Stam Capital Invest: Jaka jest pomoc w przypadku oszustwa inwestycyjnego?
Co zrobić w przypadku oszustwa inwestycyjnego, pyta się wielu rozżalonych inwestorów, ponieważ wnoszenie oskarżeń karnych nie ma większego sensu, ponieważ oskarżenia karne służą przede wszystkim do ścigania, a nie do odzyskiwania pieniędzy. Na jaką pomoc można liczyć w sprawach o oszustwa inwestycyjne i jak poszkodowani inwestorzy odzyskują swoje pieniądze? Prawnik specjalizujący się w oszustwach inwestycyjnych musi wiedzieć jak podążać tropem pieniędzy, bo jak to się kiedyś mówiło, pieniądze nie zniknęły, ale niestety gdzieś indziej. W teraźniejszości można je dodać: Nie jest to łatwe, ale dzięki odpowiednim narzędziom możliwe jest cyfrowe śledzenie pieniędzy na bieżąco - nawet jeśli zostały zdeponowane w Bitcoinie za pośrednictwem Crypto Exchanger.

 

RESCH Rechtsanwälte GmbH - Doświadczenie w ochronie inwestorów od 1986 roku
Jeśli padłeś ofiarą Stam Capital Invest i chcesz wiedzieć, czy i jak możesz odzyskać swoje pieniądze, zadzwoń pod numer +49 30 885 9770 lub wypełnij kwestionariusz. Otrzymasz bezpłatną ocenę swojej sprawy.

Formularz kontaktowy

 

Bezpłatna analiza wstępna

Skontaktuj się z nami!

 

Nasz numer kontaktowy
+ 49 30 / 88 59 77 0