Unique FX Trade - Wielu inwestorów ostrzega!

25.09.2023
W świecie rynków finansowych istnieje wiele możliwości inwestowania pieniędzy i uzyskiwania zysków. Ale nie każda kusząca okazja jest renomowana i bezpieczna. Niedawnym przykładem, który przyciągnął uwagę organów nadzoru finansowego, jest Unique FX Trade. W tym artykule zajmiemy się analizą ryzyka bezpieczeństwa, przyjrzymy się doświadczeniom  inwestorów i ocenimy rzetelność tej oferty.

 

 

Uniquefxtrades.net: Wątpliwy początek

Unique FX Trade (uniquefxtrades.net) został zarejestrowany 5 maja 2023 roku. Już samo to rodzi pewne pytania. Rejestracja została dokonana w Tucows Domains Inc. i była anonimowa - zachowanie, które rzadko wskazuje na powagę w świecie finansów.


Unique FX Trade: Wpis do rejestru handlowego?

UniqueFX Trade Ltd, z siedzibą pod adresem 167 Chapter Road, Londyn, Anglia, NW2 5LJ, została założona w dniu 2020-11-09 i rozwiązana w dniu 2021-03-30. Kopia dokumentu znajduje się na stronie uniquefxtrades.net. Założycielem był Brytyjczyk o imieniu SYED, Karrar Ali Razvi. Osoba ta założyła również Focus FX Ltd, która przestała istnieć w kwietniu tego roku.


Unikalny handel FX: Ostrzeżenie FCA

Brytyjski Urząd Nadzoru Finansowego (FCA) wydał ostrzeżenie dotyczące Unique FX Trade w dniu 7 września 2023 roku. Powód? Brak zezwolenia i możliwe oszustwa. Ostrzeżenie to jest wyraźną wskazówką, że należy zachować ostrożność. Ostrzeżenie FCA można zobaczyć tutaj.


Puste obietnice na stronie uniquefxtrades.net

Na stronie internetowej uniquefxtrades.net, Unique FX Trade reklamuje się jako "Investment solution for trading binary and CFDs" i obiecuje "ogromne zyski nawet przy obecnych wahaniach cen kryptowalut". Doświadczenia inwestorów pokazują jednak, że obietnice te nie są dotrzymywane. Zamiast tego istnieje wiele doniesień o brakujących wypłatach i stratach.


Wątpliwe praktyki biznesowe w Unique FX Trade

Fałszywe adresy operatorów Unique FX Trade znajdują się w Wielkiej Brytanii i USA. Okazuje się jednak, że operator istnieje tylko na papierze i nie ma fizycznej obecności. Dane kontaktowe ograniczają się do adresu e-mail, a z Unique FX Trade nie można skontaktować się telefonicznie. Regulamin na stronie internetowej nie spełnia wymogów prawnych i nie ma przydatnej noty prawnej.


Uniquefxtrades.net: Nieuregulowane i niebezpieczne

Kolejną niepokojącą cechą jest fakt, że Unique FX Trade nie posiada legalnych rachunków w bankach o ugruntowanej pozycji i nie oferuje żadnych zabezpieczeń. Spółka operacyjna nie jest notowana na żadnych uznanych listach handlowych ani giełdach, co czyni transakcje jeszcze bardziej nieprzejrzystymi.


Unique FX Trade: Pytania i odpowiedzi

Pytanie: Czy Unique FX Trade to poważna okazja inwestycyjna?
Odpowiedź: Liczne sygnały ostrzegawcze i negatywne doświadczenia inwestorów wskazują, że Unique FX Trade jest wysoce wątpliwy. FCA ostrzega przed możliwymi oszustwami.

Pytanie: Czy istnieją jakieś środki prawne przeciwko Unique FX Trade?
Odpowiedź: Kancelaria prawna Resch Rechtsanwälte oferuje wsparcie dla ofiar Unique FX Trade. Współpracuje ona z amerykańską firmą Chainalysis zajmującą się analizą blockchain, aby śledzić pieniądze i podejmować ewentualne działania prawne.

Pytanie: Czy powinienem zainwestować w Unique FX Trade?
Odpowiedź: W oparciu o dostępne informacje i doświadczenie inwestorów zdecydowanie odradzamy inwestowanie w Unique FX Trade.


Wnioski dotyczące Unique FX Trade (uniquefxtrades.net)

Unique FX Trade może wydawać się kuszący na pierwszy rzut oka, obiecując wysokie zyski i szybkie zwroty. Liczne sygnały ostrzegawcze i negatywne doświadczenia inwestorów prowadzą jednak do wniosku, że jest to niezwykle ryzykowna i wątpliwa okazja inwestycyjna. Ostrzeżenie FCA i nieprzejrzyste praktyki biznesowe powinny skłonić każdego inwestora do zachowania dystansu. Aby chronić swoje aktywa, należy raczej inwestować ciężko zarobione pieniądze w renomowane i regulowane produkty inwestycyjne.


RESCH Rechtsanwälte GmbH - Doświadczenie w ochronie inwestorów od 1986 r.

Jeśli padłeś ofiarą Unique FX Trade (uniquefxtrades.net) i chcesz wiedzieć, czy i jak możesz odzyskać swoje pieniądze, zadzwoń pod numer telefonu +49 30 885 9770 lub poproś o oddzwonienie prawnika specjalizującego się w oszustwach inwestycyjnych. Otrzymasz bezpłatną ocenę swojej sprawy.

 

Formularz kontaktowy

 

Bezpłatna analiza wstępna

Skontaktuj się z nami!

 

Nasz numer kontaktowy
+ 49 30 / 88 59 77 0