Swiss Group Finance Corporation - ostrzeżenie BaFin

11-01-2023
Swiss Group Finance twierdzi, że oferuje inwestorom doskonałe warunki do jak szybkiego i bezpiecznego zarabiania pieniędzy poprzez zakup akcji IPO. Ale wszystko w Swiss Group Finance to oszustwo inwestycyjne. Wszystko co inwestor widzi na swoim ekranie jest oszustwem. Nie zainwestowano ani centa. Na stronie swiss-group-finance.com nic nie jest przedmiotem handlu. Pieniądze wylądowały prosto w kieszeniach oszustów inwestycyjnych. Czy mieliście takie same doświadczenia? Jak inwestorzy odzyskują swoje pieniądze od wątpliwych dostawców? Co mogą zrobić inwestorzy, którzy zostali oszukani przez Swiss Group Finance? Jaką pomoc można uzyskać w przypadku oszustwa inwestycyjnego?

 

 

Swiss Group Finance: Wątpliwe informacje na stronie internetowej
Co przedstawiają zaskoczeni inwestorzy na stronie www.swiss-group-finance.com? "Swiss Group Finance - Twoja szansa na udział w sukcesie naszej grupy. Obecnie w ogromnie atrakcyjnej fazie... SGF.Finanse - Bankowość. Bez ograniczeń. Otwórz bez komplikacji rachunek bieżący osobisty lub firmowy." To tylko mała próbka podejrzanych zapewnień, jakie potencjalni klienci znajdą na stronie Swiss Group Finance. Żadna z tych pełnych napięcia obietnic Swiss Group Finance nie została dotrzymana. Niestety, postępowanie biznesowe sprawia, że mamy złe doświadczenia i niezadowolonych inwestorów!    

 

Swiss Group Finance: Kto za tym stoi? 
Odpowiedź na to pytanie będzie prawdopodobnie dość trudna dla większości inwestorów, ponieważ twórcy Swiss Group Finance robią wszystko, aby ukryć prawdziwe okoliczności. To rzeczywiście nic nadzwyczajnego, ponieważ sprawcy zazwyczaj prowadzą kilka takich stron internetowych z tym samym oszukańczym modelem biznesowym. Są one produkowane seryjnie, wprowadzane do sieci jeden po drugim i równie szybko zamykane. Ponadto domena najwyższego poziomu jest często zmieniana w celu zmylenia organów nadzoru finansowego i organów ścigania. 

 

Ale kto kieruje Swiss Group Finance?
Na stronie Swiss Group Finance nie ma żadnej użytecznej informacji na ten temat. Przynajmniej firma Swiss Group Finance Corporation jest wymieniona z adresem 401 Bay Street, M5H 2Y2, Toronto, CA, Canada, ale twórców Swiss Group Finance nie można tam znaleźć, bo to firma ze skrzynką na listy. Ponadto można tam znaleźć zwykły adres e-mail info@swiss-group-finance.com oraz północnoamerykański numer telefonu +1-918-5339763. Domena swiss-group-finance.com została zarejestrowana 19.12.2021 r. w Vautron Rechenzentrum AG. W dniu 23.11.2022 r. BaFin opublikował ostrzeżenie.

 

Swiss Group Finance: Schemat oszustwa inwestycyjnego 
Oszustwo inwestycyjne przebiega zazwyczaj według znanego schematu: inwestorzy wpłacają początkowo niewielką kwotę - zwykle 250 euro - i są pod wrażeniem, jak szybko ta kwota się pomnaża, do tego stopnia, że są gotowi "zainwestować" coraz większe sumy. Problemy zaczynają się za każdym razem, gdy inwestorzy chcą wypłacić swoje pieniądze, bo wtedy najpierw trzeba zapłacić podatki, prowizje, opłaty czy co tam jeszcze rzekomo. Niestety, wielu inwestorów zdecydowanie za późno uświadamia sobie, że dali się nabrać na oszustwo inwestycyjne i że nigdy nie było zamiaru wypłacać pieniędzy ponownie.

 

 

Swiss Group Finance: Jaka pomoc jest dostępna w przypadku oszustwa inwestycyjnego? 
Jak postępować w przypadku oszustwa inwestycyjnego to pytanie, które zadaje sobie wielu poszkodowanych inwestorów, bo składanie skargi karnej raczej nie ma sensu, bo skargi karne służą głównie do ścigania, ale nie do odzyskania pieniędzy. Na jaką pomoc można liczyć w sprawach o oszustwa inwestycyjne i jak poszkodowani inwestorzy odzyskują swoje pieniądze? Prawnik specjalizujący się w oszustwach inwestycyjnych wie, jak podążać tropem pieniędzy, bo jak to się kiedyś mówiło, pieniądze nigdy nie przepadają, tylko są gdzie indziej. W teraźniejszości można do tego dodać: Jest to trudne, ale dzięki odpowiednim narzędziom możliwe jest systematyczne śledzenie pieniędzy w formie cyfrowej - nawet jeśli zostały one przekazane za pomocą Bitcoina poprzez giełdę kryptowalut.

 

RESCH Rechtsanwälte GmbH - Doświadczenie w ochronie inwestorów od 1986 r
Jeśli padłeś ofiarą Swiss Group Finance Corporation i chcesz wiedzieć, czy i jak możesz odzyskać swoje pieniądze, zadzwoń pod numer +49 30 885 9770 lub wypełnij kwestionariusz. Otrzymasz bezpłatną ocenę swojej sprawy.

Formularz kontaktowy

 

Bezpłatna analiza wstępna

Skontaktuj się z nami!

 

Nasz numer kontaktowy
+ 49 30 / 88 59 77 0