Szczegóły dotyczące nieautoryzowanej firmy TheFX24

19.09.2023
6 lipca 2023 r. po raz pierwszy pojawiła się strona thefx24.com. Zostaje ona zarejestrowana przez PDR Ltd. I od tego momentu zaczynają się wątpliwe praktyki maklerów z nią związanych. Adres domeny został zanonimizowany przez Privacy Protect, LLC. W tym artykule przyjrzymy się nieuczciwą działalnością praktykowanyą po przez stronę TheFX24 (thefx24.com). Podzielimy się też doświadczeniami inwestorów i przeanalizujemy negatywne recenzje.

 

 

TheFX24: Właściwy model biznesowy?

Na stronie internetowej TheFX24, operatorzy opisują swoje działania: "Business model for FINANCIAL freedom". Czy hasło to jest tożsame z ich działalnością? Według opisu, ich firma jest  głównym graczem na rynku forex, w technologii lotniczej i energii odnawialnej. Ambitne portfolio, ale brakuje mu wiarygodności z powodu braku dowodów i przejrzystości.


TheFX24: Fałszywy adres fałszywego operatora

Dokładny adres TheFX24 to Dock 5 Atlantic Way Barry Vale of Glamorgan, Walia, CF633RA. Jednak adres ten okazuje się być fałszywą siedzibą!. Operatora nie można fizycznie znaleźć na miejscu. Jest to raczej nieprawdziwy adres, który istnieje tylko na papierze. Kolejne ostrzeżenia stawiające pod znakiem zapytania rzetelność TheFX24.


TheFX24: Nieużyteczne dane kontaktowe

Jedyną podaną opcją kontaktu z TheFX24 jest adres e-mail noreply@thefx24.com. Nie można się z operatorami strony skontaktować telefonicznie. Takie niejasności i brak kanałów komunikacji budzą dalsze wątpliwości co do wiarygodności platformy.


TheFX24: Niekompletny regulamin i nieznani założyciele

Strona internetowa TheFX24 nie spełnia wymogów prawnych dotyczących regulaminu i zawiera niewystarczające informacje. Ponadto założyciele są nieznani i nie ma oficjalnie zarejestrowanej spółki operacyjnej. Forma prawna pozostaje niejasna, co dodatkowo podkreśla i tak już wątpliwą legalność TheFX24.


TheFX24: Brak zabezpieczeń i nadzoru

TheFX24 nie posiada legalnych rachunków w uznanych bankach, nie oferuje żadnych zabezpieczeń i nie jest notowany na żadnych uznanych listach handlowych ani giełdach. Żaden organ nie może potwierdzić licencji lub istnienia operatora. Te braki budzą poważne obawy co do jego reputacji.


TheFX24: Negatywne doświadczenia i presja na inwestorach

Dyskusje i doświadczenia dotyczące TheFX24 na popularnych forach i w mediach społecznościowych są prawie zawsze negatywne. Inwestorzy czują presję ze strony TheFX24, aby szybko inwestować i są emocjonalnie zmuszani do dokonywania dalszych wpłat. Rzuca to wątpliwe światło na praktyki biznesowe platformy.


TheFX24: Pytania i odpowiedzi

P: Jak inwestorzy mogą chronić swoje pieniądze przed nieuczciwymi platformami, takimi jak TheFX24?
O: Jednym ze sposobów ochrony przed nieuczciwymi platformami jest dokładne zbadanie pośrednika. Poszukaj brakujących informacji i uważaj na oferty, które brzmią zbyt dobrze, aby mogły być prawdziwe. Ponadto współpraca z ekspertami, takimi jak Resch Rechtsanwälte, którzy współpracują z Chainalysis, może pomóc w ochronie inwestycji.

P: Czym jest Chainalysis i jak może pomóc?
Chainalysis to firma zajmująca się analizą blockchain, która specjalizuje się w badaniu przestępstw finansowych. Ich oprogramowanie, Reactor, pozwala im śledzić i namierzać wirtualne waluty, takie jak Bitcoin. Współpraca z ekspertami takimi jak Chainalysis może pomóc odkryć oszukańcze transakcje i chronić inwestorów.


TheFX24: Podsumowanie

TheFX24 (thefx24.com) sprawia wrażenie godnego szacunku, ale przy bliższej analizie okazuje się być wysoce wątpliwym brokerem inwestycyjnym. Od braku przejrzystości, przez niekompletne informacje, po negatywne doświadczenia inwestorów i ostrzeżenie wydane przez FCA, istnieje wiele powodów, aby zachować ostrożność. Inwestorzy powinni dokładnie przyjrzeć się firmie i, jeśli to konieczne, szukać profesjonalnej pomocy, aby chronić się przed nieuczciwymi platformami, takimi jak TheFX24. Analiza łańcuchowa i kancelarie prawne, takie jak Resch Rechtsanwälte, mogą odegrać kluczową rolę w tym procesie.


RESCH Rechtsanwälte GmbH - Doświadczenie w ochronie inwestorów od 1986 r.

Jeśli padłeś ofiarą TheFX24 (thefx24.com) i chcesz wiedzieć, czy i jak możesz odzyskać swoje pieniądze, zadzwoń pod numer +49 30 885 9770 lub poproś prawnika specjalizującego się w oszustwach inwestycyjnych o oddzwonienie. Otrzymasz bezpłatną ocenę swojej sprawy.

 

Formularz kontaktowy

 

Bezpłatna analiza wstępna

Skontaktuj się z nami!

 

Nasz numer kontaktowy
+ 49 30 / 88 59 77 0