NewFordSavings: Czy FCA słusznie ostrzega inwestorów!

26.09.2023
W świecie usług finansowych istnieje wielu brokerów, którzy przedstawiają się jako renomowani, ale nie zawsze dostarczają to, co obiecują. Jednym z takich przypadków jest NewFordSavings, platforma podejrzewana o oszustwa inwestycyjne. W tym artykule przyjrzymy się bliżej doświadczeniom inwestorów, ratingowi platformy i sygnałom ostrzegawczym ze strony organów nadzoru finansowego. Wyjaśnimy również kluczową rolę, jaką Chainalysis odgrywa w wykrywaniu nadużyć finansowych.

 

 

Okoliczności towarzyszące: newfordsavings.com

NewFordSavings, prowadzony przez kontrowersyjną spółkę operacyjną, reklamuje się na swojej stronie internetowej jako jeden z wiodących banków w Wielkiej Brytanii. Jednak bliższe spojrzenie ujawnia wątpliwości co do rzetelności tego dostawcy. Rzekomy adres w Fall River w USA okazuje się być w najlepszym razie firmą-skrzynką pocztową, ponieważ operator nie jest fizycznie obecny. Opcje kontaktu są bardzo ograniczone, a regulamin na stronie internetowej nie spełnia nawet podstawowych wymogów prawnych.


NewFordSavings: Ostrzeżenie FCA

Brytyjski Urząd Nadzoru Finansowego (FCA) wydał oficjalne ostrzeżenie przed NewFordSavings w dniu 7 września 2023 roku. Ostrzeżenie to zostało wydane z powodu poważnych obaw dotyczących działalności tej platformy. FCA ostrzega przed inwestowaniem za pośrednictwem NewFordSavings i zaleca inwestorom zachowanie ostrożności. Link do ostrzeżenia


Doświadczenia inwestorów z NewFordSavings 

Na forach i w mediach społecznościowych, gdzie inwestorzy dzielą się swoimi doświadczeniami, przeważają negatywne opinie. Wielu inwestorów zgłasza trudności z wypłatą środków i brak przejrzystych informacji na stronie internetowej. Ponadto NewFordSavings wywiera presję na potencjalnych inwestorach, aby działali szybko i stara się tworzyć więzi emocjonalne w celu uzyskania dalszych depozytów.


Pytania i odpowiedzi dotyczące NewFordSavings (newfordsavings.com)

Pytanie 1: Czy NewFordSavings cieszy się dobrą reputacją?
Powaga NewFordSavings jest kwestionowana z wielu stron, zwłaszcza ze względu na brak przejrzystości prawnej i negatywne doświadczenia inwestorów.

Pytanie 2: Jaką rolę odgrywa Chainalysis, partner Resch GmbH?
Chainalysis, firma zajmująca się analizą blockchain, odegrywa kluczową rolę w ujawnieniu nadużyć finansowych związanych z NewFordSavings.

Pytanie 3: Czy ludzie powinni inwestować w NewFordSavings?
Biorąc pod uwagę ostrzeżenia FCA i negatywne doświadczenia inwestorów, zaleca się zachowanie szczególnej ostrożności i rozważenie możliwych alternatyw.


Rola Chainalysis

Amerykańska firma Chainalysis zajmująca się analizą łańcucha bloków wyrobiła sobie markę, jeśli chodzi o śledzenie wirtualnych walut, takich jak Bitcoin. We współpracy z Resch Rechtsanwälte, zespół został przeszkolony w zakresie korzystania z zastrzeżonego oprogramowania Chainalysis Reactor. Oprogramowanie to umożliwia prowadzenie dochodzeń w sprawie przestępstw finansowych i pomogło już w śledzeniu środków przekazywanych za pośrednictwem giełd kryptowalut.


NewFordSavings: Podsumowanie

NewFordSavings może twierdzić, że jest renomowanym bankiem, ale rzeczywistość jest inna. Brak przejrzystości, negatywne doświadczenia inwestorów i oficjalne ostrzeżenie od FCA powinny być traktowane poważnie. Analiza łańcuchowa odgrywa ważną rolę w wykrywaniu nadużyć finansowych i śledzeniu funduszy powiązanych z wątpliwymi platformami, takimi jak NewFordSavings. Przy podejmowaniu decyzji inwestycyjnych należy zachować szczególną ostrożność, aby uniknąć strat finansowych.


RESCH Rechtsanwälte GmbH - Doświadczenie w ochronie inwestorów od 1986 r.

Jeśli padłeś ofiarą NewFordSavings (newfordsavings.com) i chcesz wiedzieć, czy i jak możesz odzyskać swoje pieniądze, zadzwoń pod numer +49 30 885 9770 lub poproś o oddzwonienie prawnika specjalizującego się w oszustwach inwestycyjnych. Otrzymasz bezpłatną ocenę swojej sprawy.

 

Formularz kontaktowy

 

Bezpłatna analiza wstępna

Skontaktuj się z nami!

 

Nasz numer kontaktowy
+ 49 30 / 88 59 77 0