Ostrzeżenie dotyczące Apollo Expert: Inwestorzy zostali oszukani! BaFin bije na alarm!

16.06.2023
Apollo Expert jest reklamowany jako atrakcyjna platforma dla inwestorów poszukujących szybkich i bezpiecznych zarobków poprzez handel na rynku Forex, towarów, akcji, indeksów i kryptowalut. Jednak rzeczywistość związana z Apollo Expert jest szokująca: to jasny przypadek oszustwa inwestycyjnego. Żadne rzeczywiste transakcje nie mają miejsca na apollo.expert. Zainwestowane pieniądze trafiają bezpośrednio do kieszeni oszustów. Nie są podejmowane żadne rzeczywiste inwestycje. Wszystko, co naiwny inwestor widzi na ekranie komputera, ma na celu jedynie wprowadzenie go w błąd. Czy miałeś podobne doświadczenia z Apollo Expert? Co mogą zrobić ofiary podstępnego oszustwa inwestycyjnego online? Jak inwestorzy mogą odzyskać swoje pieniądze od nielegalnych dostawców? Jakie kroki powinni podjąć inwestorzy, którzy zostali oszukani przez Apollo Expert? Co należy zrobić ogólnie w takich przypadkach?

 

 

Ale kto prowadzi apollo.expert?
Na stronie internetowej apollo.expert nie ma żadnych użytecznych informacji w tej sprawie. Wskazana jest firma Apollo Expert (bez formy prawnej!) z adresem siedziby pod 25 St George Street, Londyn, Anglia, W1S 1FS, ale twórcy Apollo Expert z pewnością nie można tam spotkać, ponieważ jest to fałszywy adres. Istnieje również adres e-mail support@apollo.expert, ale brak numeru telefonu. Domena apollo.expert została zarejestrowana 17.02.2023 r. w Hostinger, UAB.

 

Niestety istnieją oszukańcze platformy inwestycyjne takie jak Apollo Expert, które nadużywają zaufania inwestorów. Jeśli padłeś ofiarą takich oszustw inwestycyjnych, istnieje kilka kroków, które możesz podjąć. Po pierwsze, zbierz wszystkie istotne informacje dotyczące swoich transakcji i komunikacji z Apollo Expert. Zanotuj wszystkie szczegóły, takie jak wpłaty, wypłaty, działalność handlowa i historia wiadomości.

 

Następnie ważne jest zgłoszenie incydentu odpowiednim organom. W Polsce jest to Komisja Nadzoru Finansowego KNF. Skontaktuj się z odpowiednim organem  i dokładnie opisz sprawę. Organ ten ma uprawnienia prawne do ścigania takiego oszustwa i podjęcia odpowiednich działań. Przedstaw wszystkie dostępne informacje, aby pomóc im w śledztwie. Ponadto, powinieneś również złożyć skargę karną w lokalnej policji. Policja może podjąć działania w tej sprawie i próbować zidentyfikować oszustów oraz postawić ich przed sądem. Upewnij się, że dostarczasz wszelkie istotne dowody i dokumenty, aby pomóc w procesie śledztwa.

 

Warto również skonsultować się z prawnikiem specjalizującym się w oszustwach inwestycyjnych lub organizacją konsumencką specjalizującą się w przypadkach oszustw. Doświadczony prawnik może poinformować Cię o twoich opcjach prawnych i pomóc odzyskać zainwestowane pieniądze. Ważne jest, aby zdawać sobie sprawę, że odzyskanie pieniędzy w takich przypadkach często jest trudne. Oszukańczy dostawcy często działają międzynarodowo i ukrywają swoje ślady. Często wymaga to dogłębnego śledztwa i podjęcia działań prawnych w celu uzyskania zwrotu środków. Niemniej jednak powinieneś podjąć wszystkie dostępne kroki, aby odzyskać swoje pieniądze i zgłosić oszustwo, aby chronić innych potencjalnych ofiar.

 

Podsumowując, zaleca się ostrożność przy wyborze platform inwestycyjnych i przeprowadzanie dokładnych badań przed zainwestowaniem pieniędzy. Sprawdź rejestrację i licencjonowanie platform, czytaj opinie innych inwestorów i bądź sceptyczny wobec nierealistycznych obietnic wysokich zwrotów. Działając ostrożnie i inwestując swoje pieniądze tylko u renomowanych dostawców, można zminimalizować ryzyko oszustwa.

 

 

Apollo Expert: Jaką pomoc można uzyskać w przypadku oszustwa inwestycyjnego?
Co robić w przypadku oszustwa inwestycyjnego, wielu inwestorów się zastanawia, ponieważ wniesienie oskarżenia karnej ma niewielki sens, ponieważ oskarżenia karnych służą przede wszystkim ściganiu przestępstwa, a nie odzyskaniu pieniędzy. Jaką pomoc można uzyskać w przypadku oszustwa inwestycyjnego i jak poszkodowani inwestorzy mogą odzyskać swoje pieniądze? Prawnik specjalizujący się w oszustwach inwestycyjnych wie, jak śledzić ścieżki pieniędzy, ponieważ jak dawniej mówiono, pieniądze nie znikają, tylko przechodzą gdzieś indziej. Dziś można dodać: To męczące, ale dzięki odpowiednim narzędziom można systematycznie śledzić cyfrowe pieniądze - nawet jeśli zostały wpłacone za pomocą Bitcoina poprzez wymiennik kryptowalut.

 

RESCH Rechtsanwälte - Doświadczenie w ochronie inwestorów od 1986 roku
Jeśli padłeś ofiarą Apollo Expert i chcesz dowiedzieć się, czy i jak możesz odzyskać swoje pieniądze, zadzwoń pod numer +49 30 885 9770 lub wypełnij kwestionariusz. Otrzymasz bezpłatną ocenę swojej sprawy.

Formularz kontaktowy

 

Bezpłatna analiza wstępna

Skontaktuj się z nami!

 

Nasz numer kontaktowy
+ 49 30 / 88 59 77 0