Swiss4Trade - Na celowniku brytyjskiego nadzoru finansowego

12.12.2022
Swiss4Trade / swiss4trade.com stwarza wrażenie, że inwestorzy mają zapewnione doskonałe warunki do szybkiego i bezpiecznego zarabiania pieniędzy dzięki transakcjom CFD i Forex. Wszystko w Swiss4Trade to oszustwo inwestycyjne. Pieniądze wylądowały prosto w kieszeniach oszustów inwestycyjnych. Na swiss4trade.com nic nie jest przedmiotem handlu. Nie zainwestowano ani centa. Wszystko co inwestor widzi na swoim ekranie jest zwodnicze. Czy mieliście takie same doświadczenia? Co mogą zrobić inwestorzy, którzy zostali oszukani przez Swiss4Trade? Jak inwestorzy mogą odzyskać swoje pieniądze od podejrzanych dostawców? Jaką pomoc można uzyskać w przypadku oszustwa inwestycyjnego?

 

 

Swiss4Trade: Informacje na stronie swiss4trade.com są wątpliwe i podejrzane!
Co przedstawia się zakłopotanym inwestorom na stronie swiss4trade.com? "Co robimy - Jako jedna z odnoszących sukcesy marek w ramach grupy, jesteśmy specjalistami w zakresie handlu lewarowanego, oferując Ci potencjał osiągania zysków finansowych zarówno na rosnących, jak i spadających cenach walut, indeksów, towarów i akcji. Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym traderem, czy zupełnie nowym, jesteśmy tutaj, aby pomóc Ci znaleźć wolność na rynkach finansowych." To tylko niewielka część niegodnych zaufania obietnic, które inwestorzy znajdują na stronie Swiss4Trade. Żadna z tych obietnic złożonych przez Swiss4Trade nie została dotrzymana. Niestety, podejrzane praktyki biznesowe mają tendencję do tworzenia niezadowolonych inwestorów i nieszczęśliwych doświadczeń!

 

Swiss4Trade: Gra w chowanego z wpisem domeny!
Godne uwagi dla praktyk biznesowych twórców Swiss4Trade jest to, że strona nie zawiera żadnego nadruku z pełnymi danymi odpowiedzialnych prawnie operatorów strony. Jeśli spojrzeć na odpowiednie dane domeny strony www.swiss4trade.com, nie znajdziemy tam żadnego odniesienia do operatorów i stwierdzimy, że strona została zarejestrowana 16.08.2022 r., a prawdziwi właściciele domeny ukrywają się za islandzkim dostawcą usług internetowych Withheld for Privacy ehf.

 

Swiss4Trade: Kto za tym stoi?
Inwestorzy nie będą w stanie odpowiedzieć na to pytanie. Oszuści inwestycyjni doskonale maskują swoją tożsamość - prawie. Jest to normalne, ponieważ regularnie prowadzą różne strony internetowe, na których oferują swój oszukańczy model biznesowy. A kto jest operatorem? Na stronie swiss4trade.com jedyne dane kontaktowe są następujące:
+35725255140
info@swiss4trade.com
Znawcy sceny znają już numer telefonu +357255140, ponieważ prowadzi on do rzekomej platformy handlowej www.win-traders.com, której przyjrzymy się bardziej szczegółowo później.

 

Kto jest operatorem Swiss4Trade?
Tutaj, na stronie swiss4trade.com, w stopce można znaleźć następującą informację: "Copyright 2022 SWISS WATCH TRADER LIMITED". SWISS WATCH TRADER LIMITED? Tutaj firma o nazwie Swiss Watch Trader Limited została wpisana do angielskiego rejestru firm od 05.07.2017 pod numerem 10850708. Jest to jednak dealer zegarków i jubiler, więc można przypuszczać, że oszuści nadużywają nazwy firmy Swiss Watch Trader Limited do własnych celów. To jest klon firmy.

 

Swiss4Trade: Poszukiwania międzynarodowe
Dalsze poszukiwania Swiss4Trade na całym świecie w odpowiednich rejestrach nie przyniosły żadnych rezultatów. Swiss4Trade to wymyślony produkt, który ma oszukać inwestorów. Ale dzięki narzędziom badawczym naszemu zespołowi dochodzeniowemu udało się namierzyć oszustów inwestycyjnych. Najważniejszą rzeczą jest tu podążanie za śladami pieniędzy!

