Breaks Wealth - FCA firmą klon

Nasz zespół badawczy zgromadził ważne informacje na temat Breaks Wealth. Breaks Wealth twierdzi, że oferuje inwestorom doskonałe możliwości zarobku poprzez handel walutami, kryptowalutami, akcjami, surowcami oraz inwestowanie w konopie. Jednakże cała działalność Breaks Wealth to oszustwo inwestycyjne. Żaden grosz nie jest inwestowany. Pieniądze trafiają bezpośrednio do kieszeni oszustów inwestycyjnych. Na breakswealth.com nie odbywa się żadna działalność handlowa. Wszystko, co inwestor widzi na ekranie, ma na celu wprowadzenie w błąd. Czy możesz podzielić się podobnymi doświadczeniami? Jak inwestor może odzyskać swoje pieniądze od nieuczciwych dostawców? Jakie są dostępne formy pomocy w przypadku oszustw inwestycyjnych? Co mogą zrobić inwestorzy, którzy zostali oszukani przez Breaks Wealth?

 

 

Breaks Wealth: Obietnice na breakswealth.com są podejrzane
Co odwiedzający stronę breakswealth.com mogą przeczytać? "Nasi założyciele zdawali sobie sprawę z znaczenia odpowiedzialnych inwestycji, gdy założyli firmę ponad 7 lat temu. Zawsze chodziło nam o myślenie perspektywiczne i spojrzenie na wyniki firmy z większej perspektywy. W miarę rozwoju roli gospodarki w społeczeństwie, jesteśmy przekonani, że nasze skupienie na odpowiedzialnych inwestycjach przyczynia się do pozytywnej zmiany i lepszej wydajności". Niestety, podejrzane działania biznesowe powodują raczej niezadowolenie inwestorów i złe doświadczenia!

 

Breaks Wealth: Kto się za tym kryje?
Strony internetowe Breaks Wealth nie zawierają żadnych informacji o firmie, co ma utrudnić identyfikację sprawców. Dane domeny na stronach breakswealth.com, bkwealthltd.com, breakslimited.finance nie ujawniają, kto je zarejestrował. Rejestracja stron nastąpiła odpowiednio 13.05.2021, 27.05.2022 i 14.12.2022 roku, za pośrednictwem NameCheap, Inc. Właściciele domen ukrywają się za islandzką usługą anonimizacji Withheld for Privacy ehf.

 

Ale kto zarządza Breaks Wealth?
Sprawcy często prowadzą wiele stron internetowych, za pomocą których oferują ten sam schemat modelu biznesowego. Dlatego mało zaskakujący, w tym przypadku jest fakt, że istnieje kilka domen, które można przypisać do tej samej grupy sprawców. Oprócz domen związanych z Breaks Wealth, znaleźliśmy także powiązania z tajemniczą platformą kay-trading.com.

 

Kto prowadzi to przedsięwzięcie?
W przypadku Breaks Wealth możemy stwierdzić, że oprócz adresów e-mail support@bkwealthltd.com, support@breakswealth.com i support@breakslimited.finance, potencjalnym inwestorom oferowano również brytyjskie numery telefonów +44 7576901345 i +44 7888878050, ale nie dają one wskazówek co do operatorów platformy ani jej rzeczywistego położenia. Adresem firmy to 70 Market Street, Tottington, Bury, Lancashire BL83LJ w Wielkiej Brytanii. Jest to miejsce zamieszkania około 10 000 osób, niedaleko Manchesteru. To miłe, spokojne miasteczko, jednak nie znaleźliśmy tam żadnych śladów firmy o nazwie Breaks Wealth, ponieważ jest to tylko adres fikcyjny.

 

Breaks Wealth: Międzynarodowe dochodzenia
Wyszukiwanie Breaks Wealth w odpowiednich rejestrach na całym świecie prowadzi do pewnych rezultatów. Breaks Wealth Management Limited jest zarejestrowana w rejestrze handlowym Wielkiej Brytanii pod numerem 09170812. Dyrektorem jest Paul Breaks, urodzony w 1958 roku Brytyjczyk, który nadał firmie swoje nazwisko. Jak dotąd wszystko dobrze. Jednakże to Breaks Wealth Management Limited działa pod domeną breakswm.co.uk, co nie pasuje do wcześniejszych informacji.

