WiseWealth: Doświadczenia inwestorów potwierdzone ostrzeżeniem FMA

13.10.2023
W świecie naznaczonym niepewnością finansową wiele osób szuka sposobów na mądre powiększenie swoich zasobów majątkowych. Jednak nie wszystkie platformy inwestycyjne, oferujące kuszące możliwości, cieszą się dobrą reputacją. WiseWealth, pozornie obiecująca firma brokerska, trafiła ostatnio na pierwsze strony gazet! Niestety doświadczenia inwestorów nie były pozytywne. W tym artykule rzucamy światło na ciemną stronę WiseWealth i pokażemy, gdzie możesz znaleźć pomoc, jeśli padłeś ofiarą tego oszustwa.

 

 

WiseWealth: Kulisy i ostrzeżenie FMA

W dniu 21 sierpnia 2023 r. zarejestrowano domenę WiseWealth.ai, w NameSilo LLC. Ale to, co od razu rzuca się w oczy, to anonimizacja informacji o domenie yrobiona przez PrivacyGuardian.org llc. Rodzi to pierwsze pytania. Jeszcze bardziej niepokojące jest ostrzeżenie wydane przez Financial Market Authority FMA w dniu 29 września 2023 roku. Powód ostrzeżenia jest więcej niż poważny: WiseWealth nie jest uprawniony do prowadzenia działalności bankowej wymagającej licencji w Austrii.


WiseWealth: Zwodniczy opis firmy

WiseWealth opisuje się jako "wiodący na rynku dostawca usług maklerskich online", co na pierwszy rzut oka brzmi obiecująco. Nie daj się jednak zwieść tym słowom. Rzeczywistość jest inna.


Wątpliwe informacje kontaktowe na WiseWealth.ai

Trudno jest znaleźć spółkę operacyjną WiseWealth, ponieważ nie jest ona nigdzie oficjalnie zarejestrowana. Podany adres lokalu przy 7 Park Ln Street, Stockport, Cheshire, jest w najlepszym przypadku adresem skrzynki pocztowej bo operator nie jest tam fizycznie obecny. Podane dane kontaktowe, support@WiseWealth.ai i +44 2080973873, są dostępne, ale na stronie internetowej nie ma ani regulaminu, ani żadnej przydatnej informacji prawnej.


WiseWealth: Brak zabezpieczeń

Działalność firmy WiseWealth jest całkowicie nieuregulowana i nie posiada ona legalnych kont w bankach o ugruntowanej pozycji. Oznacza to, że Twoje inwestycje nie mają żadnego zabezpieczenia.


Negatywne doświadczenia na WiseWealth.ai i presja na inwestorów

Komentarze i doświadczenia dotyczące WiseWealth na popularnych forach i w mediach społecznościowych były konsekwentnie negatywne. Wielu inwestorów znalazło się pod dużą presją, aby szybko zainwestować i byli emocjonalnie naciskani, aby dokonywać dalszych wpłat.


Chainalysis i Resch Rechtsanwälte: Twój ratunek

Jest jednak nadzieja dla ofiar WiseWealth. Renomowana kancelaria prawna Resch Rechtsanwälte jest gotowa pomóc w tej trudnej sytuacji. Jesteśmy partnerami amerykańskiej firmy Chainalysis zajmującej się analizą blockchain, która przeszkoliła nasz zespół badawczy w zakresie oprogramowania Chainalysis Reactor. Oprogramowanie to umożliwia śledzenie wirtualnych walut, takich jak Bitcoin, i może pomóc w odnalezieniu utraconych środków.


Pytania i odpowiedzi dotyczące WiseWealth (WiseWealth.ai)

Pytanie: Co mogę zrobić, jeśli padłem ofiarą WiseWealth?
Odpowiedź: Natychmiast skontaktować się z Resch Rechtsanwälte, która współpracuje z Chainalysis, aby wyśledzić utracone środki i podjąć kroki prawne.

Pytanie: Jak mogę chronić się przed takimi oszustwami?
Odpowiedź: Chociaż ten artykuł nie dotyczy środków zapobiegawczych, zaleca się, aby zawsze myśleć krytycznie przed zainwestowaniem pieniędzy w nieznaną platformę.


Wnioski dotyczące WiseWealth (WiseWealth.ai)

WiseWealth okazuje się być wątpliwą platformą, która przynosi inwestorom jedynie straty. Jeśli padłeś już ofiarą tego oszustwa, nie wahaj się skontaktować z Resch Rechtsanwälte. Współpraca z Chainalysis może być kluczem do odzyskania utraconych środków. Bądź czujny i poinformowany, aby chronić się przed takimi niebezpiecznymi oszustwami.


RESCH Rechtsanwälte GmbH - Doświadczenie w ochronie inwestorów od 1986r

Jeśli padłeś ofiarą WiseWealth (WiseWealth.ai) i chcesz wiedzieć, czy i jak możesz odzyskać swoje pieniądze, zadzwoń pod numer +49 30 885 9770 lub poproś o oddzwonienie prawnika specjalizującego się w oszustwach inwestycyjnych. Otrzymasz bezpłatną ocenę swojej sprawy.
 

Formularz kontaktowy

 

Bezpłatna analiza wstępna

Skontaktuj się z nami!

 

Nasz numer kontaktowy
+ 49 30 / 88 59 77 0