 

Swiss4Trade: Połączenia, aby zdobyć handlowców!
Interesujący jest również fakt wykorzystania tej samej infrastruktury telekomunikacyjnej. Tak więc numer telefonu +357255140 jest używany zarówno w kompleksie przestępczym Swiss4Trade, jak i w Win Traders. Jeśli spojrzeć na dane domeny win-traders.com, okaże się, że strona została zarejestrowana 04.08.2022 r. i że korzysta z tych samych dostawców usług internetowych, co w przypadku Swiss4Trade. Operatorem strony Win Traders jest TRADING 212 LTD z siedzibą w Bułgarii. 

 

Swiss4Trade: Win Traderzy na celowniku brytyjskiego FCA!
Trudno się dziwić, że Win Traders już wcześniej znalazł się pod obserwacją organów nadzoru finansowego ze swoim postępowaniem biznesowym i wątpliwym wyglądem. Na przykład 01.11.2022 FCA opublikował następujące ostrzeżenie: "Win Traders (klon firmy autoryzowanej przez FCA) - ... Poniższe informacje są wykorzystywane lub udostępniane przez oszustów w ramach ich taktyki wyłudzania informacji w Wielkiej Brytanii:

  • Win Traders (klon firmy posiadającej zezwolenie FCA).
  • Telefon: +357255140
  • Email: info@win-traders.com
  • Strona internetowa: win-traders.com

... Autoryzowana przez FCA firma, dla której rzekomo pracują oszuści, nie ma żadnego związku z "firmą-klonem". Przypuszczalnie jest tylko kwestią czasu, kiedy nie tylko Win Traders (www.win-traders.com), ale także Swiss4Trade (www.swiss4trade.com) zostaną ostrzeżeni przez regulatorów finansowych.

 

 

Swiss4Trade: System oszustw inwestycyjnych
Oszustwo inwestycyjne przebiega zwykle według tego samego schematu: inwestorzy wpłacają początkowo niewielką kwotę - zwykle 250 euro - i są pod wrażeniem, jak szybko ta kwota rośnie, do tego stopnia, że są gotowi "zainwestować" coraz większe sumy. Obawy pojawiają się w momencie, gdy inwestorzy chcą, aby ich pieniądze zostały wypłacone, bo teraz nagle trzeba zapłacić podatki, prowizje, opłaty czy cokolwiek innego. Niestety większość inwestorów zdecydowanie za późno orientuje się, że padli ofiarą oszustów inwestycyjnych, którzy nigdy nie zamierzali już wypłacić pieniędzy.

 

Swiss4Trade: Jaka jest pomoc dla oszustw inwestycyjnych?
Wielu poszkodowanych inwestorów zadaje sobie pytanie, jak postępować w przypadku oszustwa inwestycyjnego, ponieważ oskarżenia karne raczej nie mają sensu, ponieważ oskarżenia karne służą głównie celom ścigania karnego, ale nie odzyskaniu pieniędzy. Jaka pomoc jest dostępna w przypadkach oszustw inwestycyjnych i jak poszkodowani inwestorzy odzyskują swoje pieniądze? Prawnik specjalizujący się w oszustwach inwestycyjnych musi wiedzieć, jak namierzyć pieniądze, bo jak to się kiedyś mówiło, pieniądze nie zniknęły, tylko są gdzie indziej. W teraźniejszości można dodać: Jest to zdradliwe, ale dzięki odpowiednim narzędziom możliwe jest systematyczne cyfrowe śledzenie pieniędzy - nawet jeśli zostały one przekazane za pomocą Bitcoina poprzez Crypto Exchanger.

 

RESCH Rechtsanwälte GmbH at Law - Doświadczenie w ochronie inwestorów od 1986 roku
Jeśli padłeś ofiarą Swiss4Trade i chcesz wiedzieć, czy i jak możesz odzyskać swoje pieniądze, zadzwoń pod numer +49 30 885 9770 lub wypełnij kwestionariusz. Otrzymasz bezpłatną ocenę swojej sprawy.

Formularz kontaktowy

 

Bezpłatna analiza wstępna

Skontaktuj się z nami!

 

Nasz numer kontaktowy
+ 49 30 / 88 59 77 0