UST Markets (ustmarkets.com), ECB Markets (ecbmarkets.com): Dwa oblicza oszustwa!

04.09.2023
Każdy, kto przeszukuje Internet w poszukiwaniu lukratywnych możliwości inwestycyjnych, często spotyka się z nieuczciwymi graczami. Wynika to z faktu, że nie wszystkie platformy transakcyjne, które są dostępne w sieci WWW, są faktycznie zainteresowane dobrobytem finansowym inwestorów i działają w dobrej wierze. Twórcy takich oszukańczych witryn mają raczej na uwadze własne portfele i chcą je wypełnić - kosztem niczego niepodejrzewających inwestorów. Klienci inwestując na platformach takich jak UST Markets lub ECB Markets, nie zdając sobie nawet sprawy, że cały kapitał inwestycyjny trafia bezpośrednio do kieszeni przebiegłych oszustów inwestycyjnych. Gwałtowne przebudzenie przychodzi, gdy ofiary zdają sobie sprawę, że zostały oszukane i że nie wszystko było tak wiarygodne, jak wydawało się na początku. Żądane wypłaty nie są dokonywane i stale opóźniane przez fałszywych brokerów. Coraz więcej wątpliwych podatków i innych opłat musi zostać zapłaconych, a wypłata zysków nigdy nie następuje! Finansowy koszmar, który nigdy się nie kończy! Informowaliśmy już o obu platformach - UST Markets i ECB Markets - na naszej stronie internetowej, ale teraz jest jasne: obie mają to samo pochodzenie, dlatego cała sprawa jest zaostrzona i zdecydowaliśmy się ostrzec przed nimi w kolejnym artykule! Ale co można zrobić w takiej sytuacji i kim lub czym są UST Markets i ECB Markets? 

 

 

UST Markets staje się ECB Markets
Aby wciąż funkcjonować na rynku, często zmieniane są tylko drobne szczegóły w nazwie platformy, aby móc nadal łapać ofiary pod nową przykrywką. W tym przypadku UST Markets i powiązane UST Management Ltd. zostały po prostu zmienione na ECB Markets i powiązane ECB Management Ltd.. Nie istnieje ani UST Management Ltd., ani ECB Management Ltd., obie są fikcyjnymi firmami bez rejestracji w rejestrze handlowym. Jest więc jasne: UST Markets i ECB Markets nie są legalnymi podmiotami działającymi na rynku inwestycji online!


Dane domeny: Anonimowe dane
Domena ustmarkets.com została zarejestrowana 18.01.2023, a domena ecbmarkets.com 26.04.2023. Obie w NameSilo LLC i obie w formie zanonimizowanej. Gra polegająca na anonimizacji została odkryta przez wielu oszustów parających się cyberprzestępczością, ponieważ pozwolila im działać pod płaszczykiem sieci WWW przez pewien czas bez konieczności ujawniania swoich prawdziwych nazwisk.


Austria, Estonia czy Anglia? Gdzie znajdują się UST Markets i ECB Markets?
Interesujące jest to, że obie platformy, UST Markets i ECB Markets, udają, że znajdują się w Austrii. UST Markets twierdzi, że znajduje się przy Kärntner Str. 38 w 1010 Wiedeń, podczas gdy ECB Markets znajduje się przy Donau-City-Str. 3 w 1220 Wiedeń. Żadne z tych stwierdzeń nie jest prawdziwe, w żadnej z tych lokalizacji nie ma takich firm! A robi się jeszcze dziwniej: ponieważ drobnym drukiem na obu platform zostało napisane, że prawo estońskie ma zastosowanie, jeśli prowadzisz interesy z UST i / lub ECB Markets. Co Estonia ma z tym wspólnego, jeśli firmy mają siedzibę w Austrii? Dlaczego prawo estońskie miałoby obowiązywać w Austrii? To nie ma żadnego sensu! Czerwona flaga, która mówi: Coś tu jest nie tak! Wiele różnych numerów telefonów (+4993418580038 (DE), +4922194899034 (DE), +43690106846 (AT), +4369010267022 (AT), +442080978465 (UK)), oferowany formularz kontaktowy i podane adresy e-mail (support@ustmarkets.com i support@ecbmarkets.com) niczego nie zmieniają.


Regularne godziny pracy? Oszuści najwyraźniej nie wiedzą! 
Najwyraźniej sami autorzy stron nie są zgodni co do swoich godzin pracy. Z jednej strony twierdzą, że zespół wsparcia jest dostępny w godzinach 7:30-14:30, ale z drugiej strony mówią o godzinach 10-18. Która z tych informacji jest poprawna? Dziwne, zwykle biuro zna swoje własne godziny pracy - jeśli jest to poważne, profesjonalnie pracujące biuro, czego niestety nie zakładamy w tym przypadku!


Oficjalne ostrzeżenia: BaFin ma ten przekręt już na swoim radarze!
Nie jest zaskoczeniem, że niemiecki Federalny Urząd Nadzoru Finansowego (BaFin) ma już na swoim radarze działających tu oszustów. W dniu 25.04.2023 r. ostrzegł przed UST Markets, a 26.07. 2023 r. wydał ostrzeżenie w sprawie EBC. Nic dziwnego, myślimy!  Z pewnością austriacki FMA zwróci na to uwagę i ostrzeże, podobnie jak szwajcarski FINMA. Dowody są zbyt przytłaczające!


Teraz już wiemy: To oszustwo! Ale co możesz zrobić, aby odzyskać swoje pieniądze?
Jeśli obawiasz się, że padłeś ofiarą tej grupy, skontaktuj się z nami. Nasz zespół ponad czterdziestu osób - składający się z doświadczonych prawników, wysoce zmotywowanych śledczych i certyfikowanych specjalistów IT - jest gotowy, aby Ci pomóc. Ponieważ możemy z całą pewnością powiedzieć, że wszystkie transakcje finansowe są identyfikowalne, niezależnie od tego, czy dokonałeś ich przelewem bankowym, czy w formie kryptowalut! Dysponujemy całą pulą możliwości, z których możemy skorzystać, aby pomóc Ci uzyskać sprawiedliwość! Na przykład, jesteśmy partnerami Chainalysis, wiodącego na świecie narzędzia do śledzenia kryptowalut na blockchainie. Nie jest więc dla nas przeszkodą, jeśli Twoje transakcje finansowe były dokonywane w kryptowalucie (takiej jak bitcoin). Nawet wtedy możemy ci pomóc.


Specjalizujemy się w oszustwach inwestycyjnych, wiemy co robić! Możesz skontaktować się z nami pod numerem +49 (0)30 8859770 lub za pośrednictwem naszego formularza online. Oferujemy bezpłatną i niewiążącą analizę Twojej sprawy.
 

Formularz kontaktowy

 

Bezpłatna analiza wstępna

Skontaktuj się z nami!

 

Nasz numer kontaktowy
+ 49 30 / 88 59 77 0