Universal Expert FX - To oszustwo inwestycyjne!

18.09.2023
Zarejestrowana dopiero 16 sierpnia 2023 r. domena universal-expertfx.com obiecuje być licencjonowanym liderem, szczycącym się prawie 20-letnim doświadczeniem i twierdzącym, że jest jednym z największych notowanych na giełdzie brokerów FX i CFD na świecie. Jednak po bliższym przyjrzeniu się, ten pozornie solidny fundament szybko się rozpada, a doświadczenie inwestorów mówi samo za siebie. Universal Expert FX (universal-expertfx.com) nie cieszy się dobrą reputacją, opinie są więcej niż negatywne, a inwestorzy zgłaszają brak wypłaty swoich inwestycji i znaczne straty. Ale jak do tego doszło?

 

 

Wątpliwe początki Universal Expert FX

Strona universal-expertfx.com została zarejestrowana przez Key-Systems GmbH, ale zanonimizowana przez whoisproxy.com. Ta anonimizacja natychmiast rodzi pytania i rzuca cień na przejrzystość firmy. W dniu 5 września Financial Conduct Authority (FCA) opublikował ostrzeżenie przed universal-expertfx.com, ponieważ nie posiadał on niezbędnej autoryzacji. Szczegóły można znaleźć na stronie internetowej FCA .


Wątpliwa autoprezentacja Universal Expert FX

Strona universal-expertfx.com twierdzi, że jest licencjonowanym liderem w branży. Twierdzenie to jest po prostu fałszywe. Równie wątpliwe jest twierdzenie, że firma działa od prawie 20 lat i posiada biura w ponad 13 krajach. Co ciekawe, na stronie internetowej nie ma adresu fizycznego, a kontakt można nawiązać tylko za pośrednictwem poczty elektronicznej. Z firmą nie można skontaktować się telefonicznie. Nie ma również Polityki Prywatności. Krótko mówiąc, universal-expertfx.com wydaje się być czymś innym niż poważnym i godnym zaufania maklerem finansowym.


Nieprzejrzysta spółka operacyjna Universal Expert FX

Kluczową kwestią przy ocenie rzetelności firmy jest spółka operacyjna. Tutaj jednak panuje całkowita pustka. Spółka operacyjna universal-expertfx.com nie jest nigdzie oficjalnie zarejestrowana, a jej forma prawna jest nieznana. Firma nie posiada legalnych rachunków w uznanych bankach i nie jest notowana na żadnych uznanych listach handlowych ani giełdach. Nie ma organu, który mógłby potwierdzić licencję lub istnienie operatora universal-expertfx.com. Ogólnie rzecz biorąc, firma budzi poważne wątpliwości co do swojej legalności.


Doświadczenia i opinie inwestorów

W Internecie można znaleźć liczne dyskusje i opinie na temat Universal Expert FX i nie są one pozytywne. Inwestorzy zgłaszają trudności w odzyskaniu swoich pieniędzy. Nieprzejrzyste praktyki biznesowe i ogólnie nieprofesjonalne zachowanie ze strony firmy. Negatywne doświadczenia sprawiły, że wielu inwestorów jest wściekłych i zaniepokojonych.


Śledzenie swoich pieniędzy

Jasnym światełkiem tej ponurej historii jest współpraca Resch Rechtsanwälte z amerykańską firmą Chainalysis, która zajmuje się analizą blockchain. Resch Rechtsanwälte przeszkolił swój zespół śledczy w Chainalysis Reactor. Jest to zastrzeżone oprogramowanie do badania przestępstw finansowych, w tym śledzenia i namierzania wirtualnych walut, takich jak bitcoin. Posunięcie to jest promykiem nadziei dla inwestorów, którzy stracili pieniądze z powodu swoich doświadczeń z universal-expertfx.com.


Werdykt w sprawie Universal Expert FX

Ogólnie rzecz biorąc, historia Universal Expert FX pokazuje, jak ważne jest przeprowadzenie badań i uwzględnienie ostrzeżeń organów nadzoru finansowego przed zainwestowaniem w firmę. Wprowadzające w błąd obietnice i nieprzejrzyste praktyki biznesowe universal-expertfx.com powinny służyć jako poważne ostrzeżenie. W razie wątpliwości zaleca się zasięgnięcie profesjonalnej porady, aby uniknąć strat finansowych.


RESCH Rechtsanwälte GmbH - Doświadczenie w ochronie inwestorów od 1986 r.

Jeśli padłeś ofiarą Universal Expert FX (universal-expertfx.com) i chciałbyś wiedzieć, czy i jak możesz odzyskać swoje pieniądze, zadzwoń pod numer +49 30 885 9770 lub poproś o oddzwonienie do wyspecjalizowanego prawnika zajmującego się oszustwami inwestycyjnymi. Otrzymasz bezpłatną ocenę swojej sprawy.

 

Formularz kontaktowy

 

Bezpłatna analiza wstępna

Skontaktuj się z nami!

 

Nasz numer kontaktowy
+ 49 30 / 88 59 77 0