 

Breaks Wealth: Nadużycie tożsamości
Okazuje się, że dane dotyczące legalnie działającej firmy pana Breaks są nadużywane przez oszustów, aby móc występować pod legalną przykrywką. To jasny przypadek kradzieży tożsamości! Jednak nasz zespół śledczy dzięki narzędziom badawczym zdołał namierzyć oszustów inwestycyjnych. Pozostawiają oni ważne ślady na każdej ze swoich stron internetowych i w kontakcie z ofiarami oszustw inwestycyjnych, które obecnie analizujemy i śledzimy.

 

Breaks Wealth: Pod lupą brytyjskiej FCA
FCA opublikowała ostrzeżenie w dniu 27.05.2022 roku, które brzmi następująco: "...Oszuści wykorzystują dane firm, które są przez nas zatwierdzone, aby przekonać ludzi, że pracują dla prawdziwej, zatwierdzonej firmy. Dowiedz się więcej o tej „klonowanej firmie”. Szczegóły dotyczące klonowanej firmy - Oszuści używają następujących informacji lub podają je jako część swojej taktyki, aby oszukać ludzi w Wielkiej Brytanii:
Breaks Wealth (klon)
Telefon: +447576901345, +447888878050
E-mail: support@bkwealthltd.com, support@breakswealth.com
Strona internetowa: bkwealthltd.com, www.breakswealth.com...
Zatwierdzona przez FCA firma, dla której oszuści rzekomo pracują, nie ma żadnego związku z „klonowaną firmą”... Poprawne dane to:
Nazwa firmy: Breaks Wealth Management Ltd.
Numer referencyjny firmy: 631639
Adres: Stoneholme, 42 High Street, Bury, Lancashire, BL8 3AN, UK
Telefon: 4401617649944..."

 

 

Breaks Wealth: Schemat oszustwa inwestycyjnego
Oszustwo inwestycyjne odbywa się zdecydowanie według tego samego schematu: inwestorzy zaczynają od niewielkiej sumy, zwykle 250 euro, a następnie szybko widzą, jak ta kwota rośnie, co skłania ich do inwestowania coraz większych sum. Konflikty zaczynają się za każdym razem, gdy inwestorzy chcą wypłacić swoje pieniądze, ponieważ nagle pojawiają się podatki, prowizje, opłaty lub coś innego. Większość inwestorów niestety zdaje sobie sprawę z tego, że padli ofiarą oszustwa inwestycyjnego i że nigdy nie miało być zamiaru wypłacania pieniędzy.

 

Breaks Wealth: Jakie jest dostępne wsparcie w przypadku oszustw inwestycyjnych?
Wielu oszukanych inwestorów zastanawia się, jak postępować w przypadku oszustw inwestycyjnych, ponieważ zgłoszenie sprawy na policję ma niewielki sens, ponieważ zgłoszenia policyjne służą przede wszystkim ściganiu przestępstw, a nie odzyskiwaniu pieniędzy. Jakie formy pomocy są dostępne w przypadku oszustw inwestycyjnych i jak poszkodowani inwestorzy mogą odzyskać swoje pieniądze? Prawnicy specjalizujący się w oszustwach inwestycyjnych wiedzą, jak śledzić ślady pieniędzy, ponieważ jak mawiano kiedyś, pieniądze nie znikają, ale są gdzieś indziej. Można dodać, że jest to proces skomplikowany, ale dzięki odpowiednim narzędziom możliwe jest systematyczne śledzenie pieniędzy cyfrowych, nawet jeśli zostały przesłane za pośrednictwem bitcoina poprzez wymianę kryptowalut.

 

RESCH Rechtsanwälte - Doświadczenie w ochronie inwestorów od 1986 roku
Jeśli padłeś ofiarą Breaks Wealth i chcesz dowiedzieć się, czy i jak możesz odzyskać swoje pieniądze, zadzwoń pod numer +49 30 885 9770 lub wypełnij formularz. Otrzymasz bezpłatną ocenę swojej sprawy.

Formularz kontaktowy

 

Bezpłatna analiza wstępna

Skontaktuj się z nami!

 

Nasz numer kontaktowy
+ 49 30 / 88 59 77 0